Futsalistky Prešova obhájili extraligový titul, Makroteam zdolali v rozhodujúcom zápase 8:1

nedeľa, 29.01.2023|Posledná aktualizácia 29.1.2023 10:13

Najlepšie dve družstvá extraligy žien si to rozdali v poslednom 6.kole priamo o postup. Žilina vyhrala doma 7:3, Prešovčanky pred vlastnými divákmi však zvíťazili 8:1 a tak o titule rozhodlo lepšie skóre so vzájomných zápasoch.

Do zápasu lepšie vstúpili hráčky v zelenom, keď už v druhej minúte Kundravá otvorila zápasový účet. V 9.minúte zvýšila Chomová na 2:0 a prišiel moment, ktorý rozhodol o osude zápasu a napokon aj o zisku titulu. Kundravá v priebehu necelých dvoch minút strelila čistý hetrik a na svetelnej tabuli svietil stav 5:0. Sedemnásta minúta duelu priniesla ďalšie dva góly v sieti Žilinčanok, o ktoré sa postarali Rumančíková a Jusková. Pred prestávkou ešte znížila Baníková, ale ako sa naskôr ukázalo, bol to prvý aj posledný gól hostí na Baštovej.

Po zmene strán sa hra vyrovnala, do šancí sa častejšie dostával aj Makroteam, všetky situácie ale vyriešila k spokojností domácich ich gólmanka. V druhom polčase ukázali rozhodcovia na stred jedinýkrát, keď v 25. minúte zvýšila na 8:1 svojim druhým gólom v zápase Rumačíková. Zmenu skóre nepriniesla ani záverečná hra Makroteamu bez brankárky a tak sa po konečnom hvizde tešili z obhajoby domáce hráčky. A treťom mieste v Ženskej Niké Futsal Lige sa rozhodne v nedeľu v Prievidzi, kde nastúpia hráčky Banskej Bystrice.

6.kolo Ženskej Niké Futsal Ligy:

Prešov futsal team - ŠK Makrotem Žilina 8:1 (7:1)
⚽️ 2., 15., 15. a 16. Kundravá, 9. Chomová, 17. Jusková, 17. a 25. Rumančíková - 18. Baníková

18.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Reprezentačná devätnástka nestačila na úvod Istria Nations Cupu v Chorvátsku na Francúzov

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca