logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Drahovský preletel celú Európu, aby získal body v Baku, Brunovský nezažil nič nové

piatok, 29.01.2021|Posledná aktualizácia 29.1.2021 09:03

Začiatok kvalifikácie o EURO 2022 je oficiálne tu. Dnes sa naši reprezentanti postavia proti Azerbajdžanu na jeho palubovke v Baku. Pôjde pravdepodobne o najťažšie stretnutie našej skupiny, avšak v tíme prevládajú pozitívne pocity.


Tréner Marián Berky stanovil jeden tréning pár hodín po štvrtkovom prílete. V deň zápasu nakoniec druhý nebol, a tak majú futsalisti možnosť pripraviť sa hlavne po mentálnej stránke na duel: „Organizácia je od haly až po jedlo napriek obmedzeniam úplne bezproblémová. Prišli sme odohrať jeden zápas, takže viac-menej sa venujeme len tomu. Zatiaľ je všetko bez problémov a dôležité bude, aký výsledok uhráme v zápase. Cesta bola jedna z najlepších, aké som zažil, úplne geniálna. Bez nejakého čakania, čiže úplne bez problémov,“ hodnotí Anton Brunovský, ktorý si už Baku trikrát „užil“ v minulosti: „Už sme riešili len nejaké detaily a taktiku. Zameriavali sme sa na konkrétne veci, ktoré veríme, že sa v zápase vyskytnú. V tejto hale budem hrať druhýkrát, čiže známe prostredie.“

Rovnako tak si po raňajkách v deň zápasu pochvaľoval veci aj Tomáš Drahovský: „Hotel je vynikajúci, sme radi za takéto možnosti o luxus. Bývame relatívne blízko haly a navyše je o nás výborne postarané. Prvý tréning po prílete je skôr o tom, aby sme trochu hýbali, urobili si strečing a zvykli si na halu. Bolo to voľnejšie aj tým, že večer je už zápas. Mali sme čas natrénovať si veci v Poprade. Tu sme doladili posledné veci ako by sme chceli brániť alebo zahrávať štandardky,“ prezradil líder nášho tímu, ktorý si cestovania užil. Z Barcelony lete do Amsterdamu a následne Prahy, aby prišiel do Popradu, odkiaľ s tímom putoval do Bratislavy autobusom a následne nabral smer Baku: „Mňa toho lietania čaká v najbližších mesiacoch dosť, ale nedá sa nič robiť,“ doplnil.

Na fakt, že chýbať budú opory Peter Kozár, Gabriel Rick či Patrik Zaťovič, už nemyslí: „Na to už nemyslíme. Po informáciách, že majú pozitívne testy, si každý určite povedal, že to bude ťažšie, ale nedá sa teraz dookola rozmýšľať, že oni tu nebudú a podobne. Sme tu tím, aký sme. To, že tu nie sú je škoda, ale my ich musíme nahradiť a zvíťaziť. Počítam s tým, že zápas bude vyrovnaný. Tím, ktorý urobí menej chýb zvíťazí a verím, že to budeme my,“ dodal Tomáš Drahovský.

Mohlo by vás zaujímať

Nominácia Slovenska na dvojzápas proti Grécku v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2022

15.2.2021

Ševčík by dva góly vymenil za tri body, Doša: "Nezmenilo sa nič, musíme vyhrávať"

5.2.2021

Berky: "Ušli sme hrobárovi z lopaty, ale kvalifikácia nie je na konci"

4.2.2021

Herná prevaha stačila proti Moldavsku iba na bod

2.2.2021

Berky si pochvaľuje prípravu na Moldavsko: Kozár bude hrať, Rick a Zaťovič sú otázni

2.2.2021

Oznam pre médiá na zápas Slovensko - Moldavsko

31.1.2021

Berky pred Moldavskom: "Sme pod tlakom, ale všetci hráči sú nastavení tak, že chcú vyhrať"

31.1.2021

Cesta z Baku do Popradu ovplyvnila sobotný program, k tímu sa pripojil Serbin

30.1.2021

Zostrih stretnutia Azerbajdžan - Slovensko + rozhovory

30.1.2021

Skvelý výkon v Azerbajdžane, ale rozhodlo 10 zahodených gólových šancí a verdikt rozhodkyne

30.1.2021

Po veľmi dobrom výkone odchádzame z Baku bez bodu

30.1.2021

Hráči si charter nevedeli vynachváliť, cesta prebehla bez najmenších problémov

28.1.2021