logo

Najbližších 14 dní sa kvôli zákazu nebudú hrať futsalové zápasy

pondelok, 09.03.2020|Posledná aktualizácia 09.3.2020 20:30

Pondelkové zasadnutie krízového štábu na ministerstve vnútra rozhodlo, že od zajtra (10.3.) bude najbližších 14 dní kvôli obáv zo šírenia sa koronavírusu platiť zákaz spoločenských aj športových podujatí.

To znamená, že do 23. marca 2020 sa nemôžu uskutočniť ani zápasy futsalových súťaží, ktoré sa preto posúvajú na neskorší termín. Tento týždeň sa mali odohrať druhé štvrťfinálové stretnutia Varta Futsal Ligy. MŠK MAYERSON Nové Zámky mal pôvodne hostiť vo štvrtok tím MIBA Banská Bystrica, v piatok bolo na programe stretnutie ŠK Makroteam Žilina – Futsal Team Levice a v sobotu TNF Prievidza – MŠK Žilina. Neodohrá sa ani prípravný duel Mimelu Lučenec proti Veszprému.

Takisto bude zrušené aj nedeľňajšie stretnutie ženskej ligy OZ Futsal Košice - ŠK Makroteam Žilina, ktoré malo rozhodnúť o strieborných medailách. Do 23. marca 2020 sa nebudú hrať ani plánované zápasy juniorských ligových súťaží. O ďalšom priebehu a novinkách vás budeme včas informovať.

"V tejto chvíli nám nezostáva iné, ako rešpektovať nariadenie Ústredného krízového štábu SR o zákaze usporadúvania akýchkoľvek športových podujatí. Je jasné, že pôjde o veľký zásah do programu našich súťaží, ale ani my nemienime podceňovať situáciu a všetky ligové súťaže vo futsale budú na 14 dní prerušené. Uvidíme ako sa bude vyvíjať situácia a následne budeme analyzovať spôsoby pokračovania súťaží, úprav termínovníkov a podobne,“ hovorí predseda Slovenského futsalu – Dušan Dobšovič.