logo

Futsalovú kariéru hráča ukončil doma skvelý futsalista a človek - Anton Brunovský

piatok, 05.05.2023

Toníku Brunovský v Šaci po zisku štvrtého titulu pre MIMEL Lučenec ukončil svoju skvelú hráčsku kariéru. Dojímavo sa s ním rozlúčil jeho tím aj kapitán A.Fehérvári, ktorý mu symbolicky odovzdal kapitánsku pásku, aby prebral majstrovský pohár.

V drese na palubovke ho tak vídať už nebudeme, pokračovať však bude vo futsale aj naďalej, ako tréner. Počas svojej bohatej kariéry obliekal dresy RCS Košice, Slov-Matic FOFO Bratislava, Sparty Praha a MIMEL Lučenec.

Svoj prvý titul získal ešte v drese RCS Košice proti slávnemu Slov-Maticu FOFO Bratislava v sezóne 2008/2009. Pamätný piaty májový zápas v Bratislave zvládli prekvapujúco lepšie zverenci Richarda Bača a zaslúžene oslavovali titul. Skóre zápasu sa vtedy menilo ako na hojdačke. Prvý gól dali zverenci trénera Jána Janíka, hostia však odpovedali dvakrát a viedli 2:1. Slov-matic obrátil skóre na 3:2, RCS však stačil vyrovnať a 18 sekúnd pred koncom zaznamenať vedúci gól. Bratislavčania, ktorí v predošlých štyroch ročníkoch futsalovej extraligy vždy vyhrali, siahli za stavu 3:4 k hre bez brankára, ale namiesto vyrovnania inkasovali piaty gól.

RCS Košice získali v sezóne 2008/2009 titul majstra SR.

Zákonite tak jeho kroky smerovali do najlepšieho klubu okolo Martina Grendára. S ním získal šesť titulov, pravidelne nastupoval aj na Ligu Majstrov, na svojom konte má štarty v hlavných kolách dvakrát na bratislavských Pasienkoch, gruzínskom Tbilisi, cyperskej Nikózii, lotyšskej Rige, maďarskom Berettyujfalu a v elitnom kole v kazachstanskej Almaty, talianskej Padove, srbskom Kragujevaci, slovinskom Lašku, Pardubiciach, a pamätnom Elire round v Bratislave na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde FOFO zdolalo Benficu Lisabon 5:4.

Na snímke vľavo Ivan Krstevski (Skopje) a uprostred Anton Brunovský (Slov-Matic) počas turnaja D-skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 medzi Slov-Matic FOFO Bratislava – Železarec Skopje

Po anabáze v Slov-Maticu prijal ponuku českej Sparty Praha, odkiaľ putoval v roku 2017 do Novohradu, kde aj zakončil svoju hráčsku kariéru.

V najcennejšom drese, slovenskej futsalovej reprezentácie odohral 75 zápasov, v ktorých strelil desať gólov. Prvý reprezentačný zápas odohral v Holandsku proti domácej reprezentácii počas dvojzápasu v Urku a Nijkerku v roku 2008. Sen si splnil účasťou na ME v Holandsku, na ktorých v roku 2022 Slovensko prepísalo históriu postupom do štvrťfinále.

Mohlo by vás zaujímať

4.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec obhájil titul, Podpor Pohyb Košice zavŕšil skvelú sezónu striebrom

3.5.2023

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec prvýkrát prehral v play-off, sériu Podpor Pohyb vracia v utorok do Šace

29.4.2023

2. FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zvládol aj druhý finálový duel v Šaci, v piatok môže rozhodnúť o titule

27.4.2023

1.FINÁLE PLAY-OFF: Obhajca z Lučenca vstúpil do finálovej série víťazstvom nad Košicami 5:1

22.4.2023

PRED FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb prepísal históriu klubu, Lučenec myslí na obhajobu

21.4.2023

1/2-FINÁLE PLAY-OFF: Vo finále vyzvú Košice Lučenec, Prievidza si prevzala na východe bronz

20.4.2023

1/2-FINÁLE PLAY-OFF: Košice konečne dobyli Prievidzu, Lučenec vykročil víťazne proti Pinerole

16.4.2023

PLAY-OFF: Už v piatok štartujú obe semifinálové série v Prievidzi a Lučenci

13.4.2023

1/4-FINÁLE PLAY-OFF: Rozhodujúcu bitku v Bratislave lepšie zvládla Pinerola, v semifinále vyzve Lučenec

13.4.2023

Reklama na futsal. Najvyrovnanejšiu štvrťfinálovú sériu play-off rozhodne až tretí duel v stredu v Bratislave

8.4.2023

1/4-FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec, Košice a Prievidza do semifinále, Pinerola zvládla duel v Leviciach

8.4.2023

1/4-FINÁLE PLAY-OFF: Prievidza nešetrila oslabené Komárno, penaltová dráma na Pinerole pre Levice

4.4.2023