3.kolo NFE: Levice zvládli prekážku z Bardejova, šláger medzi Pinerolou a Košicami bez víťaza

piatok, 13.10.2023|Posledná aktualizácia 15.10.2023 20:10

V piatok po reprezentačnej prestávke pokračovala Niké Futsal Extraliga kvartetom zápasov 3.kola, v sobotu bol na programe duel tímov, ktoré nezískali ešte ani bod, 4FSC FTVŠ UK BA cestovala do Žiliny.

FSC Prievidza, aj keď krátko pred zápasom prišla o dvoch hráčov, odohrala proti Banskej Bystrici kvalitný zápas. Skóre zápasu otvoril hosťujúci Rafanides, ešte do polčasu však Hudek a Pham Thanh otočili skóre v prospech domácich. O osude zápasu rozhodol krátky úsek okolo 30.minúty, v ktorom zverenci Romana Sedlárika strelili tri góly.

Obhajca z Lučenca privítal v domácej ARENE súpera z Nových Zámkov. Súper prišiel s dobrou defenzívou, umne čakal na protiútoky a predviedol bojovný výkon. V prvom dejstve zabrali zahraničné posily, ktoré strelili oba góly. V 30.minúte bol stav 4:2, misky váh definitívne naklonili na stranu MIMELu až góly Fehérváriho a Čeřovského. Kapitán Attila Fehérvári: "Zvládli sme zápas, aj keď si myslím, že to nebolo z našej strany dobré. Zámky prišli brániť a darilo sa im to v celku dobre. Ťažko sa nám presadzovalo, šance sme mali, ale nedokázali sme ich pretaviť do gólov. Dnes asi iba spokojnosť s tromi bodmi. O týždeň máme zápas jesene, potrebujeme sa pripraviť lepšie a verím, že aj diváci nás poženú za víťazstvom." Marcel Marík: "Zápas bol pre mňa špecifický, pretože som hral proti svojim bývalým spoluhráčom, od začiatku sme sa snažili diktovať tempo hry, čo sa nám aj darilo, len naša finálna fáza bola uponáhľaná a nedarilo sa nam správne vyhodnocovať situácie. V druhom polčase sme dostali dva góly po naších chybách, museli sme trošku zvýšiť aktivitu a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Verím, že každým zápasom si budeme so spoluhráčmi rozumieť na palubovke viac a budeme sa zlepšovať."

Leviciam proti Bardejovu zabrali ukrajinské posily, strelili tri zo štyroch gólov. Dima Fedyk bol najlepším hráčom na ihrisku, v tíme súpera sa blysol dvomi gólmi Loskot.

Šláger kola v ŠH FTVŠ nemal víťaza, aj keď Košičania v závere zahodili nemožné. Do rýchleho vedenia šli domáci, keď Buzek už v tretej minúte prekonal Obermana. Hostia po strele Korčeka aj s prispením Šlehofera vyrovnali, vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Podpor Pohybu, keď Marton poslal svoj tím do vedenia. Diváci videli už iba jeden gól, ktorým Genčúr vyrovnal na konečných 2:2.

Výsledky 3.kola Niké Futsal Extraligy:

FSC Prievidza - MIBA Banská Bystrica 7:2 (2:1)
⚽️ 16. Hudek, 18. a 30. Pham Thanh, 31. a 39. Paesano, 31. Xia, 40. Laco - 11. Rafanides, 36. Vajda

MIMEL Lučenec - MŠK Nové Zámky 6:2 (2:0)
⚽️ 11. Machado, 16. Lemos Diniz, 24. a 31. Fehérvári, 27. Ostrák, 39. Čeřovský - 26. Garay, 30. Marík R.

Futsal Team Levice - Partizán Bardejov 4:2 (1:1)
⚽️ 8. a 34. Fedyk, 27. Bielik T., 35. Vlasovych - 9. a 36. Loskot

Pinerola Futsal 1994 Academy Bratislava - Podpor Pohyb Košice 2:2 (1:1)
⚽️ 3. Buzek, 32. Genčúr - 14. Šlehofer vlastný, 22. Marton

ŠK Makroteam Žilina - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 4:2 (1:1)
⚽️ 10. Dolník, 21. Krško, 23. a 35. Schmiester - 14. Čajági, 30. Lauko

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

2.5.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát