logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Asistent trénera Marián Dlobík hodnotí ženský reprezentačný zraz v poľskom Szczyrku

piatok, 05.02.2021|Posledná aktualizácia 05.2.2021 21:17

Slovenská ženská futsalová reprezentácia sa v rámci prípravy na svoje kvalifikačné boje od 30. januára do 1. februára stretla na tréningovom kempe v šesťtisícovom poľskom meste Szczyrk. Po jeho skončení sme sa porozprávali s asistentom trénera Mariánom Dlobíkom.


Ako dlho pôsobíte pri ženskej futsalovej reprezentácií?

Pri ženskej reprezentácií pôsobím od septembra 2019, kedy som prijal ponuku pracovať ako asistent reprezentačného trénera Klaudiusza Hirscha. Dovtedy som trénoval futsal iba pri ženskom futsalovom družstve ŠK Makroteam Žilina. 

Čo hovoríte na tréningové metódy hlavného trénera a aký je Váš vzťah s Klaudiuszom Hirschom?

Povedal by som, že z jeho strany ide o veľmi profesionálnu prácu, o čom svedčia aj reakcie od dievčat. Rozprávame sa o jeho naozaj skvelej práci, dôkazom čoho sú výkony dievčat. Ich výkony idú pod jeho taktovkou jednoznačne smerom hore. Analýzy, taktiky a jeho tréningy majú jasnú koncepciu, venuje sa rôznym činnostiam, ktoré môžu obohatiť dievčatá a ich herný prejav. Náš vzťah je úplne bez problémov, našli sme si k sebe cestu. Zo začiatku to bolo trochu ťažšie, pre mňa to bolo niečo nové, ale každým zrazom je to lepšie a lepšie.

Ako hodnotíte športové olympijské centrum, v ktorom je družstvo ubytované?

Naozaj krásne prostredie, krásny hotel so všetkým, čo potrebujeme. Je to naozaj luxus, keďže tu máme všetko, čo potrebujeme, pod jednou strechou. Na Slovensku toto vôbec nie je reálne. Veľmi si to tu pochvaľujem a je to ideálne miesto aj pre potencionálne budúce reprezentačné zrazy.

Aký obraz o hráčkach vám poskytol aktuálny tréningový kemp?

Z môjho pohľadu je vidieť herný a tréningový výpadok, pretože dievčatá od posledného zrazu, ktorý bol v septembri minulého roka, vôbec netrénovali. Keď už aj niektoré trénovali, tak vôbec nemali zápasové vyťaženie, kvôli momentálnej pandemickej situácii. Je vidieť, že im tréningové jednotky dali zabrať a dá sa povedať, že sme museli ísť úplne od začiatku. Pred touto celou spomínanou situáciou boli dievčatá v skvelej forme, dá sa povedať, že každý mesiac mali nejaký zraz a bolo vidno, že boli vo forme.

Aký je najbližší plán pre reprezentáciu žien?

V podstate je všetko otázne, pripravujeme sa na kvalifikáciu na ME, ktoré by mali byť v máji tohto roku, ale ani to nie je isté. Nikto nevie čo bude, no je dôležité, aby sme sa pripravili čo najlepšie a v pravý čas ukázali, čo je v nás.

Ako do tímu zapadli nové tváre z Levíc?

Myslím, že do kolektívu zapadli veľmi dobre, vidno na nich chuť pracovať a snahu sa zlepšovať. Z nich to úplne vyžarovalo, aj keď hlavne na prvých tréningoch bolo síce cítiť prvotné obavy. Ale už sa oťukali a v závere bolo vidieť, že už sú vo svojom živle. Každopádne majú veľkú chuť trénovať.

Mohlo by vás zaujímať

Návrat k historickému úspechu ženskej futsalovej reprezentácie v rozhovoroch

12.6.2021

Slovenská ženská futsalová reprezentácia na sústredení v Poľsku

30.1.2021

Nominácia žien do Hodonína

10.3.2020

Sústredenie v Žiline

1.3.2020

Ženy sa pripravujú na kvalifikáciu v Žiline

29.2.2020

Nominácia reprezentácie žien na sústredenie v Žiline

17.2.2020

Úspešné vystúpenie ženskej reprezentácie na Ukrajine

3.2.2020

Slovenské futsalistky na Ukrajinu

3.2.2020