Slováci v Yuline siahali na zlato, proti Fínom nešťastne prehrali a obsadili tretie miesto

nedeľa, 04.02.2024|Posledná aktualizácia 4.2.2024 15:35

Slovenskí futsalisti obsadili na medzinárodnom turnaji v čínskom Yuline napokon tretie miesto, zlato si odnáša Fínsko, striebro Česko.

Zverencom Mariána Berkyho stačilo na prvenstvo v turnaji akékoľvek víťazstvo nad húževnatým Fínskom, ktoré čaká play-off o postup na MS do Uzbekistanu, v dvojzápase sa stretnú s Holandskom, ktoré pôvodne malo v Číne štartovať.

V zostave absentoval Sebastian Bačo, ktorý bohužiaľ proti Číne aj Česku inkasoval žlté karty. Po počiatočnom oťukávaní a veľmi tvrdej hre na oboch stranách gólovo udreli prví Severania, keď zápasový účet otvoril Lintula. V siedmej minúte mohol vyrovnať Zaťovič, nepodarilo sa to ani Drahovskému. V štrnástej minúte zvýšil na 2:0 kapitán Korpela, v sedemnástej ale dostal už druhú žltú kartu Pikkarainen a Slováci presilovku využili. Po nastrelenej lopte Drahovského si loptu za Kangasov chrbát tečoval Korpela.

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie našim, keď Greško vyrovnal. V priebehu šestnástich sekúnd ale Fíni odskočili opäť na dva góly. Presne šesť minút pred koncom stretnutia Vrábel svojim prvým gólom v "A" reprezentácii znížil a o 59 sekúnd v hre bez brankára Zaťovič vyrovnal! Slováci chceli turnaj vyhrať a tak pokračovali v hre bez gólmana, ani jednu so sľubných šancí však nedokázali pretaviť vo vytúžený gól, naopak Poylio štyri sekundy pred koncom rozhodol o tom, že Slováci obsadili konečné tretie miesto. Ak by gól nedostali, brali by striebro, keďže Česko v záverečnom zápase turnaja zdolalo Čínu 6:1.

Marián Berky, tréner SR: "Dnešný duel bol veľmi bojovný. Súper hral agresívne a aj my sme museli pridať v pohybe a aktivite. Do zápasu sme nevstúpili dobre, hrali sme laxne. Prehrávali sme 0:2, podarilo sa nám vyrovnať, no do druhého polčasu sme vstúpili opäť zle. Dostali sme dva góly zo štandardiek. Nezlomili sme sa, dali sme krásne góly a vyrovnali na 4:4. Chceli sme vyhrať turnaj, išli sme do power play, urobili chybu a dostali gól do prázdnej bránky. Turnaj mal veľmi dobrú organizáciu, naša účasť tu splnila svoj účel. Odohrali sme tri kvalitné zápasy vo vysokom tempe."

Slováci pred zápasom na CFA "Yulin Tourism Investment" Cup Futsal International Tournament 2024 v čínskom Yuline 4.februára 2024.
autor: V.Ambrozek, zdroj: Futsalslovakia

Medzinárodný turnaj Yulin Tourism Investment Futsal Cup 2024:

Fínsko - Slovensko 5:4 (2:1)
⚽️ 4. Lintula, 14. a 27. Korpela, 27. Intala, 39. Poylio - 18. Korpela vlastný, 25. Greško, 34. Vrábel, 36. Zaťovič

Fínsko: Kangas - Intala, Lintula, Korpela (C), Vanha - Alasuutari, Pikkarainen, Kaisto, Kunnas, Poylio, Lilja, Rautiainen, Intala (Koivumaki). Tréner: Sergio Gargelli.
Slovensko: Kušnír - Doša, Drahovský (C), Vrábel, Zaťovič - Korček, Belaník, Vaktor, Ševčík, Směřička, Ostrák, Greško, Medoň (Oberman). Tréner: Marián Berky

Rozhodcovia: Liu Jianqiao, Zhu Xin - An Ran, Liang Qingyun (všetci Čína)

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali

24.4.2024

19.4.2024

19.4.2024

18.4.2024

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

12.4.2024

9.4.2024

7.4.2024

7.4.2024

6.4.2024

Zverenci Antona Brunovského na Istria Nations Futsal Cupe jasne zdolali Čiernu Horu 5:1