10. kolo Varta Futsal ligy: Dva zápasy priniesli troch štvorgólových strelcov, tešili sa MIBA a Mimel

nedeľa, 08.12.2019|Posledná aktualizácia 8.12.2019 18:33

Desiate kolo Varta Futsal ligy bude skompletizované januárovým zápasom medzi MŠK Žilina a Futsal Team Levice, avšak dva zápasy nám priniesli zaujímavé príbehy. Videli sme troch štvorgólových strelcov a jedného autora hattricku.

ŠK Makroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica 3:6 (2:3)

Góly: 11., 12., 35. Jose Wellington Matias Torres – 7., 16., 21., 37. Kyjovský, 10. Rafanides, 32. Kušnír
ŽK: Baláž
Diváci: 120
Rozhodovali: Polomský, Budáč, Nemček

Pod Dubňom to bol nesmierne zaujímavý večer. V súboji tretieho so štvrtým tímom tabuľky sa vedenia ujali hostia v siedmej minúte, keď skóre po signále zo štandardky otvoril Matúš Kyjovský, na ktorého nadviazal kapitán banskobystrického tímu Filip Rafanides. Ten ťažil z výbornej práce Sebastiána Bača. Makroteam sa však z tejto „šlamastiky“ rýchlo oklepal a brazílsky futsalista Jose Wellington Matias Torres dvomi gólmi z jedenástej a dvanástej minúty opäť upravil skóre na nerozhodný stav. Ten však do prestávky nevydržal, nakoľko Matúš Kyjovský zaznamenal svoj druhý presný zásah v dueli. Krátko po zmene strán slovenský reprezentant zaknihoval hattrickový gól a druhýkrát dostal Banskú Bystricu do dvojgólového vedenia. To v 32. minúte navýšil brankár Marek Kušnír počas power play domácich „cez celé do prázdnej“ a postaral sa o prvý gól niektorého z gólmanov v tejto sezóne Varta Futsal ligy. Hattrick sme videli aj na druhej strane, päť minút pred koncom ho dokonal Jose Wellington Matias Torres a aj keď ešte vykresal iskierku nádeje, tak tú sfúkol svojim štvrtým gólom v stretnutí Matúš Kyjovský, pre ktorého to bol už druhý štvorgólový duel v prebiehajúcom ročníka. MIBA výhrou 6:3 zvýšila náskok na treťom mieste pred štvrtým Makroteamom na štyri body, navyše má jeden duel k dobru.

Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica): „Sobotný zápas bol pre nás veľmi dôležitý, lebo sme vedeli že ak vyhráme, tak to budú pre nás veľmi dôležité tri body v boji o tretie miesto v tabuľke. Do zápasu sme nastúpili veľmi dobre a po 10 minútach sme vyhrávali 0:2. Potom sme však poľavili, čo súper využil a odrazom bolo skóre 2:2. To nás ale nezložilo, strelili sme do polčasu ešte jeden gól a do šatne sme odchádzali spokojnejší. V druhom polčase sme využili šance a vyhrávali sme 5:2. Ako sme vedeli, tak Makroteam začal hrať 10 minút pred koncom powerplay, na čo sme sa celý týždeň dôkladne pripravovali, z ktorej nám však strelili jeden gól. V závere sme strelili ešte jeden gól a potvrdili sme víťazstvo na hosťujúcej horúcej pôde. Chcem poďakovať všetkým hráčom, pretože celý zápas dreli a makali a taktiež ma tešia štyri góly, ktoré sa mi podarilo vsietiť do bránky Makroteamu. Budúci piatok privítame doma Mimel Lučenec, čo bude pre nás veľká výzva, a dúfame, že odohráme dobrý zápas.“

MŠK MAYERSON Nové Zámky – Mimel Lučenec 4:12 (2:8)

Góly: 2., 40. R. Marík, 16., 23. Varga - 1. Čeřovský, 4., 10., 13., 29. Matheus Ferreira Ribeiro, 5., 11., 17. 24. Ricardo Camara Sobral Filho, 8. Brunovský, 21. Rafael Durval, 23. Grcič
ŽK: Kováč – Keszi, Meszároš
Diváci: 100
Rozhodovali: Bohun, Matula, Fischer

Stretnutie na južnom Slovensku malo jasného favorita a ten očakávania aj naplnil. Už v prvej minúte poslal Lučenec do vedenia Daniel Čeřovský, na čo zakrátko Richard Marík síce reagoval, avšak v prvom polčase Mimel dokázal prakticky rozhodnúť o troch bodoch. Svoje gólové schopnosti preukázali Brazílčania Matheus Ferreira Ribeiro, ktorý strelil hattrick za deväť minút, pomedzi to dával góly aj Ricardo Camara Sobral Filho, tomu sa tri zásahy podarilo vsietiť v rozmedzí dvanástich minút a to sa ešte prvom dejstve trafil aj Anton Brunovský. Varga znižoval na priebežných 2:8 z domáceho pohľadu. V druhom polčase Matheus aj Ricardo Camara pridali po jednom presnom zásahu a obaja odchádzali zo stretnutia so štyrmi gólmi, pričom Matheus sa v tomto ročníku raz trafil aj päťkrát v zápase, na konte mal i jeden hattrick. Ricardo zažil dve trojgólové stretnutia. Rafael Durval a Jakov Grcič vylepšili svoje kontá o jeden gól, Marík a Varga ďalšími dvomi zásahmi len upravili výhru Lučenca 12:4. Tá znamená, že Mimel je stále prvý bez straty bodu, po desiatich góloch ich má tridsať a takisto strelil už rovných sto gólov. Magickú hranicu dovŕšil zásah od Matheusa Ferreiru Riberia z 29. minúty. Novozámčania ostávajú predposlední.

Daniel Čeřovský (Mimel Lučenec): „Do Nových Zámkov sme cestovali ako líder ligy s cieľom získať tri body. Vedeli sme, že náš súper je zo spodku tabuľky, tak sme si povedali, že nemôžeme nič podceniť a že musíme začať koncentrovane od začiatku. Podarilo sa nám skórovať hneď v štrnástej sekunde, čo nám psychicky pomohlo. Celý prvý polčas sme to mali vo svojich rukách. Súper sa nevzdával a bojoval do konca, za čo mu patrí veľký obdiv. Nové Zámky sa snažili hrať futsal a nebránili len na vlastnej polovici.“

Tabuľka strelcov Varta Futsal ligy

1. Matheus Ferreira Ribeiro, Ricardo Camara (obaja Mimel Lučenec) po 18 gólov
  2. Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica) 16 gólov
  3. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica) 15 gólov
  4. Jose Wellington Matias Torres (ŠK Makroteam Žilina) 13 gólov
  5. Rafael Durval Da Costa Lira (Mimel Lučenec), Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) po 12 gólov

Všetko o Varta Futsal Lige v číslach, štatistikách a videozáznamoch nájdete tu: https://slovensky-futsal.futbalnet.sk/sutaz/2882/

Preview 10. kola Varta Futsal ligy: Makroteam hostí Banskú Bystricu, Lučenec cestuje do Nových Zámkov

7.12.2019

Ženská futsalová extraliga: Po dvoch zápasoch sú Myjavčanky a Košičanky stopercentné

2.12.2019

13. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky získali prvé body, Žiline kraľuje MŠK, Lučenec sa natrápil

29.11.2019

Halová sezóna mládeže SFZ 2019/20 s futsalovými pravidlami

29.11.2019

Preview 13. kola Varta Futsal ligy: V strede týždňa opäť bitka o Žilinu ale aj súboj nováčikov o prvé body

26.11.2019

9. kolo Varta Futsal ligy: Hitparáda vlastných gólov a výhry domácich tímov

26.11.2019

Preview 9. kola Varta Futsal ligy: V súboji prvého s tretím favoritom Lučenec, MIBA chce odčiniť dve prehry

26.11.2019

8. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky takmer prekvapili Makroteam, Lučenec aj MŠK víťazne

26.11.2019

Koncom novembra začína Ženská futsalová liga

26.11.2019

7. kolo Varta Futsal ligy dohrané - Lučenec vyhral šláger v Žiline, Prievidza potrápila Makroteam

26.11.2019

6. kolo Varta Futsal ligy: Lučenec potvrdil prvé miesto, bitku o Žilinu vyhral MŠK

4.11.2019

Preview 6. kola Varta Futsal ligy: Ťahákom žilinské derby, v súboji nováčikov pôjde o prvé body