logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Preview 13. kola Varta Futsal ligy: V strede týždňa opäť bitka o Žilinu ale aj súboj nováčikov o prvé body

utorok, 26.11.2019|Posledná aktualizácia 26.11.2019 10:43

Netradične v utorok a stredu bude mať Varta Futsal liga na programe vložené 13. kolo. Jeho šlágrom bude bezpochyby žilinské derby. Domáci MŠK hostí Makroteam a všetko podstatné môžete sledovať aj prostredníctvom priameho prenosu TV ESO.

MŠK Žilina – ŠK Makroteam Žilina

Začiatok zápasu: 26.11.2019 o 19:00
Miesto: ŠH Rosinky, Žilina (kapacita: 300)
Rozhodujú: Ježík, Behančín, Matula

Druhé tohtosezónne derby o Žilinu má favorita v podobe MŠK. Zverenci Branislava Škorca vyhrali prvý vzájomný zápas jednoznačne 8:2, takže Makroteam má súperovi čo vracať, lenže „šošoni“ sú na tom momentálne lepšie. V tabuľke im patrí druhá priečka so ziskom šestnástich bodov za päť výhier, jednu remízu a jedinú prehru s lídrom z Lučenca. Skóre 45:16 hovorí o tretej najlepšej ofenzíve vo Varta Futsal lige a taktiež o úplne najlepšej defenzíve. Aj Mimel inkasoval o jeden gól viac. Opôr MŠK Žilina v tomto ročníku je niekoľko, v ofenzíve sa však darí hlavne mladému Matúšovi Ševčíkovi, ktorý zaznamenal už deväť gólov. MŠK Žilina môže ťažiť aj z toho, že v minulom kole mal voľno.

Makroteam v tejto sezóne zatiaľ nepodáva najpresvedčivejšie výkony a to aj proti slabším súperom. V poslednom kole prehral proti veľkému favoritovi z Lučenca 2:8, predtým ale v dvoch kolách čelil nováčikom. Poriadne sa natrápil v Nových Zámkoch, nad ktorými vyhral iba veľmi tesne 3:2 gólom Michala Škuleca zo záveru zápasu. Sedemkrát inkasoval v Prievidzi, avšak vtedy zabrala jedenásťgólová ofenzíva, ktorej kraľuje Andre Luiz De Lima Silva, zatiaľ dvanásťgólový najlepší strelec mužstva. Desať zásahov má na konte Jose Wellington Matias Torres. Tento žilinský tím patrí v tabuľke na tretie miesto so štyrmi výhrami a tromi prehrami. Skóre 47:41 vyjadruje druhú najlepšiu ofenzívu, no tretiu najhoršiu defenzívu, ktorú majú horšiu len nováčikovia z Nových Zámkov a Prievidze.

TNF Lions Prievidza – MŠK MAYERSON Nové Zámky

Začiatok zápasu: 26.11.2019 o 19:00
Miesto: CITY Aréna, Prievidza (kapacita: 2500)
Rozhodujú: Belavý, Bohun, Kováčik

Prvý zápas nováčikov sa v tejto sezóne neodohral kvôli nespôsobilej palubovke v Nových Zámkoch, teraz už ale minimálne jeden tím získa prvé body ročníka. Prievidza, ako jeden z dvojice nováčikov tejto sezóny Varta Futsal ligy, okupuje posledné miesto bez zisku čo i len bodu. Doposiaľ strelila 21 gólov, avšak Prievidza inkasovala už 80 zásahov a to je poriadne vysoké číslo. Stalo sa tak za sedem stretnutí, čiže priemer viac ako jedenástich gólov na zápas je poriadne zlý. Naposledy ich Banská Bystrica vsietila osem, predtým Mimel Lučenec strelil do prievidzskej bránky trinásť pri prehre nováčika 5:13, ešte skôr sa Makrotem postaral o jedenásť (7:11) a spomínaný lučenecký tím ich nasúkal hneď v prvom kole súťaže Prievidžanom až sedemnásť.

Novozámčania tiež naďalej čakajú na prvý bod či body. Nedávno k nim ale ďaleko nemali, pretože doma takmer šokovali ŠK Makroteam Žilina, ktorý dlho trápili, lenže nakoniec rozhodol Škulec a výhra putovala pod Dubeň. Naposledy sa zrodila v Leviciach prehra 5:10. Nové Zámky v doterajšom priebehu sezóny strelil v siedmich stretnutiach iba dvanásť gólov, čo je jednoznačne najnižší počet medzi všetkými mužstvami. Boris Druga a Marcel Marík, ktorý je v mladom veku kapitánom tímu, sa dokázali zapísať do streleckej listiny po trikrát. Kuriozitou minulého kola bol hattrick vlastných zásahov od Patrika Vaška. Nové Zámky už prehrali napríklad s Lučencom vysoko 0:14 či proti Makroteamu 2:15. Posledné miesto tabuľky im však nepatrí, pretože Prievidza má ešte horšie skóre ako Nové Zámky, ktoré okrem dvanástich strelených gólov inkasovali 58-krát.

Futsal team Levice – Mimel Lučenec

Začiatok zápasu: 27.11.2019 o 19:30
Miesto: Športová hala, Levice (kapacita: 2000)
Rozhodujú: Fischer, Botka, Bublávek

Levický tím sa nachádza na piatom mieste so ziskom dvanástich bodov za štyri výhry a tri prehry. Rovnaký počet bodov má ale aj štvrtý Makroteam a tretia MIBA Banská Bystrica. Levičania zatiaľ porazili Nové Zámky, Prievidzu, prekvapivo aj spomínaný tím spod Urpína, keďže MIBA na juhu Slovenska prehrala 2:5 a naposledy i Prievidzu. Levice strelili 30 gólov, čo je tretí najnižší počet. Na druhej strane, 31 inkasovaných gólov je lepší počin ako majú dva posledné tímy a taktiež Banská Bystrica s Makroteamom. Len Lučenec a MŠK Žilina ich inkasovali menej. Sedem zásahov strelil Viliam Rakica, o jeden menej ďalšia opora Matúš Budovec.

Zverenci Mariána Berkyho sa nachádzajú na prvom mieste tabuľky so ziskom 24 bodov, čo je po ôsmich odohratých stretnutiach najvyšší možný počet. Mimel doposiaľ všetky zápasy v prebiehajúcej sezóne vyhral s celkovým skóre 80:17. To znamená, že priemerne strieľa desať gólov na zápas a inkasuje zhruba dva. Tieto čísla boli dlho oveľa lepšie, avšak priemer trochu pokazili posledné dve vonkajšie stretnutia, v ktorých Lučenec porazil 4:1 MŠK Žilina a 13:5 Prievidzu. Proti „Šošonom“ strelil tím z južného Slovenska svoj najnižší počet gólov v tomto ročníku a od nováčika z Prievidze ich dostal najviac. Naposledy si Mimel poradil 8:2 s Makroteamom. Mužstvo gólovo ťahá predovšetkým brazílsky legionár Matheus Ferreira Ribeiro, ktorý je so štrnástimi presnými zásahmi aktuálne najlepším strelcom tímu a spoločne s Filipom Rafanidesom z Banskej Bystrice aj celej ligy. Dvanásťkrát sa trafil Ricardo Camara a v desiatich prípadoch Rafael Durval Da Costa Lira. V prvom tohtosezónnom vzájomnom zápase vyhral Lučenec 8:3.

Tabuľka strelcov po 9. kole Varta Futsal ligy

  1. Filip Rafanides (MIBA Banská Bystrica), Matheus Ferreira Ribeiro (Mimel Lučenec) po 14 gólov
  2. Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Ricardo Camara (Mimel Lučenec), Andre Luiz De Lima Silva (ŠK Makroteam Žilina) po 12 gólov
  3. Jose Wellington Matias Torres (ŠK Makroteam Žilina), Rafael Durval (Mimel Lučenec) po 10 gólov
  4. Matúš Ševčík (MŠK Žilina) 9 gólov

Po odohratí vloženého 13. kola bude mať Varta Futsal liga reprezentačnú prestávku. Seniorský národný tím mužov ju vyplní turnajom v iránskom meste Mašhád (1. - 4.12.), kde budú našimi súpermi postupne Kuvajt, Bielorusko a domáci Irán. Reprezentácia do 21 rokov sa stretne v dvoch priateľských zápasoch s českými rovesníkmi (2.12. v Ostrave, 3.12. v Púchove). Najvyššia slovenská súťaž pokračuje v sobotu 7. decembra 2019.

Program 7. kola Varta Futsal ligy

7.12.2019 o 19:00 MŠK Mayerson Nové Zámky – Mimel Lučenec

7.12.2019 o 19:00 ŠK Makroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica

7.12.2019 o 20:00 MŠK Žilina – Futsal Team Levice

 

Mohlo by vás zaujímať

10. kolo Varta Futsal ligy: Dva zápasy priniesli troch štvorgólových strelcov, tešili sa MIBA a Mimel

8.12.2019

Preview 10. kola Varta Futsal ligy: Makroteam hostí Banskú Bystricu, Lučenec cestuje do Nových Zámkov

7.12.2019

Ženská futsalová extraliga: Po dvoch zápasoch sú Myjavčanky a Košičanky stopercentné

2.12.2019

Halová sezóna mládeže SFZ 2019/20 s futsalovými pravidlami

29.11.2019

13. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky získali prvé body, Žiline kraľuje MŠK, Lučenec sa natrápil

29.11.2019

9. kolo Varta Futsal ligy: Hitparáda vlastných gólov a výhry domácich tímov

26.11.2019

Preview 9. kola Varta Futsal ligy: V súboji prvého s tretím favoritom Lučenec, MIBA chce odčiniť dve prehry

26.11.2019

8. kolo Varta Futsal ligy: Nové Zámky takmer prekvapili Makroteam, Lučenec aj MŠK víťazne

26.11.2019

Koncom novembra začína Ženská futsalová liga

26.11.2019

7. kolo Varta Futsal ligy dohrané - Lučenec vyhral šláger v Žiline, Prievidza potrápila Makroteam

26.11.2019

6. kolo Varta Futsal ligy: Lučenec potvrdil prvé miesto, bitku o Žilinu vyhral MŠK

4.11.2019

Preview 6. kola Varta Futsal ligy: Ťahákom žilinské derby, v súboji nováčikov pôjde o prvé body

30.10.2019