logo

Futsalisti oplatili účastníkovi ME 2022 prehru z Umagu, Karpiak pochválil defenzívu

štvrtok, 16.12.2021|Posledná aktualizácia 16.12.2021 15:09

Podujatie 4Futsal Nations v Piešťanoch slúži slovenskej reprezentácii ako príprava pred nadchádzajúcimi ME. Tie sú na programe od 21. januára v Holandsku. Prvý zápas proti Bosne a Hercegovine zvládli na výbornú.

Najlepším hráčom asi ťažko označiť niekoho iného, ako legionára zo Španielska Tomáša Drahovského. Strelil kvarteto gólov a na ihrisku prevýšil všetkých ostatných aktérov na ihrisku. "Vedeli sme, že to bude fyzicky náročný zápas, pretože super sa prezentuje aktívnou a tvrdou hrou, čo sa nakoniec aj potvrdilo. My sme si v tomto zápase chceli vyskúšať nejaké nove varianty, ktoré sme v tréningoch nacvičovali. Zápas sme sa rozhodli hrať na 3 štvorky, aby sme boli počas celého zápasu aktívni a aby sme v zápase dominovali. Na začiatku zápasu mal super pasáž hry, kedy dobre držal loptu a mal niekoľko strieľ. My sme takisto mali nejaké strely a do vedenia sme sa dostali po penalte. Je škoda, že sme dosť rýchlo inkasovali gól na 1:1. V ďalšej fáze zápasu si myslím, že sme boli lepším tímom a vypracovali si dosť čistých šancí, bohužiaľ žiadnu sme do polčasu nepremenili. Do druhého polčasu sme nastúpili len s dvomi štvorkami a aktívnejšie ako do toho prvého. Dostali sme sa do vedenia, no súper však opäť veľmi rýchlo vyrovnal. Hra sa potom prelínala z jednej strany na druhú a oba tímy mali šancu ísť do vedenia. Podarilo sa to nám po ďalšej štandardke, súper však opäť veľmi rýchlo vyrovnal. Je vidieť, že tento duel rozhodli štandardky, keďže sme po ďalšej z nich viedli 4:3. Pomohlo nám vylúčenie súpera a početnú výhodu sme využili. Super išiel do záverečnej powerplay, z ktorej dal gól, ale víťazstvo sme už ustrážili. Bol to zaujímavý a fyzicky náročný zápas, v ktorom sme si vyskúšali nové varianty a zistili na čom potrebujeme ešte popracovať." (video TASR)

Marek Karpiak pochválil svojich spoluhráčov v defenzíve. "Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Vedeli sme zhruba, čo je Bosna zač a že prevažne to hrajú na pivota. Odohrali sme s nimi zápas v chorvátskom Umagu kde sme prehrali a práve preto sme im to chceli vrátiť. Sú účastníkmi ME, takže dúfam, že nám táto výhra pomohla a nakopla do ďaľších zápasov. Bol to náročný zápas, ale som veľmi rád, že sme ho zvládli a vyhrali. Chalani odviedli dobrú prácu, v defenzíve mi aj vo veľa situáciách pomohli. Teraz sa musíme sústrediť na ďalšie dva zápasy."

Legionár z českej ligy Martin Doša si myslí, že záverečná príprava odštartovala správne. "Na Bosnu sme sa pripravovali zodpovedne a vedeli sme dobre o ich sile. Boli prvým tímom, ktorý postúpil na EURO. Mali silných pivotov, cez ktorých sa snažili hrať. Myslím si, že sme sa s tým ale popasovali dobre a v určitých fázach kontrolovali hru. Bol to bojovný a fyzicky náročný zápas. Určite tam bolo dosť chýb, ktoré si zanalyzujeme a budeme sa snažiť ich opraviť. Avšak výhra nás veľmi teší a do záverečnej časti prípravy sme vstúpili správne."

Kapitán tímu Peter Kozár očakával, že to proti tímu z Balkánu jednoduché nebude. "Vedeli sme, že to bude veľmi náročný a silový zápas, nakoľko Bosna disponuje silnými pivotmi. Chceli sme hrať na čo najmenej dotykov a byť stále v pohybe. Výsledkovo sme spokojní, ale hru si ešte rozoberieme a pokúsime sa vyvarovať chybám, lebo dosť gólov sme dostali a ešte súper mal aj ďalšie príležitosti, Marek Karpiak nás však podržal. A veľká škoda, že nemohli byť diváci, prišli by si určite na svoje."

Veľmi dôležitý gól strelil aj Gabriel Rick, ktorý oblieka dres Plzne. Kde vidí rezervy? "Bol to pre nás ťažký zápas. Bosna je veľmi dobre technické vybavené mužstvo, ktoré je veľmi nebezpečne v hre jeden na jedného a vie veľmi efektívne hrať aj cez pivota. Zápas sme začali hrať na 3 formácie a myslím si, že celkom nám to aj fungovalo, škoda však nevyužitých šancí, ktoré sme nepremenili. Ja osobne som tam mal minimálne dve ďalšie vyložene šance. Do druhého dejstva sme nastúpili na dve formácie a začalo nám to padať a to rozhodlo zápas. Na čom musíme popracovať je defenzíva, aby sme sa vyvarovali zbytočných chyb. Draho predviedol na palubovke opäť extra triedu a ukázal prečo je najlepším strelcom španielskej ligy."

Mohlo by vás zaujímať

Slováci splnili cieľ, Španielom podľahli so cťou, Berky je na hráčov aj realizačný tím hrdý

9.4.2022

Proti Španielsku sme prehrali, s EURO-m sa lúčime historickým úspechom

9.4.2022

Poraziť Španielov bude veľmi ťažké, ale nie nemožné

9.4.2022

Futsaloví reprezentanti chcú Španielov potrápiť, pre Drahovského to bude špeciálny zápas

9.4.2022

Brunovský si užíva vrchol kariéry. Nič podobné si nepamätá ani na klubovej úrovni

9.4.2022

V Groningene sme porazili Chorvátsko a postupom do štvrťfinále ME prepísali históriu

9.4.2022

Zverenci Berkyho sa už tešia na Chorvátov, podľa Čeřovského máme dvere otvorené

9.4.2022

Slováci označili remízu s Poľskom za spravodlivú, Gabiho Ricka mrzeli nepremenené šance

9.4.2022

Slováci získali prvý historický bod na ME, s Poľskom remizovali 2:2. O postup vyzvú Chorvátov

26.1.2022

Richard Bačo pred Poľskom: Sú veľmi silní v súbojoch, nechceme s nimi behať hore-dole

9.4.2022

Výsledkovo nevydarený zápas s Ruskom treba hodiť za hlavu a sústrediť sa na Poliakov

9.4.2022

Vstup do ME Slovákom nevyšiel. Proti Rusku sme prehrali, historický gól Kozára

9.4.2022