logo

Slováci v zahraničí

pondelok, 02.03.2020|Posledná aktualizácia 5.3.2020 09:06

Našim chlapcom sa opäť na zahraničných palubovkách darilo. Ako? Pozrite si v týždennom súhrne

Taliansko

V Taliansku je Vojto Turek, ktorého družstvo prerušilo sériu nepriaznivých výsledkov a tentoraz dokázalo konečne bodovať naplno. Vojto na stretnutie nastúpil aj napriek viróze a teplote 38°C a prihral na víťazný gól svojho družstva.

Vojtech TUREK 0+1

Vojtech Turek: "Ďalšie kolo sme hrali zo súperom z dolnej polovice tabuľky , nič iné ako 3 body sme nebrali , no predvedená hra v prvom polčase bola zlá a tak sme prvý polčas prehrali 2:1 , v prestávke bolo v šatni dosť nahlas povedané čo treba zlepšiť a to sme aj zlepšili , druhý polčas bol od nás úplne odlišný a tak sme zápas otočili na 3:6 a získali povinne 3 body . "


Nemecko

Palubovky v Nemecku drie člen širšieho kádra reprezentácie Marko Hudáček. Marko sa rozohráva po zranení a jeho forma má stúpajúci charakter. Jeho družstvo tentokrát prekvapujúco zaváhalo a po remíze 4:4 si pripisuje do tabuľky len 1 bod. Marko však svojich fanúšikov nesklamal a zaznamenal v stretnutí hattrick. 

Marko HUDÁČEK 3+0

Marko Hudáček "musím povedať že Fortuna Düsseldorf ma veľmi prekvapila, nečakal som tak náročný duel, no bohužiaľ odchádzame sklamaný po výsledku 4-4 a deľbe bodov. Zápas sme mali v našich rukách a viedli sme 3-1, potom sme nepochopiteľne poľavili a super otočil na 3-4 a aj so šťastím sme na konci strelili 30 sekúnd do konca zápasu v power play vyrovnávajúci gól. Do konca základnej časti nám zostávajú 3 zápasy a ak chceme obsadiť prvé miesto v tabuľke nezostáva nám nič iné, len všetky zvyšné zápasy vyhrať. Další víkend mame voľno a tak budeme mať dosť času zregenerovať ako fyzicky tak aj psychicky.,,

Góly Marka Hudáčka


Poľsko

Náš najmladší legionár pôsobí v Poľsku. Kristián Medoň zasiahol do dôležitého stretnutia na palubovke Pniew. Po výsledku 4:4 sa záchrana v súťaži, čo je cieľ družstva z Chojníc, zdá viac a viac ako ťažká. Kristián do zápisu o stretnutí prispel aj ŽK. 

Kristián MEDOŇ 0+0 ŽK


Česko

Všetci naši hráči v Česku majú úplne iné starosti ako Kristián v Poľsku, tým je získať čo najlepšiu pozíciu pred play off. Späť na prvé miesto sa po vzájomnom stretnutí Plzne a Chrudimu vrátila historicky úspešnejšia Chrudim a svoje postavenie následne potvrdila aj v dohrávke Českej najvyššej súťaže.

Chrudim aj z našim Martinom Došom sa predstavila v šlágri kola na pôde dovtedy prvej Plzne v kádri s Peťom Kozárom a Martinom Zdráhalom. Domáci stretnutie výsledkovo nezvládli a po výsledku 1:7 sa na prvú priečku vrátila Chrudim. 

Peter KOZÁR 0+0, Martin ZDRÁHAL 1+0 (obaja Plzeň) - Martin DOŠA 0+0 (Chrudim)

Martin Zdráhal: "Vysoká prehra na domácej palubovke nás veľmi mrzí. Treba však povedať, že Chrudim vyhrala zaslúžene, majú najširší káder a v momentálnej fáze ligy je to vidieť. Teraz sa už koncentrujeme na dôležitý záver základnej časti."


Chrudim nastúpila v nedeľu aj na dohrávku v ktorej nedala šancu Brnu a jasne vyhrala

Martin DOŠA 0+2 ŽK

Martin Doša: "Na zápas proti Brnu sme sa pripravovali kvalitne pretože sme chceli potvrdiť prvé miesto v tabuľke. Hlavne tréner na nás apeloval aby sme boli plne koncentrovaní a nepodcenili to. Od prvej minúty sme mali zápas vo svojich rukách a hneď sa nám aj podarilo skórovať. Skúsili sme si nacvičené veci a prechod do útoku čo nám pomôže v ďalších zápasoch. Je dobre že sme dali veľa gólov pretože sme mohli potešiť našich fanúšikov, ktorým ďakujeme za podporu."


Ďalšími hráčmi ktorí sa predstavili vo víkendovom kole Českej najvyššej súťaže bolo hráči pražských S. Za Spartu nastúpil len Tomáš Drahovský, Gabo Rick nefiguroval na zápasovej súpiske. Sparta nenechala nič na náhodu a vyhrala jasne na palubovke Hodonína. Tomáš bol opäť aktívny a rozšíril si svoje sezónne štatistiky o 6 kanadských bodov. Tomáš sa v kanadskom bodovaní dotiahol na rozdiel dvoch bodov Tomášovi Vnukovi z Plzne. 

Tomáš DRAHOVSKÝ 3+3

Tomáš Drahovský: "Na piatkový zápas sme nastúpili trošku v oklieštenej zostave, keďže nám kvôli zraneniam a kartám chýbali hneď 4 hráči. Cieľ bol však jasný. Čo najskôr rozhodnúť zápas a ušetriť trošku sily, pretože nás v priebehu 10 dní čakajú 4 zápasy. Do zápasu sme vstúpili dobre a celkom rýchlo sa ujali vedenia. Snažili sme sa pridať aj ďalšie góly, avšak boli sme trochu zbrklí a hlavne nie úplne dôslední v bránení, z čoho pramenil gól aj na 1:1. V ďalšom priebehu sme však išli opäť do vedenia a vytvorili si do polčasu pohodlný trojgólový náskok (5:2) . V druhom polčase sme začali opäť náporom a postupom času pridali góly, až sa naše skóre zastavilo na čísle 11. Súper ešte v závere skorigoval na 11:4. Cieľ sme splnili , zvíťazili a cez víkend si dobre oddýchli. Dnes nás čaká duel proti v Helasu Brno na ich domácej palubovke."


Posledný z nášho týždenného prehľadu sú hráči Slávie. Slávia si doma po hladkom priebehu poradila s Mělníkom. Maťovi Směřičkovi sa darilo ako obvykle na svoje konto si pripísal tri body.

Martin SMĚŘIČKA 1+2, Marek KARPIAK 0+0 ŽK

Martin Směřička: "Zápas s Mělníkom sme zvládli podľa našich predstáv. Myslím, že sme zápas po celý čas kontrolovali. Vyšlo nám niekoľko herných situácií a štandartiek, ktoré postupne musíme pripravovať na playoff. Tri zápasy, v ktorých sme boli favoriti, máme úspešne za sebou. Do konca základnej časti nás teraz čaká náročné derby so Spartou, privítame Hodonín a posledný zápas pocestujeme do Teplíc, súperovi, ktorý nás čaka v štvrťfinále."

zostrih so stretnutia


rozhovor s Marekom Karpiakom po stretnutíMohlo by vás zaujímať

ME v Holansku, voľba fanúšika

16.4.2021

LIVE: Mimel Lučenec - Reprezentácia SR

17.9.2020

Dušan Dobšovič nielen o žrebe kvalifikácie

8.9.2020

Slovenský mládežnícky reprezentant mení dres

29.7.2020

Tomaš Drahovský má nový klub. Pokračovať bude v Španielsku.

9.7.2020

HerMiCamp už začiatkom júla v Badíne.

29.6.2020

Bude sa Tomáš Drahovský opäť sťahovať do Španielska? Viac povedal v rozhovore pre TA3

29.6.2020

Gabriel Rick mení dres

19.6.2020

TOP FUTSAL hlasovať môžete do nedeľe 22.3.2020

17.3.2020

Slováci v zahraničí

10.3.2020

Fotonávrat k stretnutiam proti Francúzsku

26.3.2020

Rozhovor týždňa: Medoň chváli podmienky v poľských Chojniciach, dostáva veľa priestoru

26.2.2020