5.kolo NFE: Levice vydreli víťazstvo proti 4FSC FTVŠ, dráma v Bratislave nemala napokon víťaza

sobota, 28.10.2023|Posledná aktualizácia 28.10.2023 10:22

Niké Futsal Extraliga pokračovala zápasmi 5.kola, odohrali sa však iba tri zápasy. Žilina bola nútená súboj s Podpor Pohybom Košice odložiť pre technické problémy s jedným z basketbalových košov na Rosinkách.

MIMEL Lučenec svoj zápas odložil z dôvodu štartu na hlavnom kole Ligy majstrov v talianskom Eboli, súboj dohrajú 1.12.2023 v Novohrade.

Nováčika z Bardejova čakal prvý duel pred domácim publikom. Viedol gólmi Kuhajdíka 1:0 aj Blaška 2:1, Procháczka ale vždy vyrovnal. Rovnaký hráč v ďalšom priebehu strelil ďalšie dva góly, dvojgólový Burcák ale vyrovnal na 4:4. Do konca zápasu už góly strieľali iba hostia, Procháczka napokon zaťažil konto súpera piatimi gólmi.

Vysokoškoláci nabudení víťazstvom z minulého kola mali ambíciu opäť bodovať aj v Leviciach. Stretnutie bolo od úvodu opatrné z oboch strán. Ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu, ktorá by mohla znamenať gól v jeho sieti. Ako prví sa však presadili hostia, ktorí dokázali potrestať chybu v obrane domácich a otvorili skóre stretnutia 1:0. Levičania si v prvej časti vypracovali množstvo šancí, ktoré však nedokázali premeniť na gól. Vysokoškoláci niekoľkokrát pohrozili pred našou bránou, keď sa snažili vytvoriť si dvojgólový náskok, ale vynikajúco chytajúceho Bielika sa im nepodarilo prekonať. Keď sa už zdalo, že hostia pôjdu do šatní s jednogólovým vedením, lopty sa ujal kapitán družstva Rakica a po peknej kombinácií vyrovnal na 1:1, do šatní sa išlo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán sa hneď v úvode presadil najlepší strelec družstva Fedyk a zvýšil na 2:1. Tento stav svietil na ukazovateli skóre prakticky celý druhý polčas. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale v bráne domáceho futsal teamu miestami Erik Bielik čaroval. V závere stretnutia favorit hosťom z Bratislavy odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď Rakica strelil svoj druhý gól a zvýšil tak na 3:1. Hostia sa odhodlali na hru bez brankára, ktorá im priniesla „ovocie“ v podobe strelenia kontaktného gólu a zníženie stavu na 3:2. Do konca stretnutia už však zostávalo málo času a tak si po bojovnom výkone Levice pripisujú ďalšie 3 body za víťazstvo.

Najdramatickejší duel videla hŕstka divákov v Bratislave. Keszei poslal akadémiu Pineroly už v prvej minúte do vedenia, krátko pred prestávkou Malík vyrovnal. Lukáč naklonil misky váh na stranu hostí, Nestorík zrovnal stav. Po dvoch góloch Čiefa sa zdalo, že MIBA si pod Urpín odvezie všetky body, v poslednej minúte sa aj so šťastím presadil Chamilla s Csibom a tak si oba tímy napokon body rozdelili.

5.kolo Niké Futsal Extraligy:

Partizán Bardejov futsal - MŠK Nové Zámky 4:9 (2:3)
⚽️ 6. Kuhajdík D., 11. Blaško, 29. a 30. Burcák - 7., 15., 16., 22. a 34. Procháczka, 31. Petík, 33. Garay, 35. Kucharovič, 40. Kosztolányi

Futsal team Levice - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 3:2 (1:1)
⚽️ 19. a 35. Rakica, 21. Fedyk - 12. Švolík, 40. Lauko

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - MIBA Banská Bystrica 4:4 (1:1)
⚽️ 1. Keszei, 35. Nestorik, 40. Chamilla, 40. Csiba - 20. Malík, 33. Lukáč, 38. a 38. Čief

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc