logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Drahovský je za január v Španielsku najlepší: "Je to obrovská pocta," hovorí. Proti Barcelone má neuveriteľné štatistiky

štvrtok, 11.02.2021|Posledná aktualizácia 11.2.2021 14:09

Tomáš Drahovský pokračuje vo fantastických výkonoch, vďaka čomu si v Španielsku vyslúžil cenu pre najlepšieho hráča mesiaca január. Okrem toho znova strelil dva góly do siete FC Barcelona a jeho Santa Coloma postúpil do Final four Copa del Rey.autor: Futbol Sala Garcia

Čo pre teba znamená byť vyhlásený za najlepšieho hráča mesiaca január v Španielsku?

Je to obrovská pocta, byť najlepším hráčom mesiaca. Predsa len, ten mesiac bol naozaj vydarený. Začali sme rok dobre, mne sa podarilo dávať góly a byť ten jeden, ktorého vyberú, to je vynikajúce. Priamo na toto ocenenie som ale nemyslel, nevnímal som nejako, že by sa to vyhlasovalo, takže som nemal cieľ pokúsiť sa získať ho, ale keď som videl, že som vyhral, tak som bol z toho šťastný.

Šťastný si bol aj z postupu v Copa del Rey cez Barcelonu...

Vedeli sme, že to bude náročný zápas, ale chceli sme postúpiť do Final four a urobiť ďalší historický úspech pre Santa Colomu. Veľmi dobre sme sa pripravili a bolo vidieť, že sme chceli zvíťaziť viac ako súper. Po roku sa nám znova podarilo preniknúť medzi štyri najlepšie tímy. Stalo sa to tretíkrát v histórii klubu. Prvý raz to bolo ešte asi osem rokov dozadu.

Final four bol to jeden z cieľov do tejto sezóny?

Áno, bol. Chceli sme urobiť úspech už v minulom Final four Copa del Rey, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Ďalším našim cieľom je postúpiť do play-off v ligovej súťaži.

Tvoja strelecká forma pokračuje, takže si nemenil nič?

Som rád, že to trvá a že góly tam stále padajú. Presne ako znie otázka, práve v týchto chvíľach je ideálne nič nemeniť a pokračovať v tom, čo je zaužívané, keďže doteraz to malo úspech.


autor: Futbol Sala Garcia

V poslednom ligovom zápase proti Levante ste ale prehrali tesne 4:5. Ušlo vám to v druhom polčase?

Áno, ušlo nám to tam. Vyhrali sme prvý polčas, odohrali sme ho veľmi dobre. Potom sme ale zahodili dve tutovky, ktorými sme mohli rozhodnúť a bol by pokoj, ale dali sme brvno aj žrď a súper strelil z dvoch akcií na pivota dva góly. Nám sa to nepodarilo dotiahnuť ani z powerplay, ale za výkon by sme si bod zaslúžili.

Dá sa teda povedať, že výhra nad Barcelonou je minulosťou a sústredíte sa už len na ďalšie ligové kolá?

Jasné, že je skvelé poraziť Barcelonu a postúpiť do Final four, ale presne tak. Už to celé opadlo a pozeráme sa len na najbližší zápas, pretože v lige musíme víťaziť, aby sme sa posunuli v tabuľke vyššie a aby sme hrali o priečky do play-off. Vyradenie Barcelony je pre nás každopádne veľmi dobrým impulzom do ďalšej práce.

Tomáš Drahovský odohral v kariére proti FC Barcelona päť zápasov, strelil až 9 gólov, skóroval v každom jednom stretnutí. Dvakrát v drese Cartageny, kedy najskôr strelil jeden gól a následne hattrick, v rámci Ligy majstrov v drese Sparty Praha rozvlnil sieť tohto tímu raz a v dvoch tohtosezónnych stretnutiach za Santa Colomu proti „Blaugranas“ strelil zhodne po dva góly.