logo

"A" mužstvo potvrdilo rolu favorita proti Rakúsku, potešilo čisté konto Kušníra

piatok, 17.12.2021

Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v druhom zápase na turnaji 4Futsal Nations nad Rakúskom hladko 5:0. Po víťazstve nad Bosnou a Hercegovinou v prvý hrací deň 5:4, zabojuje dnes v súboji s Českom o celkové prvenstvo na turnaji.

Tréner Berky premiešal po prvom zápase zostavu a priestor dostali ďalší hráči. Do brány sa postavil Kušnír, v základnej štvorke dostali príležitosť Serbin, Rafanides, Greško a Směřička. Náš gólman Marek Kušnír si udržal čisté konto. "Podľa môjho názoru včerajší zápas bol z našej strany veľmi nervózny. Prispôsobili sme sa súperovi, ktorý chcel hrať veľmi behavý futsal a robili sme veľa zbytočných chýb a zlých rozhodnutí. No aj napriek tomu sme si dokázali vytvoriť pár pekných akcií, z ktorých sme strelili góly. Myslím si, že po príhovore trénera v šatni sme sa trošku upokojili a druhý polčas bol z našej strany lepší, aj keď samozrejme aj tam bolo veľa nepresnosti a chýb. Výhra aj nula poteší, ale myslím si, že s výkonom nemôžeme byť úplne spokojní a musíme sa z toho poučiť, pokračovať v poctivej príprave na EURO," vrátil sa k zápasu slovenský gólman. Slováci si od úvodných minút vypracovali hernú prevahu a tá sa premietla i do gólov. V 4. min otvoril skóre zápasu tvrdou umiestnenou strelou z diaľky Patrik Zaťovič a druhý gól pridal do polčasu Martin Směřička.

Peter Serbin nebol s výkonom nášho výberu veľmi spokojný. "Prvý polčas bol z našej strany hrozný, boli sme akýsi nervózny a až príliš zbrklí. Hrali sme futbal v hale a nedodržiavali sme to, čo od nás tréner chcel a čo sme si povedali, že chceme hrať. Druhý polčas s nástupom najskúsenejších hráčov sa hra ukľudnila a už sme začali hrať viac futsal. Nebol to ideálny výkon, ale víťazstvo stále poteší."

Keď po zmene strán pridal Dominik Ostrák tretí gól, bolo o víťazovi zápasu rozhodnuté. Bývalý hráč Slavie Praha, ktorý prestúpil počas sezóny do MIMILu Lučenec si nič iné ako víťazstvo nepripúšťal. "Zápas s Rakúskom sme chceli jednoznačne vyhrať. Prvý polčas bol trochu chaotický z našej strany, lebo sme sa prispôsobili súperovi a hrali s nimi futbal v hale, čo nebolo vôbec dobré. Cez polčas sme si povedali že to takto nemôže ísť ďalej a musíme hrať svoju hru. Druhé dejstvo bolo už podstatne lepšie z našej strany a zaslúžene sme vyhrali. Mame dve víťazstva a chceme vyhrať celý turnaj. Nálada v kabíne je dobrá, tak verím, že ju prenesieme aj do posledného zápasu s Českom." V závere stretnutia sa na palubovke objavili aj opory mužstva Drahovský, Doša, Rick a Martin Zdráhal a pridali ďalšie dva góly. V 35. min sa presadil strelou z ostrého uhla do odkrytej časti brány Tomáš Drahovský a skóre na konečných 5:0 pečatil po jeho prihrávke v poslednej minúte Gabriel Rick.

Mohlo by vás zaujímať

Slováci splnili cieľ, Španielom podľahli so cťou, Berky je na hráčov aj realizačný tím hrdý

9.4.2022

Proti Španielsku sme prehrali, s EURO-m sa lúčime historickým úspechom

9.4.2022

Poraziť Španielov bude veľmi ťažké, ale nie nemožné

9.4.2022

Futsaloví reprezentanti chcú Španielov potrápiť, pre Drahovského to bude špeciálny zápas

9.4.2022

Brunovský si užíva vrchol kariéry. Nič podobné si nepamätá ani na klubovej úrovni

9.4.2022

V Groningene sme porazili Chorvátsko a postupom do štvrťfinále ME prepísali históriu

9.4.2022

Zverenci Berkyho sa už tešia na Chorvátov, podľa Čeřovského máme dvere otvorené

9.4.2022

Slováci označili remízu s Poľskom za spravodlivú, Gabiho Ricka mrzeli nepremenené šance

9.4.2022

Slováci získali prvý historický bod na ME, s Poľskom remizovali 2:2. O postup vyzvú Chorvátov

26.1.2022

Richard Bačo pred Poľskom: Sú veľmi silní v súbojoch, nechceme s nimi behať hore-dole

9.4.2022

Výsledkovo nevydarený zápas s Ruskom treba hodiť za hlavu a sústrediť sa na Poliakov

9.4.2022

Vstup do ME Slovákom nevyšiel. Proti Rusku sme prehrali, historický gól Kozára

9.4.2022