logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

WORLD CUP 2020: V druhom polčase zápasu s Ruskom sme nenadviazali na výkon z polčasu prvého

piatok, 31.01.2020|Posledná aktualizácia 03.2.2020 20:00

WORLD CUP 2020: V druhom polčase zápasu s Ruskom sme nenadviazali na výkon z polčasu prvého

 

OSIJEK – Slovenskí futsalisti nezvládli vstup do Elite Round v kvalifikácii na MS 2020 v Litve, keď v chorvátskom Osijeku podľahli favorizovanému Rusku vysoko 1:7. V prvom polčase ešte so súperom držali krok, v druhom dejstve sa zápas definitívne rozhodol.

Rusko – Slovensko 7:1 (3:1)

Góly: 5., 33. Antoškin, 10. Davydov, 15. Robinho, 22., 30. Eder Lima, 29. Niyazov – 16. Drahovský

Rozhodovali: Perona, Manzione, Malfer

Strely: 35-19. Strely na bránku: 21:11. Rohy: 9-8. Fauly: 3-6.

Zostava Slovenska: Herko (Klema, Oberman) – Kozár (C), Doša, Kyjovský, Drahovský, M. Zdráhal, Rick, Péchy, Ševčík, Hudek, Belaník, Turek

Tréner národného tímu Marián Berky s prístupom svojich zverencov nebol spokojný: „Zápas proti Rusku je pre mňa sklamaním. Hráči prvý polčas ešte plnili taktické pokyny, v druhom sme ale úplne vybuchli. Čo sa týka niektorých situácií, ktoré vznikli, že sme dostali góly, tak boli po našich fatálnych chybách. Dovolím si tvrdiť, že takýmto spôsobom sa Slovensko nereprezentuje. Dúfam, že hráči si vstúpia do svedomia a predvedú iné výkony. Najväčšie sklamanie pre mňa bolo, že v druhom polčase sme nenadviazali na výkon z prvého polčasu,“ hodnotil.

Slováci prehrávali od piatej minúty po zásahu Antoškina. Následne zvyšoval Davydov a Robinho upravoval už na rozdiel troch gólov, avšak iskierku nádeje vykresal Tomáš Drahovský. Stav 1:3 z nášho pohľadu ešte hrateľný bol. Na začiatku druhého dejstva sme ale dostali štvrtý gól a potom ďalšie tri: „Po štvrtom a piatom góle sme rezignovali. Zápas sa iba dohrával a Rusko zaslúžene vyhralo,“ doplnil Berky.

Po úvodnom dni Elite Round sme v štvorčlennej tabuľke poslední. Domáce Chorvátsko vo večernom zápase zdolalo kvalitný Azerbajdžan 2:0. Práve hostiteľská krajina bude ďalším súperom Slovenska. Vo štvrtok od 20:00 pôjdeme do súboja o všetko. Ak prehráme, naše šance dostať sa do Litvy skončia.

„Je to veľmi vyspelý tím s kvalitnými hráčmi, ktorí sú fyzicky veľmi silní. Či už v súbojoch, ale aj takticky. Tento zápas bude náročnejší ako proti Rusku. Ak ešte chceme zabojovať o postup, tak musíme predviesť úplne iný výkon ako sme predviedli s Ruskom. Verím, že hráči sa namotivujú a že odvedú lepší výkon. Bude to však ťažké, pretože domáca kulisa je pre Chorvátov veľká podpora,“ uvedomuje si tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Marián Berky.

Ďalší program našej skupiny

30.01. o 17:00 Azerbajdžan - Rusko

30.01. o 20:00 Chorvátsko – Slovensko

01.02. o 17:00 Slovensko – Azerbajdžan

01.02. o 20:00 Chorvátsko - Rusko