logo

Fantastický záver v Leviciach. Drahovský: "Po takom priebehu môžeme byť s bodom spokojní"

pondelok, 18.09.2023|Posledná aktualizácia 18.9.2023 15:20

Deň pred zápasom slovenská futsalová reprezentácia vypustila doobedňajší tréning a celá výprava si zašla zahrať šípky do miestnej obľúbenej kaviarne pre šípkarov v Leviciach.

Po taktickej porade hráči absolvovali prednášku od pána doktora Maloviča o dopingu. Večerný oficiálny tréning sa niesol v duchu dolaďovania taktických herných prvkov, trénersky štáb už mal jasno aj v základnej zostave, v akej nastúpia zverenci Mariána Berkyho a Richarda Bača v úvodnom stretnutí elitného kola kvalifikácie o postup na MS 2024 v Uzbekistane.

Zápasový deň absolvoval tím ľahký tréning, pred samotným duelom si Tomáš Drahovský prebral z rúk predsedu SF T. Takáča plaketu a dres k jeho jubilejnému 100. zápasu v najcennejšom drese. Patrik Zaťovič si naopak z rúk šéfa exekutívy SF V. Ambrozeka prebral ocenenie za najlepšieho strelca Niké Futsal Extraligy zo sezóny 2022/2023.

V zápase padlo 8 gólov, Slováci v závere v predposlednej minúte dokázali v priebehu 7 sekúnd dvakrát skórovať a vybojovať cennú remízu, s ktorou bol spokojný aj hlavný tréner Marián Berky: "S výsledkom sme po takom priebehu spokojní. Súper bol veľmi kvalitný, vedeli sme, že nás bude čakať naozaj skvelý súper, silný na lopte, takisto dobre fyzicky pripravený. Naši hráči ukázali bojovnosť, srdiečko, veľmi nám pomohlo skvelé publikum, ktoré bolo našim šiestym hráčom. Všetci hráči si zaslúžia absolutórium a pochvalu."

Tomáš Drahovský, strelec dvoch dôležitých gólov v zápase mal pozitívnu náladu. "Bol to celkom vyrovnaný zápas, Francúzi mali trošku viac z hry, ale my sme podľa pokynov vychádzali zo zabezpečenej obrany, na čo sme boli aj takticky pripravení. Vedeli sme, že budú veľmi aktívni, hrali sme na menší počet hráčov, škoda, že sme dostali dva hlúpe góly. V závere pri power-play sme to však všetko zvrátili a tak môžeme byť s bodom spokojní."

Vyrovnávajúci gól strelil sedem sekúnd po našom treťom Drahovského Sebi Bačo, ktorému gól do prázdnej pripravil opäť Drahovský. "Budem si musieť pozrieť môj gól, lebo aktuálne v hlave mám úplné vzduchoprázdno. Neviem absolútne, čo sa udialo. Toto sú presne tie momenty, o ktorých som sníval, od kedy som prvýkrát videl palubovku. Toto sú presne tie momenty, pre ktoré hrám futsal."

Slováci sa v nedeľu letecky presunuli do Puly, kde si blízko pri dejisku zápasu rozložili tréningový kemp, kde našli všetko k dispozícii potrebné na pohodovú prípravu na druhé vystúpenie v elitnej časti kvalifikácie o postup na MS.

Foto: Lukáš Droppan

Mohlo by vás zaujímať

Tomáš Drahovský: Verím, že môžeme byť veľmi príjemným prekvapením turnaja

17.1.2022

Slováci v Leviciach siahali po víťazstve, s kvalitným tímom Talianska remizovali 5:5

20.9.2022

Tomáš Drahovský odpálil Barcelonu

14.11.2020

Drahovský strelil dva góly, po jednom Doša s Ostrákom, Slavia prišla o výhru v záverečnej päťminútovke

24.4.2021

Drahovský chce po ďalšom hattricku vyhrať Final four Copa del Rey

17.12.2020

Nominácia reprezentácie žien na sústredenie v Leviciach

30.3.2021

Žiaci MIMELu Lučenec po bloku v Leviciach späť na čele novej extraligovej súťaže žiakov

23.1.2023

Nominácia reprezentácie A na prípravný kemp a kvalifikačný zápas s Nemeckom v Leviciach

26.10.2022

Tomaš Drahovský má nový klub. Pokračovať bude v Španielsku.

9.7.2020

Predstavujeme hráčov pred ME: # 16 Tomáš Drahovský

5.1.2022

V skvelej atmosfére v Leviciach sa diváci gólu nedočkali, Slovensko remizovalo s Nemeckom 0:0

10.11.2022

TOP FUTSAL 2021: Tomáš Drahovský po siedmy raz hráčom roka, top trénerom Marián Berky

12.4.2022