Slováci v zahraničí

pondelok, 09.03.2020|Posledná aktualizácia 10.3.2020 08:35

Korona vírus už zasiahol aj futsal. Medzičasom sa situácia vyvinula tak, že najbližších 14 dní neuvidíme futsal ani na našich palubovkách!

Náš prehľad sme chceli začať v Taliansku, odkiaľ však prišla informácia, že všetky stretnutia v lige, ktorú hrá klub CLN Cus Molise, ktorého hráčom je náš Vojto Turek, boli odložené na neurčito.

Presúvame sa teda do Českej republiky, kde sa zatiaľ odohrali všetky plánované stretnutia. Určite najvyťaženejšia bola dvojica hráčov Sparty Tomáš Drahovský a Gabriel Rick, ktorí sa v uplynulom týždni objavili v drese Sparty Praha hneď v troch stretnutiach. Chalanov od ideálneho scenára troch výhier delil len kúsok keď remizovali na pôde Teplíc.

Poďme ale po poriadku. Sparta sa minulý pondelok predstavila na pôde Brna, kde po vyrovnanom priebehu nakoniec zaknihovala víťazstvo 5:4, ktoré sa ale vôbec nerodilo ľahko. Sparta v stretnutí viedla už 5:1 a zdalo sa, že zaknihuje opäť hladké víťazstvo, ale domáce družstvo sa zmobilizovalo a minútu pred koncom znížilo na konečných 5:4 pre Spartu.

Drahovský 1+0, Rick 0+0

Tomáš Drahovský: "V pondelok sme hrali druhý to série 4 zápasov v priebehu 10 dni. Tentokrat v Brne proti Helasu. Do zápasu sme išli s podobnými cieľmi ako v hodonine , pokúsiť sa čo najskôr dostať do väčšieho vedenia a v závere ušetriť sily na další zapas. Rýchlo sme sa dostali do vedenia a snazili sa pridať další gol. Ako to väčšinou býva keď je veľký tlak na jednej strane , gól padne na druhé a tak super čoskoro vyrovnal a mal aj pár dalších šancí na skórovanie. My sme v tomto zápase hrali ako keby sme tento zapas museli len z povinnosti hrať a vyhrať ale aj napriek tomu sme si vytvorili veľa šancí a postupne viedli 5:1. V závere už úplne nekoncentrovaní a s pocitom že sa už len dohrá a že sa nič nemoze stať naraz super v krátkom slede strelil 3 góly a razom to bolo 5:4. Nedopustili sme však už ďalšie šance a zvíťazili aj keď po nie úplne dobrom výkone. "

Následne sme mohli byť svedkami dobrého stretnutia hlavne pre nezaiteresovaného diváka, keď vo štvrtok cestovala Sparta do Teplíc. Očakávalo sa vyrovnané stretnutie s tým, že bude rozhodovať lepšia aktuálna forma. Presne takto to bolo aj v stretnutí keď sa družstvá striedali vo vedení. Nakoniec bol z toho pat, ktorý tomuto vyrovnanému stretnutiu asi aj pasoval.

Tomáš Drahovský 0+0, Gabriel Rick 0+0

Tomáš Drahovský: "Pár dni po stretnutí v Brne sme nastúpili v šľagri kola na palubovke Teplíc. V tomto televíznom zápase sme chceli pokračovať vo víťaznej sérii. Do zápasu sme vstúpili dobre a diktovali tempo. Postupne sme si vytvorili viac šancí na skórovanie a išli aj do vedenia 1:0. Super však ešte pred polčasom dokázal vyrovnať a tak bol polčas 1:1. V druhom polčase sa hra premieľala z jednej strany na druhú a ako aj my tak aj Teplice si vytvorili viac šancí na skórovanie. Skóre sa otáčalo. Z vedenia Teplíc 2:1 bolo po pár minútach naše vedenie 3:2. Teplice sa však oklepali a dokázali zápas otočiť na 4:3. My sme celkom rýchlo vyrovnali, ale žiaľ v závere sme už žiadnu šancu nedokázali premeniť a tak si vezieme z Teplíc bod. Myslím si že zápas sa musel divákom veľmi páčiť a remíza aj napriek tomu, že sme mali možno viac čistých šancí je zaslúžená pre oba tímy."

Do tretice si Sparta zmerala sily v derby o Prahu so Sláviou aj z našimi Směřičkom a Karpiakom. Tento duel jasne ovládla Sparta. A nateraz je Praha "rudá". Zápas chutil hlavne nášmu reprezentantovi Tomášovi Drahovskému, keď zaznamenal 4 góly a 2 asistencie. V stretnutí sa aj červenalo a jednou z obetí rozhodcov bol náš druhý reprezentant Martin Směřicka. Tomáš Drahovský sa po poriadnej porcii zápasov dostal v bodovaní českej najvyššej súťaže na 1. miesto s náskokom 5 bodov pred druhým Tomášom Vnukom. V tabuľke strelcov je to presne naopak a náš Tomáš stráca 1 presný zásah na toho Plzenského.

Tomáš Drahovský 4+2, Gabriel Rick 0+0 - Martin Směřička 0+0 ČK, Marek Karpiak 0+0

Tomáš Drahovský: "V štvrtom zápase za týždeň nás čakalo klasické pražské derby. Síce program bol pre nás náročný, ale tak derby je derby. Cieľ bol jasný! Predĺžiť našu víťaznú sériu v zápasoch proti Slávii. Síce sme nastúpili v menšom počte hráčov, ale zato s oveľa väčším nasadením ako v predchádzajúcich zápasoch. Veľmi rýchlo sme sa dostali do vedenia 2:0 a pokračovali v nastúpenom tempe. Do polčasu sme pridali po pekných akciách ešte 2 góly a tak sme držali opraty zápasu jasne v našich rukách. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre a postupne pridávali góly. Slávii sa podarilo skorigovať na 1:5 ale to bolo na dlhu dobu z ich strany všetko. V závere ešte prišli 2 červene karty pre Sláviu a počas početnej výhody sme navýšili skóre na 10:1. Ako Slávia tak aj my sme pridali ešte po jednom góle a tak sme zvíťazili 11:2. S výsledkom ako aj s hrou sme veľmi spokojní. Podarilo sa nám zvíťaziť , pridať veľa gólov a predĺžiť víťaznú sériu v derby."

Záznam so stretnutia:

V ďalšom stretnutí Českej najvyššej súťaže sa predstavili naši reprezentanti Martin Zdráhal a Peter Kozár. Chalani sa vrátili na víťaznú vlnu a jasným víťazstvom 6:1 v Brne stále naháňajú v tabuľke prvú Chrudim. Aktuálne zaostávajú len o dva body, pričom do konca základnej časti ostávajú odohrať už len dve stretnutia.

Martin Zdráhal 1+1, Peter Kozár 1+0

Peter Kozár: "3 kola pred koncom nás čakal super Hellas Brno, ktorý v posledných kolách mal slušne výsledky, istú účasť v play off v podobe 6 miesta a môže hrať uvoľnene až do konca základnej časti. My sme pre konečnu minimálne 3 priečku potrebovali zvíťaziť a tak sme tomu od začiatku pristúpili. Ujali sa nám prve strely a do 5 minúty sme viedli 3:0 a potom už sme len umne bránili a súpera príliš do šancí nepúšťali. Strelecky sme sa dokázali presadiť ja aj Maťo Zdráhal a zaknihovali sme výhru 6:1 Čakajú nás posledne dve kola a stále máme možnosť vylepšiť si východiskovú pozíciu pred play off ."

V stretnutí prvej Chrudimi sa tentokrát v zostave neobjavil náš Martin Doša. Jeho zamestnávateľ si poľahky poradil s Českými Budejoviciami a zvíťazil o 11 gólov.

V Poľskej lige išlo Kristiánovi Medoňovi o veľa, ak sa jeho tím chcel zachrániť musel bezpodmienečne proti Leszne zvíťaziť. Žiaľ tento scenár sa nenaplnil a klub nášho mladého reprezentanta opäť prehral o gól. Kristiánovi sa v zápase štatisticky tiež nedarilo a k žltej karte pripojil aj vlastný gól.