2.kolo NFE: Obhajca z Lučenca stále stopercentný, v derby Levíc s Novými Zámkami remíza

sobota, 05.10.2024|Posledná aktualizácia 6.10.2024 05:40

MIMEL Lučenec si v úvodnom zápase pred domácimi fanúšikmi poradil s bratislavskou 4FSC FTVŠ, derby Levíc s Novými Zámkami víťaza nemalo.

Futsalový tím z Lučenca získal skalp druhého súpera, po víťazstve nad Pinerolou v Bratislave v úvodnom kole, si pripísal do tabuľky tri body aj proti druhému celku z hlavného mesta. V piatok na svojej palubovke porazil akademikov z tímu 4FSC. Domáci sa dostali do vedenia v prvom polčase zásluhou gólov Jordana a Greška. Dominancia Lučenca pokračovala aj po zmene strán. Krátko po začatí druhého dejstva sa rýchlymi gólmi presadili Vrábel a Berky. Záverečné slovo mali hostia, ktorým sa v 36. min. podarilo upraviť stav zápasu na konečných 4:1, keď domáceho gólmana prekonal Zámečník. V treťom extraligovom kole si Lučenec zahrá na východe Slovenska proti tímu Podpor Pohyb Košice, zápas sa uskutoční už v stredu 9.októbra.

2.kolo Niké Futsal Extraligy:

MIMEL LUČENEC - 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec BRATISLAVA 4:1 (2:0)

⚽️ 7. J. Isaac Molero Garrillo, 19. Greško, 32. Vrábel, 32. Berky A. - 36. Zámečník. ŽK: 23. Marík - 28. Hudek. Rozhodcovia: Marko - Antalík, Delegát: Hrmo - 400 divákov

MIMEL: M. Kušnír (T. Mičuda) - J. Jose Romero Molero, A. Fehérvári (C), A. Vrábel, A. Berky, M. Belaník, I. Leovski, R. Greško, W. Luiz Fernandes, M. Novenko, L. Vuletić, M. Marík, J. Isaac Molero Garrillo, tréner: Berky M.
4FSC FTVŠ UK BA: A. Burda - T. Mészáros, F. Zámečník, M. Hudek, F. Šporánek (C), P. Kuma, M. Kodhaj, R. Rusnák, M. Gajdács, tréner: Herko M.

V krajskom derby sa Levice stretli s tradičným rivalom, Futsal Nové Zámky, a po napínavom zápase na ukazovateli skóre svietil stav 2:2.

Milan Chudý, tréner Levíc: “Do dnešného zápasu sme išli s jasným cieľom – potvrdiť tri body z prvého zápasu, a preto sa mi dnešný zápas nehodnotí ľahko. Stál proti nám húževnatý súper, kvalitný a disciplinovaný v obrane. Zápas bol však podľa mňa najmä o nás. V prvom polčase sme si vypracovali tlak, ale nevyužili sme ho na skórovanie. Do druhého polčasu sme išli trpezlivo, no súper z minima vyťažil maximum a ujal sa vedenia. Tento gól nás nakopol, začali sme hrať aktívnejšie a prišiel vyrovnávajúci gól na 1:1. Opäť sa však zopakoval scenár, keď súper zvýšil na 1:2. Napriek tomu sme si vytvorili ďalšie množstvo šancí a vyrovnali na konečných 2:2, čo hodnotím pozitívne. Trápili sme sa však v efektivite, chýbal nám pokoj v koncovke a to rozhodlo zápas. Nerobíme z toho tragédiu, pretože bolo jasne vidieť, kto na palubovke dominoval, mal navrch a držal loptu. Chcem poďakovať našim divákom a hráčom. Aj takéto momenty prináša futsal a práve pre ne sa tento šport hrá. Ďakujem.” Ivan Drozdov, hráč Levíc “Bol to kvalitný a dobrý zápas proti silnému súperovi. Vytvorili sme si množstvo príležitostí, vďaka ktorým sme chceli súpera zaskočiť už v prvom polčase, ale bohužiaľ, nevyšlo nám to. Ideme však ďalej. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť. Levice do toho!

Futsal Team LEVICE - MŠK Futsal NOVÉ ZÁMKY 2:2 (0:0)

⚽️ 30. Bielik T., 39. Rakica - 23. Komora J., 31. Procháczka. ŽK: 17. Solárik, 35. Drozdov - 24. Komora J., 36. Procháczka. Rozhodcovia: Behančín - Botka, Delegát: Cimprich - 300 divákov

Levice: E. Bielik (D. Jakubík) - V. Rakica (C), S. Jakubík, T. Dolník, O. Kryvko, I. Drozdov, M. Víglaš, A. M. Solárik, T. Bielik, tréner: Chudý M.
Nové Zámky: R. Blaškovič - M. Juhás, Varga J., J. Komora (C), P. Vanya, R. Daniš, M. Petík, S. Komora, R. Vadkerti, A. Procháczka, tréner: Horáček E.

Akadémia bratislavskej Pineroly nezvládla ani druhý zápas v novej sezóne a po prehre s Košicami je s dvomi prehrami a skóre 1:10 na chvoste tabuľky. Zverencov Ladislava Mikitu nezachránila ani nová akvizícia v bránke, sériový šampión ešte v drese slávneho Slov-Maticu FOFO Mário Gašparovič. V zostave Košíc sa objavili s kapitánskou páskou Peter Kozár a Anton Brunovský, reprezentačný tréner juniorských výberov Slovenska. O osude zápasu rozhodol úsek v prvom polčase, kedy Košičania strelili Zaťovičom a Palfim dva góly.

V druhom dejstve navýšil na 0:3 Ivan, Kyjovský však znížil, no ešte v tej istej minúte si Chamilla tečoval loptu do vlastnej siete a bolo rozhodnuté. Tretie extraligové kolo sa duelom v Košiciach, kde nastúpi obhajca z Lučenca, predohrá už v stredu 9. októbra s výkopom zápasu o 19:00.

Pinerola 1994 FA BRATISLAVA - Podpor Pohyb KOŠICE 1:4 (0:2)

⚽️ 30. Kyjovský - 7. Zaťovič, 8. Palfi, 28. Ivan, 30. Chamilla vlastný. ŽK: Zaťovič, Korček (KE). Rozhodcovia: Budáč - Fischer, Delegát: Krchňavý - 60 divákov

Pinerola: M. Gašparovič - P. Chamilla, M. Kyjovský (C), G. Soares Dos Santos, A. Júnior De Souza Alves, R. Halász, M. Genčúr, M. Nestorik, P. Kajaba, R. B. Pokorný, R. Feder, M. Buzek, J. Mikita (R. Szép), tréner: Mikita L.

Podpor Pohyb: R. Oberman - G. Rick, P. Kozár (C), F. Marton, M. Palfi, R. Matis, M. Ivan, F. Korček, A. Brunovský, tréner: Bačo R.

Prvé tri body v severskom Alingsase. Belgicko padlo po skvelom kolektívnom výkone

3.kolo NFE: Šláger v Košiciach pre Lučenec. Nové Zámky nedali doma šancu Pinerole

12.10.2024

Reprezentačná devätnástka v Šamoríne odohrala dva prípravné zápasy s extraligistami

10.10.2024

Nominácia reprezentácie U-19 na októbrové sústredenie v Šamoríne, odohrá aj dva zápasy

2.10.2024

1.kolo NFE: Vydreté víťazstvo Levíc nad Košicami, Lučenec s tromi bodmi z Bratislavy

5.10.2024

Reprezentačná sedemnástka v druhom zápase v Bratislave podľahla najtesnejším rozdielom Česku

26.9.2024

Slovenské futsalové nádeje vo svojej reprezentačnej premiére remizovali s českými rovesníkmi 3:3

25.9.2024

FUTSAL Base: Slovensko remizovalo v zápase bohatom na góly s Fínskom

25.9.2024

FUTSAL Base: Slováci prehrali na úvod turnaja v Šamoríne so Srbskom 0:3

17.9.2024

Prednáška k výkladu pravidla zo seminára R a D v Žiline: Komunikácia hráčov s rozhodcami

13.9.2024

FUTSAL Base: Talianky v druhom zápase v Šamoríne nedali šancu reprezentantkám Slovenska