logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Slováci v zahraničí: Plzeň hrala s Hohensteinom, Ostrák debutoval za Rapid, Vaktor sa vrátil po zranení

utorok, 01.09.2020|Posledná aktualizácia 01.9.2020 20:54

Ako sa darilo slovenským hráčom v zahraničí počas uplynulého týždňa? To sa znova dozviete v našej tradičnej rubrike.


Asi najzaujímavejším duelom bolo meranie síl medzi ŠK Interobal Plzeň a nemeckým majstrom VfL 05 Hohenstein-Ernstthal. Pôvodne malo ísť o dvojzápas, nakoniec sa hralo iba raz a český klub vyhral 4:2. Trafili sa Peter Kozár a Matúš Ševčík, v zostave bol aj Gabriel Rick. Za hostí nastúpil Marko Hudaček.

Slavia Praha bez slovenského dua Marek Karpiak - Filip Vaktor vyhrala v pohári SFČR proti J+S Praha jednoznačne 14:1. Následne "zošívaní" v rámci Svarog Open Cupu prehrali proti Tepliciam 2:5. Na palubovke už bol navrátilec Vaktor: "Po menších zdravotných ťažkostiach som konečne mohol nastúpiť na zápas. Teplice od začiatku zápasu držali viac loptu a my sme sa snažili aktívnym pressingom získavať lopty, čo sa nám celkom darilo, ale po individuálnych chybách sme vždy inkasovali. Tento zápas bol dobrou generálkou pred prvým ligovým stretnutím ktoré nás čaká tento piatok," povedal Vaktor.

Do stretnutia zasiahol aj brankár Karpiak: "Zápas nám od začiatku nevyšiel a dostali sme rýchle dva góly. Prvý polčas bol celkom vyrovnaný a dotiahli sme sa na súpera. V druhom polčase sme si nechali streliť ďalšie góly a zápas sme prehrali 2:5. Myslím, že to bola dobrá previerka pred ligou a môžme teda v piatok nastúpiť na prvý zápas ligy."

FK Chrudim zvládol posledný prípravný zápas. SK Olympik Mělník porazil jasne 9:1. Hviezdou bol Everton, autor štyroch gólov. Ešte predtým Chrudim prešiel v pohári SFČR cez celok 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto bez najmenších problémov (16:1). Martin Doša strelil dva góly.

Premiéru za FC Rapid Ústí nad Labem absolvoval Dominik Ostrák. Jeho mužstvo ale na Svarog Open Cup prehralo proti Tepliciam 2:9: "Bol to náš prvý spoločný zápas. Káder opustilo viacero hráčov po minulej sezóne, tak sa postupne zohrávame. Teplice majú veľmi kvalitný tím, ktorý tvoria prevažne cudzinci. Majú tie najvyššie ambície a tomu nasvedčoval aj výsledok. Mali sme aj dobré momenty, na ktorých musíme stavať. Verím, že postupnými krokmi a pravidelným tréningovým procesom sa budeme od zápasu k zápasu zlepšovať a podávať kvalitne výkony," vyjadril sa Ostrák.

Kevin Kollár a Kristián Medoň neabsolvovali žiadny zápas. V poľských Chojniciach sa totiž objavil jeden pozitívny test na koronavírus a celé mužstvo je v karanténe. Klub o tom informoval na svojom facebookovom konte.


Mohlo by vás zaujímať

Ostrák sa od zápasu k zápasu cíti lepšie, teší sa na boj o EURO a prestupové špekulácie dáva stranou

18.1.2021

Všetky výsledky Ligy majstrov: Hudaček končí, Doša postupuje

16.1.2021

Priamy prenos: Mimel Lučenec - KPRF Moskva

16.1.2021

Ostrák s dvomi gólmi, Ševčík debutoval za Slaviu v pražskom derby, presadili sa Kozár aj Rick

16.1.2021

Matúš Ševčík prestúpil z Plzne do pražského klubu

12.1.2021

Marton opustil MŠK, hrávať bude najvyššiu poľskú súťaž

9.1.2021

Ako strávia tohtoročné Vianoce slovenskí futsalisti?

24.12.2020

"Problémy robí koncovka a nekoncentrovanosť," hovorí Zaťovič. Do Vianoc chcú Gliwice bodovať čo najviac

6.12.2020

FK Chrudim sa natrápil s fínskym majstrom, z Preliminary Round postupuje Doša a aj Hudaček

28.11.2020

Covid-19: "STOP FUTSAL"

29.9.2020

LIVE: Futsal Team Komarno - MŠK MAYERSON Nové Zámky (Highlights)

25.9.2020

LIVE:4FSC o.z. - Futsal Team Levice

17.9.2020