logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

PLAY-OFF 1/2-finále: Lučenec na penalty vyradil Prievidzu, MIBA do finále po víťazstve v Košiciach

streda, 11.05.2022|Posledná aktualizácia 11.5.2022 14:49

Už po dvoch zápasov semifinále sme spoznali oboch finalistov. MIMEL Lučenec potreboval na postup až penaltový rozstrel, Banská Bystrica uspela v Košiciach.

Martin Majling, tréner: „V odvetnom zápase semifinále sme sa chceli zamerať dôslednejšie na defenzívu, nakoľko sme v prvom zápase urobili množstvo chýb vyúsťujúcich do šiestich gólov. Zároveň nám chýbal ofenzívny motor Kyjovský a tiež sme vedeli o osemzápasovej víťaznej šnúre Košičanov na ich palubovke. Tieto skutočnosti sme museli zobrať do úvahy a prispôsobili sme tomu aj taktiku. Síce nás v úvode domáci pritlačili a vypracovali si niekoľko šancí, ale naša defenzívna hra sa postupne zlepšovala a na druhej strane sa nám darilo efektívnejšie hroziť súperovi po pekných kombináciach od našej brány, prípadne z protiútokov. Zlomové momenty prišli na konci prvého polčasu a začiatku druhého, kedy sme otočili skóre stretnutia a zvyšok zápasu si s prehľadom postrážili. Za predvedený výkon, úsilie a odhodlanosť vyhrať v dvoch zápasoch musím chalanov pochváliť. Myslím si, že celú sériu rozhodli aj o niečo väčšie skúsenosti na našej strane, keďže v domácom zápase sme dokázali otočiť skóre a naopak v Košiciach sa nám podarilo vedenie udržať, čo svedčí o vyzretosti i tímovom duchu celého mužstva. Verím, že finále si užijeme a dokážeme Lučencu, že o titule ešte nie je rozhodnuté.“

Mohlo by vás zaujímať

MIMEL Lučenec vstúpil do finálovej série víťazstvom 6:2 nad Banskou Bystricou

22.5.2022

Tretie miesto získali CopyLeaders Prievidza po druhopolčasovom obrate proti Podpor Pohyb Košice

22.5.2022

V piatok štartuje finále play-off v Lučenci, bronzový tím spoznáme vo štvrtok v Prievidzi

17.5.2022

PLAY-OFF 1/2-finále: Lučenec zdolal Prievidzu 4:0, B.Bystrica Podpor Pohyb až po predĺžení

9.5.2022

PLAY-OFF 1/4-finále: Favoriti nezaváhali ani v druhých zápasoch, bratislavská dráma v predĺžení

4.5.2022

PLAY-OFF 1/4-finále: Hostia v piatok bez gólov, dvojciferné víťazstvá Lučenca aj B.Bystrice

6.5.2022

V piatok štartuje štvrťfinále play-off, potrápi niekto favoritov na postup do semifinále?

6.5.2022

VV SF schválil výsledky aj tabuľku základnej časti extraligy 1.SLF

28.4.2022

18.kolo SLF: Spoznali sme štvrťfinalistov play-off, sezóna končí pre Makroteam a Komárno

26.4.2022

17.kolo SLF: B.Bystrica zdolala Prievidzu gólom 7 sekúnd pred koncom, Nové Zámky s dôležitým bodom z Levíc

19.4.2022

SLF: Extraligu čakajú posledné dve kolá, víťazom základnej časti Lučenec, termíny play-off

13.4.2022

Dohrávky SLF: O víťazstve B.Bystrice nad druhými Košicami rozhodol 9 sekúnd pred koncom Krištofík