logo

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec prvýkrát prehral v play-off, sériu Podpor Pohyb vracia v utorok do Šace

sobota, 29.04.2023|Posledná aktualizácia 29.4.2023 16:53

Obhajca titulu nezvládol tretí finálový zápas play-off a na domácej palubovke prehral s košickým Podpor Pohybom 2:3.

Séria sa vracia do Šace, kde je na programe budúci týždeň v utorok 2.mája o 19:00 h štvrtý zápas. Domácim akoby domáce prostredie zväzovalo nohy, aj keď do šancí sa dostávali. Publikum očakávalo góly v sieti Košíc, tie však neprichádzali. Dokonca ako prví šli do vedenia práve Košičania, keď Korček v závere polčasu otvoril zápasový účet.

Po obrátke Sasák neuveriteľne a nechytateľne strelil druhý gól do siete obhajcu. Keď v 31.minúte pridal Serbin tretí gól, štvrtý duel v Šaci začal naberať reálnejšie kontúry. Záver patril domácim, vypracovali si najmä v hre bez brankára obrovský tlak, ktorý vyústil do dvoch gólov Marcilia. K tretiemu, ktorý by znamenal predĺženie chýbal však vždy minimálne kúsok.

Do Lučenca sme išli s malou dušičkou, ale túžili sme po zázraku. Chceli sme vrátiť sériu pred našich fantastických fanúšikov a som šťastný, že sa nám to podarilo. Bojovali sme, blokovali strely a dali sme do toho naše košické srdiečko. Nerobili sme chyby a zbytočne sme tak súpera neposadili na koňa,“ povedal brankár Richard Oberman. „Nebolo to len o mne. Celkovo sme sa vyhýbali lacným chybám a lopty ma potriafali. Toto potrebujeme zopakovať aj v utorok. Musíme však hrať ešte aktívnejšie, aby sme neboli pod takým tlakom ako v Lučenci. Uvidíme čo nám dovolia, ale zabojujeme. Verím, že s pomocou domáceho publika to môžeme zvládnuť a aj touto cestou by som preto rád pozval divákov na štvrtý duel série. Veľmi sa tešíme na domáci zápas a verím, že v ňom nadviažeme na bojovnosť z Lučenca. Veľkým favoritom je stále súper, ale dáme do toho opäť všetko a pokúsime sa vynútiť si piaty zápas.

3.finále play-off Niké Futsal Extraligy 2022/23:

MIMEL Lučenec - Podpor Pohyb Košice  2:3 (0:1)

Mohlo by vás zaujímať

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

Včera

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

Včera

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca