logo

"Francúzsko je začiatok našej cesty na EURO," hovorí Rick. Belaník sa po dlhšom čase tešil na zraz reprezentácie

štvrtok, 03.12.2020|Posledná aktualizácia 3.12.2020 15:30

Slovenskí reprezentanti v stredu večer bez problémov pristáli v Paríži a presunuli sa autobusom do tréningového centra Francúzskej futbalovej federácie, kde vo štvrtok absolvovali dve tréningové jednotky. V piatok o 19:00 ich čaká prvý z dvojice zápasov, proti Francúzsku.

Marek Belaník sa pozvánke trénera Mariána Berkyho veľmi potešil: "Keď som sa dozvedel o nominácii na sústredenie do Francúzska, boli to príjemné pocity, nakoľko som späť po dlhšej dobe a na chalanov som sa tešil. Od začiatku je dobra atmosféra, aj keď na poslednú chvíľu vypadli z nominácie dôležití chalani. Cesta bola pokojná, aj keď troska zdĺhavá, ale nakoniec sme dorazili do krásneho športového komplexu, kde máme všetko, čo k trénovaniu potrebujeme," hovorí kmeňový hráč MŠK Žilina FUTSAL.

Z Nemecka pricestoval Marko Hudaček, aj on hlási návrat do reprezentácie: "Let prebehol v poriadku a večer sme dorazili do centra FFF, ktoré je vzdialené nejakých 80 kilometrov. Je to tu veľmi pekné a veľké, hráči tu majú vynikajúce zázemie a keď sa pozrieme na každú stranu, tak vidíme futbalové ihriská, na ktorých sa tu trénuje. Dnes sme si ešte boli pozrieť múzeum, v ktorom sme videli taktiež veľa zaujímavých vecí z histórie francúzskeho futbalu. Čo sa týka mňa, veľmi som sa na zraz tešil, keďže som tu po dlhšom čase. Taktiež som plný očakávaní od zápasov, ktoré tu odohráme. Musíme sa dobre pripraviť a zabojovať o čo najlepšie výsledky," nechal sa počuť Hudaček.

Pri výpadku viacerých hráčov ako Tomáš Drahovský, Peter Kozár alebo Martin Doša bude jedným z najväčších lídrov Gabriel Rick: "Zraz a aj cesta prebehli úplne v poriadku. Prázdne letiská, poloprázdne lietadlo, takže presun bol bezproblémový. "Bublina" v centre FFF je niečo neskutočné, aspoň pre nás Slovákov. Môžeme len ticho závidieť, podľa mňa sú Francúzi v tomto niekde úplne inde," zhrnul svoje dojmy Rick.


Mohlo by vás zaujímať

Volebná konferencia Slovenského futsalu sa uskutoční 7.júna o 11:00 hod v Martine

Dnes

2.SEMIFINÁLE PLAY-OFF: Levice po prehre s Košicami bronzové, Lučenec do finále

5.5.2025

1.SEMIFINÁLE PLAY-OFF: Košice zdolali po dráme Levice, Lučenec Pinerolu

2.5.2025

Tucet tímov si zaistilo štart na ME 2026, Slovensko zabojuje o postup v septembri v play-off

18.4.2025

Futsalisti Slovenska zdolali v Bratislave Poľsko a vybojovali si baráž o EURO 2026

15.4.2025

Slováci prehrali v Moldavsku 3:5, budú bojovať už len o baráž. Poľsko ide na ME

11.4.2025

20.kolo NFE: Skončila sa základná časť, Levice splnili úlohu proti nepríjemnej Pinerole

6.4.2025

Slovenským futsalistom do 19 rokov tesne unikla miestenka na EURO. Prevláda veľký smútok.

1.4.2025

Na EURO U-19 do Kišiňova postúpilo Taliansko, skvelý druhý polčas Slovákom nestačil

31.3.2025

19.kolo NFE: Lučenec vyhral v Leviciach, Rick rozhodol v Komárne proti Novým Zámkom

29.3.2025

Zverenci A. Brunovského a M. Chudého zdolali na úvod kvalifikácie nepríjemné Rumunsko

29.3.2025

Slovákov čaká vstup do kvalifikácie v Poprade zápasom proti Rumunsku. Cieľ je jednoznačný a tým je postup

27.3.2025