logo

Reprezentácia do 19 rokov vstúpila do kvalifikačných bojov o EURO víťazstvom nad Gruzínskom

štvrtok, 17.03.2022|Posledná aktualizácia 9.4.2022 17:10

Zverenci Richarda Bača a Antona Brunovského vstúpili do bojov v 5. kvalifikačnej skupine v rumunskom Targu Mures dôležitým víťazstvom 4:2 nad Gruzínskom, aj keď po polčase prehrávali 0:1.

V úvodnom zápase skupiny domáce Rumunsko zdolalo nášho dnešného súpera 3:2, aj keď hneď v úvode dvakrát inkasovalo. Slovenskej devätnástke tak stačí na postup na záverečný turnaj ME v tejto vekovej kategórii aj remíza.

V prvom polčase sa bojovalo o každý centimeter palubovky, viac šancí aj z hry mali naši chlapci, 18 sekúnd pred obrátkou však inkasovali nešťastný gól z nohy Kurtsadzeho. Realizačný tím ale počas polčasovej prestávky namotivoval hráčov na maximum a hneď sa to odzrkadlilo najmä na premieňaní šancí. K vyrovnaniu dopomohol našim Tkeshelashvili, po góloch Jančulu a Rusnáka sme šli do dvojgólového vedenia. Giorgadze síce znížil, brankár Kollár ale pri hre Gruzíncov bez brankára vykúzlil čarovný kop cez celého ihriska do šibenice. Zajtra zakončíme turnaj súbojom proti domácim Rumunom.

Roman Rusnák: "Prvý polčas sme nehrali našu hru a mal som pocit že sme hrali pod veľkým stresom a nedokázali sme sa ukľudnit. Pred koncom sme dostali gól do šatne ale to nás nezastavilo ale naopak posilnilo a v druhom polčase sme dokázali zápas otočiť v nás prospech a dotiahnuť to do víťazného konca."
Adam Vrábel: "Prvý polčas nebol podľa našich predstáv, boli sme nekoncentrovaní, nehrali sme našu hru a v poslednej minúte prvého polčasu sme dostali nešťastný gól, ale od druhého polčasu sme šli s jasným cieľom to otočiť. Tréner nám povedal v kabíne aby sme zdvihli hlavu, boli koncentrovaní a aby sme začali hrať našu hru, čo sa nám podarilo. Po prvom góle sme cítili veľkú šancu zápas otočiť, čo sa nám chvalabohu podarilo a po skvelom výkone od každého hráča až po realizačný tím sme nad Gruzínskom vyhrali."
Kevin Kollár: "Na začiatku sme si stanovili cieľ, na ktorom pre nás stojí celá kvalifikácia a do prvého zápasu sme všetci vyšli na palubovke s týmto cieľom nie len na perách, ale aj v srdci. Chceli sme vkročiť už od začiatku západu tou správnou nohou a byť prvý, kto strelí gól. Dá sa povedať, že 19 minút prvého polčasu patrilo nám. Žiaľ, bez gólového efektu. Zato Gruzíncom sa po našej pozičnej chybe a trošku aj náhode 18 sekúnd do konca prvého polčasu podarilo dostať do vedenia 0:1. Dokázali sme sa z toho otrepať a do druhého polčasu vstúpil vymenený tím. Tím, ktorý otočil behom 3 minút stav z 0:1 na 3:1. Boli sme stále aktívni a aj keď súper znížil, tak sa nám podarilo vyhrať tento zápas 4:2. Zajtra nás ale čaká Rumunsko a verím, že po koncovej siréne budeme my tí, ktorí sa budú tešiť z postupu."
Anton Brunovský: "Čas na prípravu na zápas s Gruzínskom bol minimálny, keďže o súperovi sme toho veľa nevedeli. Odohrali vyrovnaný zápas s domácim Rumunskom a našim cieľom bolo ich čo najlepšie zmapovať. Prvý polčas sme nepodali optimálny výkon a na chlapcoch bola vidieť nervozita aj keď sme si vypracovali vyložené šance. Do druhého polčasu sme chceli zlepšiť hlavne medzihru, zakončenie a zmazať jednogólové manko čo sa nám v priebehu dvojminútovky podarilo a zápas sme vyhrali o dva gól čo v konečnom dôsledku pre nás je v rozhodujúcom zápase určitá výhoda. Na zajtrajšok sa chceme čo najlepšie pripraviť a splniť si cieľ, ktorý sme si určili a to je postup na ME."
Milan Herko: "Prvý polčas sme boli veľmi nervózny, chalanom odskakovali jednoduché lopty a dostali sme nešťastný gól. V kabíne sme si povedali pár viet, kvôli čomu sme sem prišli, povzbudili sa, čo padlo na úrodnú pôdu a druhý polčas sme zvládli na jedničku. S výkonom nášho brankára Kevina Kollára som spokojný, svoj výkon okorenil veľmi dôležitým gólom. Zajtra nás čaká veľmi dôležitý a ťažký zápas, ktorý verím že zvládneme a postúpime na ME."

Kvalifikácia EURO 2022 - 5.skupina:

Slovensko U-19 - Gruzínsko U-19 4:2 (0:1)
Góly: 25. Tkeshelashvili vlastný, 27. Jančula, 28. Rusnák, 39. Kollár - 20. Kurtsadze, 32. Giorgadze. ŽK: 14. Vrábel, 35. Rusnák - 8. Lagazashvili, 25. Gogsadze, 28. Kurtsadze. Rozhodcovia: Panaglotis (GRE), Paavo (FIN), Grabowski (POL)

Mohlo by vás zaujímať

Zverenci R.Bača a A.Brunovského ukončili boje v kvalifikácii o EURO prehrou s domácim Portugalskom

Dnes

Reprezentácia do 19 rokov prehrala aj v druhom zápase kvalifikácie, Bielorusom podľahla 3:5

Dnes

Reprezentačnej U-19 nevyšiel v Portugalsku vstup do kvalifikácie o postup na ME proti Kosovu

Dnes

Richard Bačo a Anton Brunovský nominovali hráčov U-19 na kvalifikáciu do Portugalska

9.3.2023

Odveta ako cez kopirák. Reprezentačná U-19 podľahla Česku aj v druhom zápase 0:4

15.2.2023

Reprezentácia do 19 rokov v prvom zápase v Hodoníne prehrala s českými rovesníkmi 0:4

15.2.2023

Nominácia hráčov reprezentácie SR U19 na prípravné zápasy v Hodoníne proti Česku

30.1.2023

Reprezentácia do 19 rokov nebodovala ani v poslednom zápase, Slovinsku podľahla 2:3

21.1.2023

Reprezentačná devätnástka nebodovala v Umagu ani v druhom zápase, Francúzsku podľahla 1:5

21.1.2023

Na úvod Umag Futsal Nations Cupu v Chorvátsku tesná prehra U-19 s Talianskom

20.1.2023

Zverencov R. Bača a A. Brunovského čakajú v Umagu zápasy s Talianskom, Francúzskom a Slovinskom

18.1.2023

Reprezentačná U-19 štartuje prípravu na kvalifikáciu, v Umagu odohrá tri kvalitné zápasy

5.1.2023