6.kolo Niké Futsal Extraligy: Košice konečne zdolali B.Bystricu, prvé víťazstvo 4FSC FTVŠ v sezóne

nedeľa, 23.10.2022|Posledná aktualizácia 24.10.2022 07:25

Dvomi zápasmi v piatok odštartovalo 6.kolo Niké Futsal Extraligy. Košický Podpor Pohyb na piaty pokus zdolal B.Bystricu, 4FSC FTVŠ vystrelil prvé víťazstvo v sezóne Štefanák.

Košickému Podpor Pohybu sa až na piaty pokus podarilo zdolať Banskú Bystricu a dá sa povedať, že aj s úrokom. Jedenásť gólov v sieti hostí hovorí jasnou rečou. V sezóne 2021/22 padlo v kvartete zápasov týchto súperov neuveriteľných 39 gólov. V úvodnom kole v Košiciach sa zrodila remíza 5:5, odvetu pod Urpínom rozhodol pár sekúnd pred koncom v prospech MIBA Krištofík. Zverenci Richarda Bača a Martina Majlinga sa stretli aj v semifinále play-off. B.Bystrica na domácej palubovke rozhodla tromi gólmi v predĺžení a vyhrala 9:6, v Košiaciach potom nepripustila tretí rozhodujúci duel, keď zvíťazila 6:3.

V aktuálnej sezóne už ale do zápasu vstupovali žlto-modrí ako favorit a papierové predpoklady sa napokon potvrdili aj na palubovke v Šaci. Už prvé dejstvo sa skončilo víťazstvom domácich 5:0, keď dva góly vsietil Lukáč, po jednom pridali Korček, Horník a Leško. Hostia sa prvýkrát presadili až za nepriaznivého stavu 8:0, keď Obermana prekonal Prokaj pri hre bez brankára. Po vlastnom góle Serbina desiaty gól Podpor Pohybu strelil Horník, čím skompletizoval svoj hetrik. Gólovú bodku za duelom, v ktorom padlo 13 gólov dal symbolicky kapitán víťazného tímu Hernández.

4FSC FTVŠ sa konečne dočkali prvého víťazstva v sezóne. Veľmi dôležité tri body si v hale FTVŠ pripísali proti Komárnu. Zápasový účet otvoril šikovne v 12. minúte Štefanák, hostia ale už o necelé tri minúty vyrovnali zásluhou Tótha. Do prestávky diváci videli jediný gól, strelil ho domáci Švolík. Po zmene strán potvrdil víťazstvo domácich jediným gólom opäť Štefanák.

Akadémia Pineroly si v Žiline dobre zastrieľala, čoho výsledkom bolo osem gólov v sieti domácich. Marušinec sa blysol hetrikom, dva góly zaznamenal Kyjovský. Žilinčania zhodnotili svoj zápas na sociálnych sieťach: "V zápase s Pinerolou sme striedali dobré momenty s katastrofálnymi a výsledkom bola hladká prehra, keďže toho negatívneho bolo na našich halovkách a v našich hlavách veľmi veľa. Množstvo chýb, nedorozumení, nepresností, či nesprávnych rozhodnutí "zdobí" našu hru akosi zatiaľ až príliš často.

Čaká nás skrátený týždeň na prípravu na ďalší zápas, keďže v Leviciach hráme už v piatok. Urobíme však všetko pre to, aby sme natrénované preniesli do zápasu a naše pocity boli po zápase konečne opäť pozitívnejšie."

6.kolo Niké Futsal Extraligy 2022/2023:

Podpor Pohyb Košice - MIBA Banská Bystrica 11:2 (5:0)
⚽️ 2., 9. Lukáč, 5., 22. Korček, 12., 25., 29. Horník, 16. Leško, 21. Gluchman, 24. Serbin, 35. Hernández - 24. Prokaj, 28. Serbin vlastný

4FSC FTVŠ UK Prírodovedec UK BA - Futsal Team Komárno 3:1 (2:1)
⚽️ 12., 38. Štefanák, 17. Švolík - 15. Tóth

ŠK Makroteam Žilina - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 1:8 (0:4)
⚽️ 40. Krško - 4. Šlehofer, 13., 39. Kyjovský, 18., 29., 40. Marušinec, 20. Keszei, 23. Csiba

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Futsal team Levice 2:6 (2:2)
⚽️ 13. Procháczka, 19. Budovec vl. - 16., 16. Bačík, 22., 39. Jakubík, 23., 28. Chamilla

CopyLeaders Prievidza - MIMEL Lučenec odložené 29.11. 18:45

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov