logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Futsalisti Slovenska zdolali USA 3:2. O víťazstve rozhodol v závere Rick

nedeľa, 05.09.2021|Posledná aktualizácia 06.9.2021 12:20

Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v nedeľnom zápase na turnaji Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej ŠH Elán nad výberom USA 3:2.

Radosť slovenských futsalových reprezentantov po víťaznom góle do siete USA na turnaji Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave 5. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Dominik Ostrák, v 37. minúte rozhodol o triumfe Gabriel Rick.   

Do samotného duelu vstúpili obe reprezentácie opatrne, ale veľmi aktívne. Úvodná päťminútovka bola zoznamovacia. Ôsma minúta bola pre Slovensko ako z rozprávky. V čase 7:03 našiel Drahovský Ostráka a ten sa nemýlil. Ďalších osem sekúnd od rozohrania reprezentantov USA zo stredového kruhu stačilo na druhý gól v sieti Diega Morettiho, šťastným strelcom bol opäť Dominik Ostrák. Ak by v deviatej minút strelu Čeřovského nezastavila žŕdka, mohlo byť po zápase. V desiatej minúte faulovali Slováci piatykrát a súper sa tak začal viac tlačiť pred bránku Karpiaka. Martin Zdráhal zahodil tutovku a tak prišiel trest. Reget znížil na rozdiel jedného gólu. Záver prvého polčasu bol ako na hojdačke. Serbin z dvoch krokov nedal a tak platilo známe, nedáš - dostaneš. Dvadsaťosem sekúnd pred obrátkou Gonzalez vyrovnal.

Druhý polčas bol bojom o každý centimeter palubovky, čistých šancí bolo pomenej. V závere, v 37.minúte rozhodol o zaslúženom víťazstve SR 3:2 Gabriel Rick.

Zápas zhodnotil reprezentačný tréner Marián Berky: "Tento zápas nám ukázal niekoľko nedostatkov v defenzíve, ale aj pozitívne veci ohľadom skladby štvoriek. Do zápasu s USA sme išli vyskúšať variantu 3 štvoriek, ktoré budú hrať aktívnu vysunutú obranu. Do 14-ej minúty to vyzeralo veľmi dobre, hráči plnili taktické pokyny. Vytvorili sme si množstvo príležitostí. Škoda, že sme ich využili len dve na strelenie gólu. Vyzeralo to, že zápas máme pod kontrolou. Prestali sme byť aktívny, podcenili sme dve situácie, z ktorých sme inkasovali dva góly a stav do polčasu bol 2:2. Druhý polčas sme nezačali veľmi dobre a preto sme urobili zmeny v zostave a taktike, z troch štvoriek sme prešli na dve. Začali sme byť aktívnejší, vytvorili sme si šance. Podarilo sa nám vstreliť tretí gól, ktorý rozhodol, že sme tento zápas vyhrali 3:2. Súper sa ešte snažil vyrovnať, začal hrať s brankárom v poli, ale nevypracoval si žiadnu šancu."

Pre Slovákov slúži domáce podujatie ako príprava na ME (19. januára - 6. februára 2022 v Holandsku), na ktoré sa kvalifikovali prvýkrát v histórii.      

Zverenci Mariána Berkyho nastúpia 6. septembra o 19.30 h proti Paname a 7. septembra o 17.00 h si opäť zmerajú sily s Američanmi. Na turnaji už odohrali jeden zápas, v piatok podľahli Maroku 1:4.

Mohlo by vás zaujímať

Reprezentácia koncom septembra v Chorvátsku proti Slovinsku a Bosne a Hercegovine, B-tím čakajú aj Francúzi

17.9.2021

V najcennejšom reprezentačnom drese proti USA debutovalo hneď trio z Nových Zámkov

9.9.2021

Slováci na turnaji s tromi víťazstvami a prehrou s Marokom. Získali dva skalpy účastníkov MS

8.9.2021

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

8.9.2021

Zverenci Mariána Berkyho zdolali aj druhého účastníka blížiacich sa MS 2021 v Litve

7.9.2021

Slováci s druhým triumfom na Pre-World Cup Futsal Days, Panamu zdolali 3:1

7.9.2021

SR nakopli dva góly Ostráka v priebehu deviatich sekúnd, Panamu chceme dnes zdolať

6.9.2021

Talentovaný Kristián Medoň má za sebou debut v reprezentačnom seniorskom tíme

4.9.2021

Slováci vstúpili do domáceho turnaja Pre-World Cup Futsal Days prehrou s Marokom

4.9.2021

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV na turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS

31.8.2021

Program turnaja Pre-World Cup FUTSAL DAYS v Bratislave

3.9.2021

Širšia nominácia "A" mužstva na SLOVAKIA FUTSAL DAYS za účasti tímov Maroka, Panamy a USA v Bratislave

18.8.2021