PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

sobota, 20.04.2024|Posledná aktualizácia 24.4.2024 18:10

Úradujúci majster MIMEL Lučenec triumfoval v prvom semifinálovom stretnutí play off Niké Futsal Extraligy nad bratislavskou Pinerolou 4:1 a ujal sa vedenia v sérii hranej na dve víťazstvá.

Košický tím Podpor Pohyb si poradil s Futsal Team Levice 5:1. Už v prvom polčase strelil dva góly, v druhom navýšil náskok až na päť gólov, konečné skóre korigoval brankár Erik Bielik. „Nechceli sme to veľmi otvoriť a z úvodu to bolo preto opatrné. Pomohol nám prvý gól a potom si začali chlapci ešte viac veriť. To už bola otázka času, kedy začnú padať góly. Súper potom skúsil power play, ale to na nás vyťahujú takmer všetci a sme na to pripravení,“ pustil sa do hodnotenia prvého semifinálového víťazstva pre kosiceonline.sk tréner Podpor Pohyb Richard Bačo. Bezproblémový priebeh zápasu pripísal poctivej príprave. „Na Levice sme sa pripravovali takmer dva týždne. Vedeli sme, proti komu ideme hrať a ako ideme hrať. Teší ma, že sme dominovali a vytvorili sme si veľmi veľa šancí. Niektoré sme nepremenili, ale snáď sme si to nechali na odvetu. Škoda toho gólu. Chlapci už hrali na krásu, súper rezignoval a v tej situácii sme išli traja na jedného. Nezakončili sme a brankár nás potrestal. S nulou by to bolo krajšie, ale v play-off sa hrá na víťazstvá.

Strelec dvoch gólov Peter Terpaj. „Takto sme si to predstavovali. Plnili sme stanovené veci a výsledok hovorí za všetko. Zo začiatku sme sa potrebovali chytiť prvým gólom, ale potom to opadlo a už to išlo. Keby dali za stavu 2:0 kontaktný gól, bolo by to ťažšie. Našťastie sme ich držali dlho na nule a skórovali až v samotnom závere. Tam sme už zbytočne vymýšľali,“ priznal útočník, ktorý mal štyri minúty pred koncom na nohe zavŕšenie gólového hetriku. Vo veľkej šanci ho však vychytal Bielik. „Nechcel som platiť do banku,“ zareagoval pre kosiceonline s úsmevom Terpaj.

Ako videl duel v Starej Jazdiarni tréner hostí Miňo Chudý? "Zápas v Košiciach nám nevyšiel podľa našich predstáv. V prvom polčase začal opatrný futsal z oboch strán, no domáci v 10 minúte dokázali potrestať našu chybu v obrane a otvorili skóre stretnutia. Netrvalo dlho a domáci sa tešili opäť a navýšili skoré na 2-0. Do polčasu sme si vypracovali niekoľko sľubných šancí, no žiaľ stroskotali na domácom brankárovi. Dovolím si tvrdiť, že prvý polčas nás značne podržal náš brankár Bielik. Do druhého polčasu sme mali ciel zvýšiť aktivitu. Žiaľ Košice mali raketový nástup a zvýšili skóre na 3-0. Od toho momentu to bola otvorená hra na obe strany s množstvom šancí. Zápas skončil v prospech domácich, no napriek tomu si dovolím tvrdiť a musím zároveň mojich hráčov pochváliť ,že s veľkým srdiečkom zápas odjazdili do poslednej minúty , že sa nerozsypali, ale práve naopak. Cítil som po zápase ,že je veľká chuť v domácom zápase zabojovať o víťazstvo.  My zbrane neskladáme."

MIMEL sa pomalšie rozbiehal, na gól Romera Molera odpovedal vyrovnaním ešte v prvom polčase Kyjovský. Druhý polčas už ale patril favoritovi a tak keď zverenci reprezentačného trénera zvíťazia aj v druhom zápase, pre Pinerolu to bude znamenať koniec sezóny a bez cenného kovu presne ako pred rokom, kedy obsadili konečné 4.miesto. Marián Berky, tréner Lučenca: „Prvý polčas bola z našej strany veľmi nervózny. Myslím si, že sme neboli dostatočne koncentrovaní, súper hral agresívnu obranu. Niekoľko herných situácii sme na palubovke vyriešili zle. Cez polčasovú prestávku sme si v šatni povedali, že zlepšíme pohyb. Snažili sme sa o viac kolektívny výkon, čo sa nám aj v druhom polčase darilo. Zápas sme napokon dotiahli do víťazného konca.“

Odveta je naplánovaná na piatok v Bratislave. „Pre Pinerolu to bude posledná šanca na zvrátenie série, určite do toho dajú všetko. My sa musíme kvalitne pripraviť, aby sme boli v tomto zápase úspešní a mohli sme pomýšľať na finále,“ dodal Marián Berky.

Druhé zápasy sú na programe v piatok 26. apríla o 19:00 hod Leviciach a 20:30 hod v Bratislave, prípadné tretie 30. apríla opäť v Lučenci a Košiciach. Finálová séria, ktorá sa už hrá na tri víťazné zápasy, odštartuje 3. mája.

1. zápasy semifinále play off Niké Futsal Extraligy:

MIMEL Lučenec - Pinerola Futsal 1994 Bratislava 4:1 (1:1) - na zápasy 1:0
⚽️ 5. Romero Molero, 22. Greško, 27. Washington, 38. Rafael Durval - 15. Kyjovský

17. mája - prípadný 5. zápas

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

Dnes

PLAY-OFF 3.semifinále: Košice zvládli súboj o finále, po roku opäť vyzvú obhajcu z Lučenca

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

19.4.2024

9.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach