logo

Dohrávky 5.kola NFE: Prievidzu skolila maródka, Lučencu uľahčila cestu k víťazstvu v zápase jesene

sobota, 02.12.2023|Posledná aktualizácia 3.12.2023 19:08

V dohrávke 5.kola Niké Futsal Extraligy zvíťazil favorizovaný tím Lučenca nad Prievidzou 4:1, ich súper však prišiel zdecimovaný chorobami iba so šiestimi hráčmi do poľa.

V centre Novohradu sa očakávala reklama na futsal, MIMEL hostil v poslednom domácom zápase roku 2023 pred svojimi fanúšikmi druhú FSC Prievidzu. Tá však mala obrovskú maródku a do ARENY napokon prišla iba so šiestimi hráčmi do poľa, čím výraznou mierou uľahčila domácim cestu k trom bodom, zverenci Mariána Berkyho nastúpili v plnej sile.

Skóre mohol otvoriť Greško, k bránke bol však otočený chrbtom a aby dočiahol na loptu, chýbal mu krok. Na druhej strane tečovaná lopta Leovskim po strele Vrábela pomýlila Olinhu, skončila však tesne vedľa. Brazílsky gólman vychytal rovnakého hráča aj v ďalšej akcii. MIMEL hral trpezlivo, rozťahoval hru, aby hráčov súpera čo najviac rozbehal a odoberal mu sily. Ostrákova strela skončila iba tesne vedľa, Mičuda bol v permanencii, zvládol aj nepríjemnú strelu Machada. Po ukážkovej spolupráci však Alex ponúkol Lemosovi Dinizovi loptu ako na podnose - 1:0. Najnebezpečnejším hráčom v prvom polčase bol najlepší hráč 4.kola, Mičuda ho však bravúrne dvakrát vychytal. Po nešťastnom strete Torresa Iborru s Olinhom sa na palubovke objavila krv a tak do bránky putoval Kušnír. Toho hneď vyskúšal strelou z diaľky Paesano, v bránke neskončila ani dorážka Delunasa. Slovenský reprezentačný gólman podžal domácich aj pri delovke Vrábela, Mičuda na druhej strane si nevydýchol pri dvoch pekných akciách domácich, loptu za bránkovú čiaru však nepustil.

Marián Novenko sa dočkal prvého extraligového gólu.
autor: Miška Cibulová Jackuliaková

Krátko po prestávke prišiel druhý gól, nahodenú Greškou strieľanú prihrávku pred Ostrákom zasunul do bránky nešťastne Delunas - 2:0. Keď Kušníra v dobrej príležitosti neprekonal Paesano, zamrhelo na druhej strane. Po šikovnom uvoľnení prestrelil všetko Washington - 3:0. Prievidza mohla znížiť, tisícpercentnú šancu ani na dvakrát nevyužil Paesano, nevyšlo to ani z ďalšej akcie Delunasovi a Torres Iborrovi. Hosťom chýbala efektivita, veľmi aktívny Paesano prestrelil domácu svätyňu z hranice šestky. Gólu sa napokon dočkal iba 16-ročný Novenko - 4:0, ktorý v poslednej dobe dostáva v drese obhajcu čoraz viac príležitostí. V závere sa gólu dočkala aj Prievidza, ktorá odohrala na možnosti výborný duel, Paesano našiel pri žrdi Torresa Iborru a nedal Kušnírovi šancu - 4:1. V závere mohli ešte domáci prikrášliť zaslúžené víťazstvo, pri góle Washingtona však jeden z rozhodcov postrehol ruku a ostatné šance skončili mimo, alebo v náručí Mičudu. Tréner M. Berky nebol po zápase spokojný: "V dnešnom zápase sme nehrali dobre. Neboli sme aktívni, málo sme behali a zle sme riešili situácie. Súper prišiel so šiestimi hráčmi a tým pádom sa viac zameral na stiahnutú obranu a rýchle brejky, čo im aj vychádzalo. Aj keď sme nehrali dobre, tak som rád, že sme zvládli výsledkovo tento zápas a rozlúčili sa s našimi skvelými fanúšikmi víťazne."

Foto: Miška Cibulová Jackuliaková

Dohrávky 5.kola Niké Futsal Extraligy:

MIMEL Lučenec - FSC Prievidza 4:1 (1:0)
⚽️ 9. Lemos Diniz, 22. Delunas vlastný, 24. Washington, 33. Novenko - 37. Torres Iborra

Makroteam Žilina - Podpor Pohyb Košice 1:8 (0:2)
⚽️ 37. Baláž - 16. Matis, 19. a 27. Marton, 21. a 31. Bačo, 27. Ivan, 28. Horník, 38. Korček

Mohlo by vás zaujímať

Extraliga U-20: Akadémia Pineroly sa po dvoch víťazstvách v Košiciach priblížila k titulu

Včera

Zimný futsalový pohár v Leviciach ovládol HRQ Team. Pilotný projekt mal skvelú úroveň

21.2.2024

15.kolo NFE: Lučenec zdolal o šesť gólov akadémiu Pineroly, derby o východ pre Košice

18.2.2024

Finálový turnaj stredných škôl vo futsale sa odohrá 1.3.2024 v Tipos aréne v Bratislave

17.2.2024

14.kolo NFE: Lučenec zničil Prievidzu, Pinerola v závere vybojovala všetky body v Banskej Bystrici

11.2.2024

Extraligovým majstrom Slovenska v kategórii juniorov do 17 rokov MIMEL Lučenec

9.2.2024

Slováci v Yuline siahali na zlato, proti Fínom nešťastne prehrali a obsadili tretie miesto

4.2.2024

Susedské derby v čínskom Yuline bez víťaza, Slováci o víťazstvo na turnaji vyzvú Fínov

4.2.2024

Predohrávka 14.kola NFE: Levice si víťazstvom na FTVŠ upevnili druhé miesto v tabuľke

3.2.2024

Slovákom vstup do turnaja v Číne vyšiel, vďaka hetriku Drahovského zdolali domácich 5:3

3.2.2024

Extraliga U-17: Lučenec ovládol blok v Košiciach, o titule sa rozhodne v Žiline

2.2.2024

Extraliga U-20: Pinerola potvrdila úlohu favorita v dohrávanom bloku v Nových Zámkoch

2.2.2024