logo

Fantastický záver v Leviciach. Drahovský: "Po takom priebehu môžeme byť s bodom spokojní"

pondelok, 18.09.2023|Posledná aktualizácia 18.9.2023 15:20

Deň pred zápasom slovenská futsalová reprezentácia vypustila doobedňajší tréning a celá výprava si zašla zahrať šípky do miestnej obľúbenej kaviarne pre šípkarov v Leviciach.

Po taktickej porade hráči absolvovali prednášku od pána doktora Maloviča o dopingu. Večerný oficiálny tréning sa niesol v duchu dolaďovania taktických herných prvkov, trénersky štáb už mal jasno aj v základnej zostave, v akej nastúpia zverenci Mariána Berkyho a Richarda Bača v úvodnom stretnutí elitného kola kvalifikácie o postup na MS 2024 v Uzbekistane.

Zápasový deň absolvoval tím ľahký tréning, pred samotným duelom si Tomáš Drahovský prebral z rúk predsedu SF T. Takáča plaketu a dres k jeho jubilejnému 100. zápasu v najcennejšom drese. Patrik Zaťovič si naopak z rúk šéfa exekutívy SF V. Ambrozeka prebral ocenenie za najlepšieho strelca Niké Futsal Extraligy zo sezóny 2022/2023.

V zápase padlo 8 gólov, Slováci v závere v predposlednej minúte dokázali v priebehu 7 sekúnd dvakrát skórovať a vybojovať cennú remízu, s ktorou bol spokojný aj hlavný tréner Marián Berky: "S výsledkom sme po takom priebehu spokojní. Súper bol veľmi kvalitný, vedeli sme, že nás bude čakať naozaj skvelý súper, silný na lopte, takisto dobre fyzicky pripravený. Naši hráči ukázali bojovnosť, srdiečko, veľmi nám pomohlo skvelé publikum, ktoré bolo našim šiestym hráčom. Všetci hráči si zaslúžia absolutórium a pochvalu."

Tomáš Drahovský, strelec dvoch dôležitých gólov v zápase mal pozitívnu náladu. "Bol to celkom vyrovnaný zápas, Francúzi mali trošku viac z hry, ale my sme podľa pokynov vychádzali zo zabezpečenej obrany, na čo sme boli aj takticky pripravení. Vedeli sme, že budú veľmi aktívni, hrali sme na menší počet hráčov, škoda, že sme dostali dva hlúpe góly. V závere pri power-play sme to však všetko zvrátili a tak môžeme byť s bodom spokojní."

Vyrovnávajúci gól strelil sedem sekúnd po našom treťom Drahovského Sebi Bačo, ktorému gól do prázdnej pripravil opäť Drahovský. "Budem si musieť pozrieť môj gól, lebo aktuálne v hlave mám úplné vzduchoprázdno. Neviem absolútne, čo sa udialo. Toto sú presne tie momenty, o ktorých som sníval, od kedy som prvýkrát videl palubovku. Toto sú presne tie momenty, pre ktoré hrám futsal."

Slováci sa v nedeľu letecky presunuli do Puly, kde si blízko pri dejisku zápasu rozložili tréningový kemp, kde našli všetko k dispozícii potrebné na pohodovú prípravu na druhé vystúpenie v elitnej časti kvalifikácie o postup na MS.

Foto: Lukáš Droppan

Mohlo by vás zaujímať

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

19.4.2024

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Futsal Fever Days: Česko s dvomi víťazstvami, Maďarsko získalo bod po remíze so Švédskom

18.4.2024

TOP FUTSAL 2023: Anketu najlepšieho futsalistu ovládol opäť Tomáš Drahovský

15.4.2024

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

12.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Dievčenský tím Futsalslovakia U-15 na turnaji v Radave s dvomi víťazstvami

7.4.2024

Slováci siahali v Novigrade na bronz, z rúk im ho zobral v poslednej päťminútovke kapitán Slovinska

7.4.2024

PLAY-OFF 2.štvrťfinále: Košice a Lučenec do semifinále, tretie zápasy v Prievidzi a Leviciach

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024