17.kolo SLF: B.Bystrica zdolala Prievidzu gólom 7 sekúnd pred koncom, Nové Zámky s dôležitým bodom z Levíc

piatok, 15.04.2022|Posledná aktualizácia 19.4.2022 14:18

Úvodný duel predposledného kola extraligy sa odohral už vo štvrtok na Štiavničkách a opäť sa bolo na čo pozerať. Piatok priniesol tri zápasy, ktorých výsledky veľa napovedali do tabuľky pred posledným kolom.

Banská Bystrica - Prievidza

Súboj tretieho so štvrtým tímom 1.SLF sľuboval atraktívny futsal a opäť sa prognózy naplnili. Zverenci Martina Majlinga sa v prípade víťazstva mohli bodovo dotiahnuť na druhý Podpor Pohyb Košice.

Zverenci Marina Jukiča dvakrát v zápase viedli (0:1 aj 1:2), všetky body ale zostali napokon v Banskej Bystrici. Zápasový účet otvoril v 11.minúte z ľavej strany z uhla medzi Mičudove nohy Almedin Bundavica, do polčasovej prestávky ale stihol najlepší strelec 1.SLF Marek Belaník vyrovnať. Po zmene strán CopyLeaders po šťastnom góle, ktorý rozhodcovia pripísali ako vlastný Mičudovi, šli v 22. minúte opäť do vedenia. Efektná pätička Patrika Krištofíka o tri minúty neskôr ale znamenala vyrovnanie.

Na rozhodnutie sa čakalo až do samotného záveru stretnutia, sedem sekúnd pred koncom duel rozhodol z desaťmetrového kopu Filip Rafanides, po oslavách ale inkasoval druhú žltú kartu a porúčal sa pod sprchy.

Levice - Nové Zámky

Nové Zámky cestovali do Levíc s nožom na krku, potrebovali bodovať. V prvom dejstve sa aj vďaka obom gólmanom diváci gólu nedočkali. Richard Marík gólom z 25. minúty priblížil play-off Novým Zámkom, už o dve minúty ale Pavol Gabaš vyrovnal. Bod bude mať v konečnom účtovaní napokon pre MAYERSON pravdepodobne cenu zlata.

Lučenec - 4FSC FTVŠ BA

Obhajca si opäť schuti zastrieľal, v každom z polčasov skóroval do siete FTVŠ šesťkrát. Marcilio po hetriku už je najlepším strelcom súťaže. Po dva góly strelili aj Serbin s Brunom, na druhej strane Lauko strelil dva góly, jeden však do vlastnej siete. Zverenci Mariána Berkyho budúci týždeň budú chcieť vyhrať aj posledný osemnásty duel v základnej časti a víťazne sa naladiť na play-off.

Pinerola - Podpor Pohyb Košice

Košičania si prehrou v Bratislave skomplikovali boj o druhé miesto v tabuľke, Banská Bystrica sa na nich bodovo dotiahla a má lepšie vzájomné zápasy. Hrdinom domácich bol dvojgólový Buzek, presný zásah Koleka sedem minút pred koncom napokon nestačil Podpor Pohybu ani na zisku bodu.

17.kolo 1.SLF 2021/2022:

MIBA Banská Bystrica - CopyLeaders Prievidza 3:2 (1:1)
⚽️ 17. Belaník, 25. Krištofík, 40. Rafanides (z 10 m) - 11. Bundavica, 22. Mičuda vlastný, ŽK: 15. Rafanides, 29. Vajda - 23. Petrušić, 40. Dojčinovič, ČK: 40. Rafanides (po 2 žk) - 26. Petrušić (po 2 žk).

MIMEL Lučenec - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 12:1 (6:0)
⚽️ 2., 18., 25. Marcilio, 11., 16. Serbin, 12., 31. Bruno Petterson, 12. Lauko vlastný, 24. Grcić, 27. Ostrák, 35. Čeřovský, 36. Kuma vlastný - 38. Lauko.

Futsal Team Levice - MŠK MAYERSON Nové Zámky 1:1 (0:0)
⚽️ 27. Gabaš - 25. Marík R., ŽK: 1. Molnár, 21. Bielik E., 36. Chamilla, 38. Jakubík - 8. Marík M., 15. Marík R., 40. Lengyel.

Pinerola 1994 Futsal Academy BA - Podpor Pohyb Košice 2:1 (0:1)
⚽️ 15., 31. Buzek - 33. Kolek, ŽK: 30. Nestorik, 36. Keszei - 27. Bačo, 35. Hernández, 39. Gluchman.

ŠK Makroteam Žilina - Futsal Team Komárno 10:2 (3:0)
⚽️ 13., 27., 32. Trnka, 4., 23. Krško, 11., 40. Vrábel, 26. Nemček, 32. Mahút, 33. Dolník - 35., 38. Benča.

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Futsal Love Serbia: Na úvod prehra s Maďarskom, Slovenky zostrelila hetrikom Gajzágó

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom

9.3.2024

16.kolo NFE: Lučenec víťazom základnej časti, Košice zvládli súboj o druhé miesto s Levicami

2.3.2024

Titul v extralige žiakov do 15 rokov obhájil bez straty bodu Lučenec, Košice na východ s bronzom

26.2.2024

INŠTRUKTÁŽNE VIDEO PRE BRANKÁROV z futsalového kempu reprezentačného trénera M. Herka

20.2.2024

15.kolo NFE: Lučenec zdolal o šesť gólov akadémiu Pineroly, derby o východ pre Košice