Extraliga juniorov U-20: Lučenec aj Košice zvládli 9.blok v Prievidzi, získali po šesť bodov

pondelok, 03.04.2023|Posledná aktualizácia 3.4.2023 15:42

Predposledný blok extraligy juniorov do 20 rokov dnes hostila hala v Prievidzi. Po šesť bodov si za dve víťazstvá odniesli lučenecký MIMEL a Podpor Pohyb Košice.

Titul v sezóne už má akadémia Pineroly takmer v hrsti, v tabuľke má značný náskok, o všetkom sa však rozhodne zrejme v poslednom bloku v Bratislave, ktorý bude 19.4. hostiť Dom Športu. Na ten v prípade zvládnutého dvojzápasu proti Prievidzi a B.Bystrici v Žiline 11.4. vycestuje žilinská futsalová akadémia s cieľom ovládnuť posledné dva zápasy v sezóne. Ak by zverenci Ladislava Mikitu nezískali ani bod, v takom prípade by sa z titulu tešili hráči spod Dubňa. Posledné kvarteto duelov tak sľubuje pekné futsalové divadlo a napínavé zápasy.

MIBA viedla proti Lučencu 2:0, do polčasu však bolo vyrovnané a víťazný gól strelil tri minúty pred koncom Vilhan. Proti Prievidzi vystrieľal tri body MIMELu hetrikom Kaliňák. Košičania zvládli rovnako oba zápasy, najskôr proti B.Bystrici a potom už aj proti značne unavenej domácej Prievidzi.

Výsledky 9.bloku extraligy U-20 v Prievidzi:

MIBA Banská Bystrica - MIMEL Lučenec 2:3 (2:2)
⚽️ 8. Lukáč, 10. Blihár - 12. Kaliňák, 16. Janšto, 37. Vilhan

CopyLeaders Prievidza - MIMEL Lučenec 2:4 (1:2)
⚽️ 5. Mečiar, 25. Maksymovych - 13. Jashari, 15., 31. a 36. Kaliňák

MIBA Banská Bystrica - Podpor Pohyb Košice 2:5 (0:2)
⚽️ 30. Maďar, 40. Brštiak - 20. a 27. Beliš, 20. a 25. Ivan, 35. Solárik vlastný

CopyLeaders Prievidza - Podpor Pohyb Košice 0:7 (0:7)
⚽️ 2. Ftorek, 5. Ivan, 12. Levický, 13. Beliš, 17. a 18. Bobák, 17. Matis

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca