logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Berky pred Moldavskom: "Sme pod tlakom, ale všetci hráči sú nastavení tak, že chcú vyhrať"

nedeľa, 31.01.2021|Posledná aktualizácia 31.1.2021 14:22

Sobota bola uvoľnenejšia, nakoľko to bol pozápasový deň a navyše celú noc sme cestovali, ale hráči neavizovali žiadne zdravotné komplikácie, a tak sa tréner Marián Berky mohol na nedeľnom doobedňajšom tréningu pustiť do práce.


Všetko sa už sústredí na Moldavsko, tomu boli prispôsobené aj jednotlivé cvičenia. Cieľom bude pripraviť sa na najbližšieho súpera v kvalifikácii o postup na EURO 2022 na viac ako sto percent. Slovenský lodivod má protivníka prečítaného a vie, čo presne musí hráčov naučiť:

„Venovali sme sa viac ofenzíve, zakladanie útoku, riešili sme základný herný systém a nejaké kombinácie smerom na pivota. Chceli by sme hrať aktívne, ale aby sme aj mali vyváženú defenzívu, čiže kontrolu v ofenzíve aj defenzíve,“ hovorí hlavný kouč národného tímu.

Tvrdí, že ak by sme sa z Baku vrátili aspoň s remízou, teraz by to bolo pre našich futsalistov ľahšie: „Bohužiaľ, nezískali sme v Azerbajdžane aspoň bod. Teraz sme pod tlakom, pretože toto stretnutie je najdôležitejšie a môže rozhodnúť o všetkom. Budeme sa ho snažiť vyhrať a získať tri body. To je cieľom tohto zápasu. Máme na to dostatočne dobrý káder, hráči sú skúsení a všetci sú nastavení tak, že chcú vyhrať. Bude problém pre nás trénerov, koho nenominovať,“ rozpráva Berky.

Do stretnutia už bude môcť zasiahnuť Peter Serbin, ktorý sa pripojil k mužstvu po našom návrate z Azerbajdžanu. Sobotný tréning preto nebol vôbec náročný, od nedele sa už maká naplno: „Vedel som, že chlapci sú po ťažkom zápase a bude to trochu uvoľnenejšie a zábavnejšie. Od nedele sa ale zodpovedne pripravujeme naplno na utorkový zápas,“ rozpráva 31-ročný hráč: „Pocity po mojom príchode sú dobré, tešil som sa, že po dlhom čase môžem byť opäť v reprezentácii. Pre mňa je to stále pocta. Keď budem hrať, tak sa budem snažiť pomôcť k tomu, aby sme boli úspešní.“

Stretnutie v Azerbajdžane prežíval pred monitorom: „Bol som z neho nervózny. Škoda nepremenených šancí a teda výsledku, pretože sme boli lepším mužstvom, mohli sme vyhrať a bolo by to veselšie. Určite sa dal priviesť aspoň bodík, ale keď budeme takéto výkony podávať ďalej a premieňať šance, tak prídu aj výsledky. Vieme, že o to druhé miesto budeme podľa všetkého bojovať my s Moldavskom. Treba vyhrať oba zápasy proti Moldavsku a takisto dva proti Grécku, mali by sme 12 bodov a myslím si, že tým pádom by sa malo postúpiť. K tomu by sme radi pridali nejaký bodík doma proti Azerbajdžanu,“ konštatuje Peter Serbin.

Mohlo by vás zaujímať

Nominácia Slovenska na dvojzápas proti Grécku v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2022

15.2.2021

Ševčík by dva góly vymenil za tri body, Doša: "Nezmenilo sa nič, musíme vyhrávať"

5.2.2021

Berky: "Ušli sme hrobárovi z lopaty, ale kvalifikácia nie je na konci"

4.2.2021

Herná prevaha stačila proti Moldavsku iba na bod

2.2.2021

Berky si pochvaľuje prípravu na Moldavsko: Kozár bude hrať, Rick a Zaťovič sú otázni

2.2.2021

Oznam pre médiá na zápas Slovensko - Moldavsko

31.1.2021

Cesta z Baku do Popradu ovplyvnila sobotný program, k tímu sa pripojil Serbin

30.1.2021

Zostrih stretnutia Azerbajdžan - Slovensko + rozhovory

30.1.2021

Skvelý výkon v Azerbajdžane, ale rozhodlo 10 zahodených gólových šancí a verdikt rozhodkyne

30.1.2021

Po veľmi dobrom výkone odchádzame z Baku bez bodu

30.1.2021

Drahovský preletel celú Európu, aby získal body v Baku, Brunovský nezažil nič nové

29.1.2021

Hráči si charter nevedeli vynachváliť, cesta prebehla bez najmenších problémov

28.1.2021