logo

1.FINÁLE PLAY-OFF: Obhajca z Lučenca vstúpil do finálovej série víťazstvom nad Košicami 5:1

piatok, 21.04.2023|Posledná aktualizácia 22.4.2023 14:58

MIMEL Lučenec zvládol prvý duel na domácej palubovke a aj vďaka dvom gólom Marcilia, ktorý je najlepším strelcom play-off zdolal Podpor Pohyb 5:1. Séria sa sťahuje do Košíc.

Séria hraná na tri víťazné zápasy pokračuje v stredu v Košiciach. Lepšie do prvého duelu vstúpili Košičania, už po 34 sekundách sa v čistučkej šance objavil Korček, Olinhu však neprekonal. Zahrmelo tak na druhej strane, Marcílio sa pekne uvoľnil na ľavej strane a nedal šancu Obermanovi - 1:0. V 6.minúte mohol zvýšiť Greško, z dorážky neuspel ani Grcić. Dve šance na vyrovnanie zahodil Trojan, na druhej strane to nevyšlo ani Ostrákovi. Hralo sa čisto, prvý faul v zápase bol pripísaný až v desiatej minúte stretnutia. MIMEL mohol zvýšiť po šanciach Marcilia, Ostráka, Washingtona, či Belaníka, podarilo sa to však až Grcićovi v 18.minúte, keď prudká delovka skončila vo vinkli - 2:0.

Aj v druhom dejstve sa hral rýchly futsal, akcie sa striedali na oboch stranách, slušne zaplnená lučenecká ARENA sa nenudila. Korčeka vychytal Olinha, pekne umiestnená strela Ostráka mierila iba tesne vedľa. Za začiatku 28.minúte mohol znížiť Horník, podarilo sa to v tej istej minúte až Kurucovi, ktorému prihral skvele Korček - 2:1. Presne o minútu sa však menilo skóre v prospech domácich. Kapitán Fehérvári z autu našiel Brunovského, ktorého ľavačka z diaľky slávila úspech - 3:1. Futsalové umenie následne predviedol Marcilio, ktorý sa preštrikoval košickou obranou a strelil štvrtý gól favorita - 4:1. Kuruc ale mohol vrátiť Podpor Pohyb do zápasu, jeho jemné obstrelenie Olinhu volalo po góle. Gólovú bodku za prvým dielom finálovej série dal kapitán domácich Fehérvári, ktorý potrestal chybičku v rozohrávke - 5:1.

Mohlo by vás zaujímať

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

Včera

Odvolacia komisia SFZ zamietla jednohlasne podnet Pineroly, program štvrťfinále play-off

27.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov odohrá dva prípravné zápasy v Portugalsku

4.3.2024

Titul v extralige žiakov do 15 rokov obhájil bez straty bodu Lučenec, Košice na východ s bronzom

26.2.2024

INŠTRUKTÁŽNE VIDEO PRE BRANKÁROV z futsalového kempu reprezentačného trénera M. Herka

20.2.2024

Extraliga U-15: Majstrom MIMEL Lučenec, striebro do Bratislavy, bronz pre košický Podpor Pohyb

12.2.2024

Extraligovým majstrom Slovenska v kategórii juniorov do 17 rokov MIMEL Lučenec

9.2.2024

Predohrávka 14.kola NFE: Levice si víťazstvom na FTVŠ upevnili druhé miesto v tabuľke