Slavia vyradila Spartu a je v semifinále, výrazne sa o to pričinili Slováci

piatok, 30.04.2021|Posledná aktualizácia 30.4.2021 22:13

Posledným semifinalistom play-off najvyššej českej súťaže je SK Slavia Praha futsal.

autor: slaviafutsal.cz

"Zošívaní" v rozhodujúcom piatom štvrťfinále porazili Spartu Praha 5:4 a medzi kvartetom najlepších sa stretnú proti SK Interobal Plzeň. Druhú dvojicu tvorí FK Chrudim a Svarog Teplice.

Slavia išla v piatok do vedenia zásluhou Matúša Ševčíka, ktorý sa presadil v 20. minúte. Zakrátko vyrovnal Maicon, no po zmene strán znova poslal hostí do vedenia Dominik Ostrák, asistoval mu práve Ševčík. Na rozdiel dvoch gólov upravil Homola. Křivánek skorigoval na 2:3 a Sparta išla do powerplay. Tá nevyšla ideálne. Aj so šťastím sa v 39. minúte presadil Daniel a keď sa trafil i Leovski, tak bolo rozhodnuté. Carlinhos v závere už len kozmeticky upravil skóre. Výborný výkon znova podal v bránke Marek Karpiak.

Sparta Praha - SK Slavia Praha 4:5

Góly: 20. Maicon, 31. Křivánek, 40. Carlinhos, 40. Carlinhos – 20. Ševčík (10m), 23. Ostrák (Ševčík), 27. Homola, 39. Daniel, 40. Leovski

/Stav série: 2:3, postúpila Slavia/

Semifinálové dvojice

SK Interobal Plzeň - SK Slavia Praha

FK Chrudim - Svarog Teplice

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov