Prvý z rozhodujúcich duelov v boji o titul v extralige U-15 Lučenec v Žiline zvládol víťazne

pondelok, 30.01.2023|Posledná aktualizácia 30.1.2023 11:02

V Žiline na Rosinkách pokračovala extraliga žiakov a žiačok zápasmi v 8. bloku. Prvý z troch súbojov o titul zvládol lepšie Lučenec, ktorý v Žiline vyhral 6:1.

O titule už veľa napovie súboj v nedeľu 5.2. v lučeneckej ARENE, kde sa najlepšie dve mužstvá stretnú druhýkrát v sezóne. Blok otvorilo bezproblémové víťazstvo domácej FA nad Prievidzou, už polčasové skóre 5:0 rozhodlo o víťazovi. V druhom zápase sa v prípravnom vloženom zápase sa zrodilo vysoké víťazstvo Lučenca nad Prievidzou, z dôvodu, aby každý tím odohral aspoň dva zápasy v rámci bloku.

Prvý so súbojov medzi Žilinčanmi a Lučenčanmi, ktorý veľa napovedal v boji o titul, začali lepšie zverenci Mariána Berkyho. Drugda v 8.minúte naklonil misky vás na stranu futsalistov z Novohradu. Onedlho strelil druhý gól Kamenský, odpoveď domácich však prišla z futsalky Hosmaja ešte v tej istej minúte. Na polčasových 1:3 zvýšil opäť Kamenský. Po obrátke už góly strieľali iba hostia z Lučenca, keď Drugda spolu s Kamenským dovŕšili svoje hetriky.

Výsledky 8. bloku U-15 - Žilina (29.1.2023):

Futsal Academy Žilina - CopyLeaders Prievidza 10:2 (5:0)
⚽️ 4. Ondrušek, 9., 10. a 14. Beňadik, 22. a 24. Hosmaj, 9., 27. a 28. Ľach, 29. Neveďal - 27. Perniš, 31. Zbyňovec

Futsal Academy Žilina - MIMEL Lučenec 1:6 (1:3)
⚽️ 9. Hosmaj - 8., 25. a 38. Drugda, 9., 19. a 34. Kamenský

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta

13.3.2024

Víťazstvo v Slovenskom pohári obhájil MIMEL Lučenec, bronz zostal v Leviciach

10.3.2024

FINAL FOUR o Slovenský pohár: O víťazstvo zabojuje Lučenec s košickým Podpor Pohybom