logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Ševčík by dva góly vymenil za tri body, Doša: "Nezmenilo sa nič, musíme vyhrávať"

piatok, 05.02.2021|Posledná aktualizácia 05.2.2021 10:44

Aj hráči sa zhodli, že jeden bod po úvodnom dvojzápase kvalifikácie o postup na EURO 2022 je málo, no pred nami ostáva ešte dosť času, aby sme dohnali stratené a vybojovali si miestenku na záverečný turnaj.


Proti Moldavsku si Slováci hlavne v druhom polčase vypracovali hernú prevahu, avšak tú dlho nevedeli pretaviť na góly a navyše dva inkasovali. Za stavu 2:4 tak museli manko doháňať v powerplay: „Chýbali tomu góly, alebo skôr nám uškodili inkasované góly. Úvod zápasu sme si nemohli predstaviť lepšie, dali sme dva zlepené góly a súpera sme možno zaskočili, ale potom sme z hlúposti súpera postavili na nohy. Vzápätí sme mali päť faulov, takže prvý polčas sme bohužiaľ museli len dohrávať. V druhom dejstve sme mali hernú aj územnú prevahu, ale v šanciach sme triafali brankári. Oni dali góly a my sme museli doťahovať. Vďakabohu za remízu, ktorú sme získali, ale je to strata dvoch bodov a po týchto dvoch zápasoch, kedy sme nepredviedli zlú hru, je jeden bod veľmi málo,“ hodnotil Martin Směřička.

Podobne to videl aj Martin Doša: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0, ale potom prišli dva nešťastné góly. Trochu nás Moldavci zatlačili, ale následne sme mali hernú prevahu, no zachytal im brankár a my sme museli doťahovať. Musím povedať, že sme radi, že sme to pri powerplay dotiahli aspoň na 4:4 a máme ten bod,“ tvrdí kmeňový hráč FK Chrudim. Po zmene strán vyšli hosťom dva brejky: „Je to sčasti šťastie, ale aj naša taká nedôraznosť alebo nekoncentrovanosť. To sa však stane, každý môže urobiť chybu a pri tom štvrtom góle sa to navyše pre nás smolne odrazilo k hráčovi Moldavska pred bránkou. Musíme sa z toho poučiť a ísť ďalej, zbierať body,“ uvedomuje si Doša.

O dva góly sa postaral Matúš Ševčík, ten by ich ale radšej vymenil za tri body: „V prvom rade si za výsledok môžeme sami. Povieme si, že ideme hrať vysoký presing a bránime na tri metre, čo sa nemôže stávať. Moldavsko hralo na šesť hráčov a my sme ich nedokázali ubehať. Je to veľké sklamanie. Mali by sme si vstúpiť do svedomia, pretože s Azerbajdžanom nám ušiel záver zápasu, doma sme inkasovali dva zbytočné góly v druhom polčase. Hlavne ten štvrtý. Musíme hrať zo zabezpečenej obrany, pretože dostávame blbé góly a potom doťahujeme, čo je ťažké. Potrebujeme sa v prvom rade zamyslieť sami nad sebou a začať každý od seba, aby sme to zlepšili a hádam sa nám podarí postúpiť. Za stavu 2:0 sme sa uspokojili. Asi sme si mysleli, že sa to vyhrá samé,“ rozprával mladík v našej zostave.

Aj Martin Doša si ale uvedomuje, že situácia nie je stratená napriek tomu, že mám iba bod a chceli sme aspoň tie tri: „Nič to neznamená, pre nás sa nezmenilo nič. Musíme vyhrávať každý ďalší zápas, ísť postupne od jednému k druhému, vyhrať všetky a potom bude postupový kľúč jasný,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať

Nominácia Slovenska na dvojzápas proti Grécku v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2022

15.2.2021

Berky: "Ušli sme hrobárovi z lopaty, ale kvalifikácia nie je na konci"

4.2.2021

Herná prevaha stačila proti Moldavsku iba na bod

2.2.2021

Berky si pochvaľuje prípravu na Moldavsko: Kozár bude hrať, Rick a Zaťovič sú otázni

2.2.2021

Oznam pre médiá na zápas Slovensko - Moldavsko

31.1.2021

Berky pred Moldavskom: "Sme pod tlakom, ale všetci hráči sú nastavení tak, že chcú vyhrať"

31.1.2021

Cesta z Baku do Popradu ovplyvnila sobotný program, k tímu sa pripojil Serbin

30.1.2021

Zostrih stretnutia Azerbajdžan - Slovensko + rozhovory

30.1.2021

Skvelý výkon v Azerbajdžane, ale rozhodlo 10 zahodených gólových šancí a verdikt rozhodkyne

30.1.2021

Po veľmi dobrom výkone odchádzame z Baku bez bodu

30.1.2021

Drahovský preletel celú Európu, aby získal body v Baku, Brunovský nezažil nič nové

29.1.2021

Hráči si charter nevedeli vynachváliť, cesta prebehla bez najmenších problémov

28.1.2021