logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

"A" mužstvo potvrdilo rolu favorita proti Rakúsku, potešilo čisté konto Kušníra

piatok, 17.12.2021

Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v druhom zápase na turnaji 4Futsal Nations nad Rakúskom hladko 5:0. Po víťazstve nad Bosnou a Hercegovinou v prvý hrací deň 5:4, zabojuje dnes v súboji s Českom o celkové prvenstvo na turnaji.

Tréner Berky premiešal po prvom zápase zostavu a priestor dostali ďalší hráči. Do brány sa postavil Kušnír, v základnej štvorke dostali príležitosť Serbin, Rafanides, Greško a Směřička. Náš gólman Marek Kušnír si udržal čisté konto. "Podľa môjho názoru včerajší zápas bol z našej strany veľmi nervózny. Prispôsobili sme sa súperovi, ktorý chcel hrať veľmi behavý futsal a robili sme veľa zbytočných chýb a zlých rozhodnutí. No aj napriek tomu sme si dokázali vytvoriť pár pekných akcií, z ktorých sme strelili góly. Myslím si, že po príhovore trénera v šatni sme sa trošku upokojili a druhý polčas bol z našej strany lepší, aj keď samozrejme aj tam bolo veľa nepresnosti a chýb. Výhra aj nula poteší, ale myslím si, že s výkonom nemôžeme byť úplne spokojní a musíme sa z toho poučiť, pokračovať v poctivej príprave na EURO," vrátil sa k zápasu slovenský gólman. Slováci si od úvodných minút vypracovali hernú prevahu a tá sa premietla i do gólov. V 4. min otvoril skóre zápasu tvrdou umiestnenou strelou z diaľky Patrik Zaťovič a druhý gól pridal do polčasu Martin Směřička.

Peter Serbin nebol s výkonom nášho výberu veľmi spokojný. "Prvý polčas bol z našej strany hrozný, boli sme akýsi nervózny a až príliš zbrklí. Hrali sme futbal v hale a nedodržiavali sme to, čo od nás tréner chcel a čo sme si povedali, že chceme hrať. Druhý polčas s nástupom najskúsenejších hráčov sa hra ukľudnila a už sme začali hrať viac futsal. Nebol to ideálny výkon, ale víťazstvo stále poteší."

Keď po zmene strán pridal Dominik Ostrák tretí gól, bolo o víťazovi zápasu rozhodnuté. Bývalý hráč Slavie Praha, ktorý prestúpil počas sezóny do MIMILu Lučenec si nič iné ako víťazstvo nepripúšťal. "Zápas s Rakúskom sme chceli jednoznačne vyhrať. Prvý polčas bol trochu chaotický z našej strany, lebo sme sa prispôsobili súperovi a hrali s nimi futbal v hale, čo nebolo vôbec dobré. Cez polčas sme si povedali že to takto nemôže ísť ďalej a musíme hrať svoju hru. Druhé dejstvo bolo už podstatne lepšie z našej strany a zaslúžene sme vyhrali. Mame dve víťazstva a chceme vyhrať celý turnaj. Nálada v kabíne je dobrá, tak verím, že ju prenesieme aj do posledného zápasu s Českom." V závere stretnutia sa na palubovke objavili aj opory mužstva Drahovský, Doša, Rick a Martin Zdráhal a pridali ďalšie dva góly. V 35. min sa presadil strelou z ostrého uhla do odkrytej časti brány Tomáš Drahovský a skóre na konečných 5:0 pečatil po jeho prihrávke v poslednej minúte Gabriel Rick.

Mohlo by vás zaujímať

Marián Berky: V zápase s Ruskom musíme byť agresívni, no koncetrovaní

Dnes

Zverenci Mariána Berkyho trénovali v hale Ziggo Dome, čaká ich rýchla futsalová palubovka

Včera

Tomáš Drahovský: Verím, že môžeme byť veľmi príjemným prekvapením turnaja

17.1.2022

NOMINÁCIA NA EURO 2022: Všetci sa na futsalové ME tešia, no cítia rovnako aj zodpovednosť

17.1.2022

Slovákov čaká debut na ME. Berky aj hráči si idú šampionát hlavne užiť

12.1.2022

Nominácia "A" mužstva na záverečné sústredenie pred ME 2022 v Holandsku

4.1.2022

Devätnástka pod vedením Brunovského nezískala český skalp ani v jednom zápase

20.12.2021

U-21 vďaka hetriku Ševčíka zvíťazila nad Českom 3:1 a v Denaine získala bronz

19.12.2021

Ženská reprezentácia zdolala v Ostrave rovesníčky z Českej rep. v oboch zápasoch

20.12.2021

Reprezentačná dvadsaťjednotka prehrala s domácim Francúzskom až po predĺžení

19.12.2021

Slovensko zvíťazilo v Brne nad Českou republikou 3:1 a vyhralo turnaj 4Futsal Nations

18.12.2021

Zverenci Berkyho zvíťazili nad Rakúskom 5:0, o prvenstvo zabojujú v Brne proti Českej republike

17.12.2021