logo

Slováci v zahraničí: Ševčík s kapitánskou páskou, Doša dvakrát asistoval

utorok, 25.08.2020|Posledná aktualizácia 25.8.2020 20:34

Hráčov ŠK Interobal Plzeň doviedol s kapitánskou páskou k postupu cez mestského súpera FC Jerrigo 1994 Plzeň do celoštátnej časti poháru SFČR slovenský mladík Matúš Ševčík.V stretnutí hranom na 2x25 minút Interobal vyhral 4:1 a posledným gólom zápasu k tomu prispel Peter Kozár. Plzeň sa najbližšie predstaví proti nemeckému majstrovi VFL 05 Hohenstein-Ernstthal. Z pôvodného dvojzápasu bude iba jeden duel. Hrá sa v sobotu.

SK Slavia Praha odohrala dva prípravné zápasy. Ani do jedného kvôli menším zdravotným nenastúpil Filip Vaktor, ale čoskoro by mal byť v poriadku. Dvakrát po jednom polčase chytal brankár Marek Karpiak. "Zošívaní" prehrali proti Chrudimu 0:4, ale s Českou Lípou vyhrali 4:1: "V stredu sme odohrali náš druhý prípravný zápas v Chrudimi. Nemali sme nič natrénované, takže sme ťažili len z toho, čo vieme. Hlavne sme chceli dbať na defenzívu čo sa nám v prvom polčase vôbec nedarilo a dostali sme štyri góly. Nastúpil som do druhého polčasu, kde tréner zmenil zostavu. V druhom polčase sa nám nepodarilo skórovať aj napriek dobrým gólovým možnostiam. Jediné, čo má teší je, že sme už neinkasovali, no bohužiaľ prehrali," zhodnotil Karpiak prvé stretnutie.

"V nedeľu sme doma privítali Česku Lípu. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Plnili sme trénerove pokyny a to dbať na defenzívu. Prvý polčas sme zvládli s výsledkom 2:1. Nastúpil som do druhého polčasu a zápas sme už dotiahli do úspešného konca. Podarilo sa nám ešte dvakrát skórovať, zápas sme zvládli s výsledkom 4:1," vyjadril sa Marek Karpiak aj k lepšiemu z dua stretnutí.

Za spomínaný Chrudim pri výhre 4:0 nad Slaviou Praha nastúpil Martin Doša a asistoval na štvrtý gól: "K zápasu sme pristúpili veľmi zodpovedne, pretože sme si uvedomovali silu Slavie. Je to jeden z top 5 tímov v českej lige. Myslím si, sme veľmi dobre plnili taktiku trénera a taktiež si vyskúšali nové veci. V prvom polčase sme skórovali štyrikrát a mali sme cely zápas pod kontrolou. Jediné, čo nás môže mrzieť je mnoho nepremenených šancí. Dá sa povedať, že sme Slaviu k ničomu nepustili. Myslím si že môžeme byť spokojní s predvedenou hrou ako dopredu tak dozadu," povedal Doša.

Jednu asistenciu si tento slovenský reprezentant pripísal aj pri vysokej výhre 8:1 proti FTZS Liberec: "Už na štvrtkovom tréningu nás tréner nabádal, aby sme súpera vôbec nepodcenili a hrali na 100%, pretože je to druhý zápas v troch dňoch. Taktiež prízvukoval, že v minulej sezóne na nás hral Liberec presing a že to môže byt dosť nepríjemne, keďže bolo medzi zápasmi málo voľna. To sme splnili a hrali výborne do obrany aj do útoku, postupne sme pridávali jeden gól za druhým. Boli sme silní na lopte, vyhrávali osobne súboje a nič sme Libercu nedarovali. Mrzí nás akurát jeden inkasovaný gól, pretože Dan zachytal výborne a mohol mať na konte nulu," vyjadril sa Martin Doša.

Poľský tím Red Devils Futsal Club Chojnice, ktorého súčasťou sú Kevin Kollár a Kristián Medoň, prehrali proti Red Dragons Pniew 4:6. Posledný prípravný duel odohrá spomínaný klub s AZS UG Gdańsk. Dominik Ostrák v drese FC Rapid Ústí nad Labem ešte v akcii nebol.


Mohlo by vás zaujímať

Ďalším mediálnym partnerom SF sa stal portál www.sport.sk

22.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Slováci v zahraničí: Doša po remíze so Spartou ľutoval zahodené šance, Slavia aj Plzeň súperov nešetrili

14.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

V piatok štartuje aj so siedmimi Slovákmi nová sezóna českej najvyššej súťaže

3.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

„Chceme zúročiť poctivú prácu s juniormi a vrátiť Košice na mapu najvyššej súťaže,“ praje si Richard Bačo

27.8.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Richard Bačo bude trénovať Podpor pohyb Košice, mužstvo chce o rok hrať Varta futsal ligu

26.8.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Napísali o konferencii SF

5.6.2020 | JÁN PLOŠTICA

Dopady pandémie COVID-19 očami športovcov zapojených do ankety UčPS

23.4.2020 | JÁN PLOŠTICA

Programové vyhlásenie vlády ohľadom športu

20.4.2020 | JÁN PLOŠTICA

Futsal Awards 2019

28.3.2020 | JÁN PLOŠTICA

Najbližších 14 dní sa kvôli zákazu nebudú hrať futsalové zápasy

9.3.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Koronavírus ma žiaľ aj futsalovú obeť

29.2.2020 | JÁN PLOŠTICA

Lukáš Peško delegovaný na zápasy Ligy majstrov UEFA

9.10.2019 | DUŠAN DOBŠOVIČ