logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Zaťovič strelil hattrick, premiérový zásah Martona, znova úradoval aj Rafanides

nedeľa, 21.02.2021|Posledná aktualizácia 21.2.2021 10:34

Počas soboty boli na programe štyri stretnutia najvyššej poľskej súťaže.


P. A. Nowa Gliwice na domácej palubovke hostil MOKS Bialystok, ale v prestrelke prehral 6:8 napriek tomu, že v 15., 17. a 21. minúte strelil postupne tri góly a zaknihoval tým hattrick slovenský reprezentant Patrik Zaťovič. Ten má celkovo v prebiehajúcom ročníku na konte už 11 gólov. Je najlepším strelcom tímu a delí sa o 22. miesto v celej Ekstraklase. Svoj prvý ligový gól vsietil v Poľsku aj mladý Filip Marton. Nova Gliwice sú však na poslednom 16. mieste s 10 bodmi.

V skvelých výkonoch pokračuje Filip Rafanides, ktorý v sobotnom stretnutí jeho tímu BSF ABJ Bochnia na palubovke AZS AWF Wrocław strelil pri výhre 4:2 dva presné zásahy. Druhý najlepší strelec Varta futsal ligy zo sezóny 2019/20 zatiaľ odohral v druhej najvyššej poľskej lige 4 zápasy, strelil v nich 6 gólov. Presadil sa v každom jednom dueli, dvakrát bol dvojgólový.

Menej úspešný deň zažil Tomáš Drahovský. V dôležitom stretnutí o play-off jeho Santa Coloma prehrala proti Murcii 1:3. Samotný slovenský reprezentant vyšiel gólovo naprázdno, čo sa mu v posledných mesiacoch nezvykne stávať. Napriek tomu je stále na čele kanonierov prestížnej súťaže,