logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Dvadsaťjednotka udržala krok so Slovincami prvý polčas, v druhom inkasovala 5 gólov

nedeľa, 26.09.2021|Posledná aktualizácia 26.9.2021 12:55

Slovenská reprezentácia do 21 rokov strelila Slovincom v prvom polčase dva góly, po obrátke sa strelecky presadili už iba naši súperi.

Tréner Richard Bačo sa snažil nájsť po hrozivom výsledku 2:8 aj pozitíva.: "V prvom našom vystúpení sme nastúpili proti Slovincom. Chceli sme dať v tomto zápase priestor pre všetkých hráčov, aby sme si zmapovali chlapcov priamo v zápase. Škoda,že sa ešte pred zápasom zranil Keszei. V prvom polčase hra bola vyrovnaná ,góly sme dostali po štandartkách. Nabádali sme na vysokú defenzívu, ktorá je fyzicky veľmi náročná. Tých pár chýb, čo sme v druhom polčase spravili, nás Slovinci kruto trestali a nám to zase nepadalo. Výsledok je hrozivý, ale celkový dojem nebol až tak zlý. Z týchto zápasov sa musíme poučiť, aby sme to zvládli lepšie. Po dnešnom dni voľna nás zajtra čaká Francúzsko." 

Richard Marík z Nových Zámkom, ktorý debutoval na bratislavskom turnaji Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave verí, že výsledky sa dostavia časom, práca na budovaní tímu iba začala. "Zápas hodnotím aj pozitívne aj negatívne. Osobne si myslím, že ten výsledok 8:2 je dosť krutý pre nás, keďže 6 gólový rozdiel v zápase až tak výkonnostne nebol cítiť, ale samozrejme Slovinci boli veľmi aktívni na lopte, mali silný prechod do útoku a výborne zakončenie, čo sa nakoniec aj odzrkadlilo na 8 kúskoch. No nemôžem povedať, že sme podali zlý výkon, samozrejme tam boli chyby, ktoré sú práve v takýchto zápasoch najviac badateľné a všetci sme mohli vidieť, na čom treba popracovať a čo treba vylepšiť. Koniec koncov sme v podstate nová "21tka" v ktorej figurovalo aj veľa mladých hráčov, ktorí spadajú ešte do kategórie U19. Mali sme jeden spoločný tréning, takže to nestačí na nacvičenie si nejakých schém a signálov, no verím, že tento ročník má potenciál do budúcna a som si istý, že tvrdou prácou a disciplínou to prinesie časom aj svoje ovocie."

Zápas Slovinsko U21 - Slovensko U21 v Sportskej Dvorane v Novigrade, 25. septembra 2021.

Kristián Medoň očakával ťažký zápas, potvrdilo sa to aj na ihrisku. "Hodnotím to tak, že zápas bol dosť kvalitný a hral sa v dobrom tempe. Vypracovali sme si veľa šancí, ale využili sme iba dve z nich, čo je škoda a naopak súper skoro zo všetkého skóroval.. Chlapci celý zápas makali a bojovali jeden za druhého, takže takto to má presne vyzerať na ihrisku. Som rád za tento zápas, lebo iba takéto žažké zápasy nás môžu posunúť ďalej." Marcel Marík by rád na výsledok zabudol už v druhom zápase proti mladým Francúzom. "Hrali sme s chalanmi v tomto zložení prvý krát, boli tam dobré veci, spravili sa aj chyby, z ktorých nás súper trestal. Slovinci premenili skoro každú ich šancu a naopak my sme nepremenili niekoľko tutoviek, ktoré keď chceme vyhrávať, musíme premieňať. Pre mňa osobne a určite aj pre chalanov je to veľká skúsenosť. Osobne si myslím, že výsledok je veľmi krutý, pretože sme v tomto zápase neboli horším tímom a verím, že proti Francúzom sa nám bude dariť viac."

Kapitánsku premiéru si odkrútil Sebastian Bačo. "V premiérovom zápase s kapitánskou páskou v národnom mužstve, od zápasu som očakával lepší výsledok. Aj sme si všetci výsledkovo predstavovali inak. Súper zúžitkoval azda každú našu chybu a naopak naša hra skonala na kvante nepremenených šancí. Verím však, že v ďalšom zápase s Francúzmi šance premeníme a zaknihujeme prvé víťazstvo na tomto turnaji."

V bránke robil čo sa dalo Dominik Podhájeczký, keď v druhom polčase nahradil Kevina Kollára. "Z mojej strany bol zápasový výsledok dosť krutý v porovnaní s našou hrou. V zápase sme mali dobré veci, no samozrejme, že sme robili aj chyby, po ktorých sme dostali zbytočne góly. Bol to náš prvý zápas v takejto partií a kategórii U21. Netreba vešať hlavy kvôli výsledku, na chybách sa učíme a takýto zápas nás posunie vpred. Musíme dať hore hlavy a sústrediť sa na ďalší zápas, ktorý nás čaká v pondelok."

Mohlo by vás zaujímať

Reprezentáciu do 21 rokov čaká turnaj vo francúzskom Denaine

Včera

Zverenci Richarda Bača potrápili v deväťgólovom zápase favorizovaného galského kohúta

28.9.2021

Obe reprezentácie nestačili na úvod Umag Nations Cupu 2021 na futsalistov Slovinska

27.9.2021

Futsalové reprezentácie cestujú do Chorvátska. S akými cieľmi sa predstavia v Novigrade?

21.9.2021

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

20.9.2021

Reprezentácia do 21 rokov zdolala v Ostrave Česko, dnes odveta v Púchove

3.12.2019

Reprezentačná U21-ka na dva zápasy s Českom

2.12.2019