Final Four o Slovenský pohár v kategórii U-20 v Bratislave ovládol Podpor Pohyb Košice

štvrtok, 01.06.2023|Posledná aktualizácia 1.6.2023 10:17

Posledný májový deň sa v bratislavskom Dome Športu stretli štyri najlepšie kolektívy z extraligy juniorov do 20 rokov, aby si to rozdali o Slovenský pohár na turnaji Final Four.

V prvom semifinále otvoril skóre zápasu lučenecký Berky, vlastný gól Teleka však znamenal vyrovnanie. Po obrátke si MIMEL tromi gólmi vybudoval pohodlný náskok, ktorý si udržal až do konca, zníženie Tvrdého v poslednej minúte už znamenalo iba kozmetické upravenie konečného skóre. Jedenásť sekúnd pred konečným hvizdom rozhodcov dostal zbytočnú červenú kartu kapitán Novohradčanov Babiak za sotenie súpera na zem, čím úplne zbytočne prišiel o finále. Domáca Pinerola vyzvala v druhom semifinále Košičanov, ktorým polčasové vedenie 1:0 zabezpečil Leško. Keď Beliš zvýšil na 2:0, finále sa Podpor Pohybu značne priblížilo. Strapek už iba znížil a tak víťaz extraligy putoval iba do zápasu o bronz.

Napokon zverencom Ladislava Mikitu nebol súdení ani bronz, väčšiu vôľu po víťazstve ukázali mladí ŽIlinčania, ktorým vyšli dve gólové akcie už v prvom dejstve. Pinerolu môžu mrzieť nepremenené šance, v hre bez brankára ju v závere od vyrovnania viackrát delili centimetre. Finále rozhodol gól Palfiho už v tretej minúte, Košičanov doviedol ku zlatu čerstvý reprezentant Áčka Filip Korček, ktorý debutoval v najcennejšom drese v marockom Rabate. "V prvom rade chcem chlapcom poďakovať a pogratulovať k ďalšiemu úspechu. Dnes sa znova potvrdilo, že v týchto juniorských súťažiach, kde sa hrá hrubý čas, je to veľmi rýchle a každý gól ma o to väčšiu váhu. Myslím si, že všetky štyri tímy, ktoré dnes hrali ,boli na kvalitatívne veľmi podobnej úrovni a rozhodovali vo všetkých zápasoch len detaily. Po skončení ligy (U20) sme boli mierne nespokojní so 4. miestom, keďže veľa bodov nám ušlo v posledných sekundách, častokrát aj nešťastne. Myslím si, že práve preto mali dnes chlapci o to väčšiu chuť vyhrať. S Pinerolou v semifinále sme dali obidva góly po výbornom vysokom napádaní, ktoré sme sa snažili využívať počas celého zápasu. Druhy polčas mal súper možno miernu hernú prevahu, ale dokázal to už pretaviť len na znižovací gól. Bežecky a súbojovo sme odohrali výborný zápas, v dôležitých momentoch nás podržal aj brankár. Finále rovnako ako počas celej sezóny, zápasy s Lučencom sú veľmi vyrovnané, dnes to nebola výnimka. Pokračovali sme v tom čo, nám fungovalo aj v semifinále a prinieslo to zaslúžené ovocie, keďže sme neinkasovali. Škoda, že sme nepridali ďalšie góly keďže sme si vypracovali dostatok šancí, mohli sme si zápas ešte viac zjednodušiť. Chlapci vytvorili super partiu a dokázali si pomôcť v ťažkých momentoch, mali sme aj potrebné šťastie, ktoré nás obchádzalo počas ligových zápasov. Je to ďalšia odmena za super prácu, ktorú s mládežou odvádza vedenie klubu v Košiciach."

Výsledky FF U-20 o Slovenský pohár - semifinále:

Futsal Academy Žilina - MIMEL Lučenec 2:4 (1:1)
⚽️ 7. Telek vlastný, 40. Tvrdý - 5. Berky, 27. a 30. Košík, 36. Kajtor

Pinerola Futsal 1994 Academy Bratislava - Podpor Pohyb Košice 1:2 (0:1)
⚽️ 28. Strapek - 14. Leško, 23. Beliš

Zápas o 3.miesto:

Pinerola Futsal 1994 Academy Bratislava - Futsal Academy Žilina 1:2 (0:2)
⚽️ 37. Feder - 9. Poljak, 14. Kasák

FINÁLE FF SP:

Podpor Pohyb Košice - MIMEL Lučenec 1:0 (1:0)
⚽️ 3. Palfi

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

6.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne