logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

WORLD Cup 2020: Nomináciu na Elite Round ovplyvnili zranenia, Slováci sa zo všetkých síl pobijú o MS

utorok, 28.01.2020|Posledná aktualizácia 03.2.2020 19:52

WORLD Cup 2020: Nomináciu na Elite Round ovplyvnili zranenia, Slováci sa zo všetkých síl pobijú o MS

 

OSIJEK – V stredu štartuje pre Slovensko ďalšia fáza kvalifikácie na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok uskutočnia v Litve. Zverenci Mariána Berkyho zamierili na Elite Round do chorvátskeho Osijeku, kde ich okrem domáceho výberu čakajú aj Rusko a Azerbajdžan.

Už len mená našich súperov hovoria o tom, že získať postupovú miestenku na svetový šampionát spomedzi týchto protivníkov nebude vôbec jednoduché. Navyše, pred odchodom do Chorvátska prišli aj rôzne problémy ovplyvňujúce nomináciu: „Nominácia sa rodila veľmi ťažko. Museli sme alternovať, pretože niektorí hráči uprednostnili klubové záujmy, iní sa ospravedlnili z rodinných a pracovných povinností. Ešte aj dnes prišlo ku zmenám kvôli zdravotným problémom, čo sa týka Čeřovského,“ hovorí tréner Marián Berky.

Kvôli zraneniam je veľmi otázny aj štart Ricka či Smeřičku. Necestuje ani skúsený Dušan Rafaj: „Kombinácia mladých a skúsených hráčov bude vyvážená. Na ihrisku nechá každý, kto nastúpi, všetko. Spravíme všetko pre to, aby sme postúpili,“ nechal sa počuť Gabriel Rick.

„Cieľ máme jasne vytýčený, ideme sa pokúsiť postúpiť. Atmosféra v tíme je veľmi dobrá, hráči sa tešia na zápasy. Chcú sa pobiť o historický postup,“ avizuje Berky: „Chceme zabojovať o postup na MS, ale vieme, že nás čakajú špičkové tímy. Bude to veľmi náročné. Dalo by sa povedať, že môžeme len prekvapiť. Každý súper má svoju vysokú kvalitu,“ uvedomuje si kapitán Peter Kozár.

Na úvod nás čaká Rusko: „Má veľmi silný tím, zložený z kvalitných hráčov ako Robinho hrajúci za Benficu, Eder Lima z Corintians, Romulo a ďalší. Takticky je to veľmi vyspelé mužstvo,“ opisuje Berky. Ani v ďalšej fáze Elite Round nepríde uvoľnenie: „Chorvátsko bude hnané publikom, čo im bude dodávať silu. Za posledné obdobie urobili veľký pokrok. Azerbajdžan je nevyspytateľné mužstvo. Bude záležať od skladby kádru, akí hráči im prídu, či to budú naturalizovaní Brazílčania Bolinha, Edu, Vasoura a Pato,“ doplnil hlavný kouč.

„Rusi budú hrať svoju strojovú šablónovú hru. Chorváti sú nebezpeční ako jednotlivci a v hre na pivota. Podobne aj Azerbajdžan, s ktorým sme sa stretli už v predošlej fáze. Atmosféra v tíme je však dobrá. Musíme sa tímovo stmeliť a podať v každom zápase výborné výkony,“ povedal Kozár.

„Všetci súperi sú kvalitní. Rusi a Chorváti patria medzi top mužstvá sveta. Azerbajdžan má veľa naturalizovaných hráčov. Tieto zápasy nám dajú strašne veľa,“ doplnil Rick: „Každé mužstvo je na vysokej úrovni. Majú strašne veľa výborne technických hráčov, ktorí sú veľmi nebezpeční a vedia využiť každé zaváhanie. To isté platí aj o štandardných situáciách, čiže musíme byť poriadne koncentrovaní a sústredení na každý jeden okamih v zápase,“ dodal.

Nominácia Slovenska na Elite Round (29.1. – 1.2.2020, Osijek)

Brankári: Richard Oberman, Erik Klema (obaja Mimel Lučenec), Milan Herko (MŠK Žilina)

Hráči: Tomáš Drahovský, Gabriel Rick (obajaj AC Sparta Praha), Martin Doša (FK ERA-PACK Chrudim), Matúš Kyjovský (MIBA Banská Bystrica), Matúš Ševčík, Marek Belaník (obaja MŠK Žilina), Martin Zdráhal, Peter Kozár (obaja SK Interobal Plzeň), Vojtech Turek (CLN Cus Molise), Marián Hudek (ŠK Makroteam Žilina)

Vedúci výpravy: Marek Kováčik

Tréner: Marián Berky

Videoanalytik: Peter Štefaňák

Vedúci tímu: Peter Kočiš

Masér: Lukáš Vaňo

Doktor: Alexander Sebestyén

Program Slovenska

29.01. o 17:00 Rusko – Slovensko

30.01. o 20:00 Chorvátsko – Slovensko

01.02. o 17:00 Slovensko – Azerbajdžan