logo

12.kolo NFE: Podpor Pohyb si podmanil Košice, zdolal aj Pinerolu, nevídaný obrat Levíc v Bardejove

sobota, 20.01.2024|Posledná aktualizácia 20.1.2024 09:23

V piatok sa odohralo kompletné 12.kolo Niké Futsal Extraligy, skvelé návštevy v Košiciach, Bardejove aj Nových Zámkoch videli zaujímavé futsalové divadlo.

Do streleckej listiny sa zapísali aj traja brankári, góly strelili opäť z hry. Richard Oberman z Košíc, Marek Kušnír z Lučenca a Tomáš Mičuda z Prievidze.

Košický Podpor Pohyb si opäť podmanil Starú Jazdiareň, po Prievidzi v nej neuspela ani bratislavská akadémia Pineroly. Hetrik Terpaja tak videlo 650 divákov, prvé dejstvo jednoznačným víťazstvom 7:0 ovládli zverenci Richarda Bača, futsalistom z hlavného mesta naopak patril druhý polčas, v ktorom kozmeticky upravili výsledok na konečných 7:3.

Bardejov vyhral prvý polčas 2:0, Levice sa trápili v koncovke, Dráb miestami privádzal zverencov Milana Chudého do zúfalstva. Keď v 34.minúte zvýšil domáci Vilček na 4:0, iba málokto veril, že zápas skončí víťazstvom Levíc. Gólový uragán v závere však napokon všetky body a víťazstvo 5:4 zabezpečil Leviciam, ktoré poskočili na druhé miesto extraligovej tabuľky.

Obhajca z Lučenca cestoval do Nových Zámkov už bez Brazílčana Letinha a Venezuelčana Machada, k tímu z Novohradu sa však už pripojil Rafael Costa, ktorý obliekal ich dres už v rokoch 2019 a 2020. Ďalšou posilou je Juan Jose Romero Molero. Na Belaníkov gól odpovedal vyrovnaním Homola, Washington zabezpečil polčasové vedenie 2:1. Po obrátke už na palubovke v Miléniu kraľoval Lučenec, Belaník zavŕšil hetrik v 30.minúte, skóre narástlo až na 2:10, už o týždeň MIMEL cestuje do Košíc.

Prievidza po prehre v Košiciach odchádzala na prázdno napokon aj spod Urpína. Na Samsonov vedúci gól odpovedal ešte Torres Iborra, po obrátke však domáca MIBA navýšila vedenia na 4:1, ktoré sa ukázalo ako rozhodujúce. V záverečnom tlaku hostia prišli o vylúčeného najlepšieho strelca ligy Adama Vrábela a tak zverenci Romana Sedlárika klesli na tretie miesto extraligového pelotónu. Domáci boli po zápase spokojní: "Včera to naši chlapci konečne zlomili a po štyroch zápasoch bez výhry sme sa tešili z prvej výhry v tomto roku. S Prievidzou to bol výborný a dramatický zápas, v ktorom sme súpera zdolali 5:4. Veľká vďaka patrí aj novým hráčom, ktorí doniesli do mužstva niečo nové a ďakujeme aj fanúšikom za podporu, že sa zišli vo veľmi peknom počte."

Dva rozdielne polčasy mal súboj dvoch posledných tímov, prvý ovládli hostia zo Žiliny, druhý usporiadateľ stretnutia 4FSC FTVŠ. O víťazstve rozhodol dvomi gólmi Paštrnák, víťazstvo v závere potvrdil dvojgólový Jaborek.

Výsledky 12.kola Niké Futsal Extraligy:

Podpor Pohyb Košice - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava 7:3 (7:0)
⚽️ 7., 12. a 18. Terpaj, 12. Nestorik vlastný, 16. Palfi, 17. Ivan, 20. Oberman - 24. Strapek, 25. Kusyn, 40. Nestorik. 650 divákov

Partizán Bardejov futsal - Futsal team Levice 4:5 (2:0)
⚽️ 11. Gerčák, 19. a 34. Venediktov, 34. Vilček - 35. Jakubík Sz., 36. a 37. Fedyk, 36. a 38. Bielik T. 400 divákov

MŠK Futsal Nové Zámky - MIMEL Lučenec 2:10 (1:2)
⚽️ 10. Homola, 26. Kucharovič - 7., 22. a 30. Belaník, 16. a 39. Washington, 21. Čeřovský, 22. a 33. Greško, 36. Kušnír, 38. Marík. 300 divákov

MIBA Banská Bystrica - FSC Prievidza 5:4 (1:1)
⚽️ 1. a 27. Samson, 22. Rafanides, 33. Kohút, 37. Konder - 5. a 38. Torres Iborra, 35. Hudek, 39. Mičuda. 50 divákov

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava - ŠK Makroteam Žilina 6:2 (0:2)
⚽️ 14. Rusnák, 24. Švolík, 31. a 33. Paštrnák, 34. a 37. Jaborek - 9. Kráľ, 11. Baláž. 30 divákov

Mohlo by vás zaujímať

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

Včera

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

19.4.2024

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach