Extraliga U-20: Žilinská akadémia dostihla bratislavskú Pinerolu na čele, nedarilo sa Makroteamu

pondelok, 20.02.2023|Posledná aktualizácia 20.2.2023 17:21

Juniorská extraliga do 20 rokov v aktuálnej sezóne je mimoriadne vyrovnaná. Siedmy blok pod Dubňom najlepšie vyšiel domácej FA, ktorá vyhrala oba veľmi ťažké zápasy.

Všetky dnešné zápasy boli mimoriadne vyrovnané. Až v siedmom bloku skončila neporaziteľnosť posledného tímu v súťaži, ktorý ešte dodnes neokúsil prehru, žilinského Makroteamu. A hneď bola aj dvojnásobná. Boje na Rosinkách otvoril súboj usporiadateľského Makroteamu s Lučencom. V úvode hneď udrel MIMEL, keď ho poslal do vedenia Janšto. Ftorek však v 13. minúte vyrovnal. O dve minúty poslal Novohradčanom do vedenia Sabó, tak sa skončil aj polčas. Krátko po obrátke Nemček vyrovnal a Kráľ poslal dokonca Makroteam do vedenia. Posledná desaťminútovka ale patrila hosťom. V 30.minúte Babiak vyrovnal, víťazný gól strelil v 35.minúre Sabó a tri body poistil v závere opäť Janšto.

Druhý duel už MIMEL pocítil v nohách, dvakrát dokázal proti žilinskej akadémii ešte v prvom polčase vyrovnať, dôležité body zverencom D. Štaffena a P. Krištofíka zariadil v 34. minúte Čelko. Súboj zverencov D. Dobšoviča a R. Bača rozhodol jediný gól, ktorý strelil v šiestej minúte Patrik Ftorek. Posledný duel bol veľmi vyrovnaný, napokon rozhodovali maličkosti. Matúš poslal FA do vedenia, na ďalšie góly sa čakalo až do samého záveru zápasu. Najskôr Hazda zvýšil na 2:0, vlastný gól Jančulu už bol ale na čo i len bod pre Podpor Pohyb málo.

Na čele ligy zostala o skóre Pinerola pred FA Žilina, ktorá ju po pripísaní 6 bodov z dneška bodovo dobehla (23 bodov). Vzájomný duel hrá zatiaľ pre Žilinu, veľmi dôležitá v boji o titul bude aprílová odveta v Bratislave. Jeden bod stráca košický Podpor Pohyb (22 bodov), ten má však rovnako ako Pinerola 1994 Futsal o dva odohrané zápasy menej. Makroteam má bodov dvadsať, piaty Lučenec, ktorý sa chce ešte zapojiť do boja o titul bodov 17. Zajtra je na programe blok v Bratislave, kde bratislavské tímy vyzvú Nové Zámky.

Výsledky 7.bloku extraligy U-20 v Žiline:

ŠK Makroteam Žilina - MIMEL Lučenec 3:5 (1:2)
⚽️ 13. Ftorek, 22. Nemček, 27. Kráľ - 2. a 38. Janšto, 15. a 35. Sabó, 30. Babiak

Futsal Academy Žilina - MIMEL Lučenec 3:2 (2:2)
⚽️ 8. a 14. Tvrdý, 34. Čelko - 13. Kováč, 17. Kajtor

ŠK Makroteam Žilina - Podpor Pohyb Košice 0:1 (0:1)
⚽️ 6. Ftorek

Futsal Academy Žilina - Podpor Pohyb Košice 2:1 (1:0)
⚽️ 13. Matúš, 39. Hazda - 40. Jančula vlastný

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát