Extraliga U-20: V Badíne najúspešnejšia Pinerola, v N.Zámkoch žilinské derby bez gólov

nedeľa, 05.02.2023|Posledná aktualizácia 5.2.2023 21:48

Extraliga juniorov do 20 rokov pokračovala zápasmi 6.bloku, juniori si zmerali sily na dvoch turnajoch v Badíne a Nových Zámkoch.

Blok v Badíne ovládla akadémia bratislavskej Pineroly, ktorá dokázala zvíťaziť v oboch dueloch. V prvom zápase šla síce rýchlo do vedenia domáca MIBA, zásluhou Lukáča už v druhej minúte. Do polčasu však vyrovnal Vlna a po obrátke vystrieľal prvé tri body pre Bratislavčanov Strapek. Zverenci Ladislava Mikitu začali naopak lepšie proti Prievidzi, keď zápasový účet otvoril Blahušiak, po zmene strán strelili ďalšie tri góly a juniorom CopyLeaders nedovolili ani raz skórovať. Domáci usporiadateľ sa napokon dočkal víťazstva, keď druhý tím z Bratislavy 4FSC FTVŠ zdolal 5:1. Trojbodového zápasu sa dočkali napokon aj zverenci Zsolta Pakuszu. Prievidzi nepomohol ani hetrik Málika, rozhodol tri minúty pred koncom Kodhaj.

V ŠH Milénium sa odohrali tri zápasy, všetky boli vcelku vyrovnané. Žilinskej akadémii vystrieľali v prvom zápase proti domácemu MAYERSONu tri body Čelko a dvojgólový Jančula. Ostro sledované žilinské derby napokon na veľké prekvapenie gól neprinieslo. V záverečnom dueli vydreli zverenci Dušana Dobšoviča tesné víťazstvo nad domácimi 3:2, ktoré režíroval dvojgólový Nemček. A tak aj po dnešku je jediným nezdolaným tímom v súťaži žilinský Makroteam.

Extraliga U-20 blok č. 6 v Badíne:

MIBA Banská Bystrica - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 1:2 (1:1)
⚽️ 2. Lukáč - 12. Vlna, 28. Strapek

CopyLeaders Prievidza - Pinerola 1994 Futsal Academy BA 0:4 (0:1)
⚽️ 10. Blahušiak, 31. Strapek, 33. Vlna, 38. Halász

MIBA Banská Bystrica - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 5:1 (2:1)
⚽️ 9. Puškár, 13. Lukáč, 29. a 31. Blihár, 38. Bartkovič - 20. Haramia

CopyLeaders Prievidza - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA 3:4 (1:1)
⚽️ 3., 21. a 34 Málik - 20. Farkaš vlastný, 23. Gašpar, 28. Abel, 38. Kodhaj

Extraliga U-20 blok č. 6 v Nových Zámkoch:

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Futsal Academy Žilina 0:3 (0:1)
⚽️ 6. Čelko, 32. a 37. Jančula

Futsal Academy Žilina - ŠK Makroteam Žilina 0:0

MŠK MAYERSON Nové Zámky - ŠK Makroteam Žilina 2:3 (1:2)