logo

Slovenských futsalistov čaká v Lotyšsku rozhodujúca bitka, ak neprehrajú, postupujú priamo ďalej

streda, 08.03.2023|Posledná aktualizácia 7.4.2023 13:00

Futsalovú "A" reprezentáciu čaká v stredu posledný zápas 2. fázy kvalifikácie o postup na MS 2024. Ak v Jelgave s domácim výberom Lotyšska neprehrajú, ako víťazi dvanástej skupiny postúpia priamo do ďalšieho kvalifikačného kola.

Matematika hovorí úplne jasne, keďže v októbrovom prvom vzájomnom súboji zdolali tohto súpera v Lučenci jasne 3:0. Zverenci trénera Mariána Berkyho sú po troch zápasoch stále na čele dvanástej skupiny, keď získali päť bodov a prípadným triumfom či remízou v Jelgave si zabezpečia priamy postup do elitného kvalifikačného kola z prvého miesta. Nebudú musieť hrať tak play-off, ktoré je na pláne od 10. do 19.apríla.

Slováci si tréningový kemp rozložili v Bratislave, v Dome Športu absolvovali štyri tréningové jednotky, po nich trénerská dvojica Berky - Bačo vybrala finálnu štrnástku. Pre chorobu z nominácie vypadol hráč MIMELu Lučenec Daniel Čeřovský, ktorý nepricestoval ani do Bratislavy, do Jelgavy necestovali napokon Filip Rafanides, obliekajúci dres MIBA Banská Bystrica a Kevin Kollár, hráč Powiatu Bochnia. Pred štvrtým zápasom majú Slováci v Jelgave, kde predkolo Ligy majstrov odohral aj slovenský zástupca z Novohradu, jasný cieľ. "O tom sa ani nemusíme baviť. Jednoznačne chceme postúpiť z prvého miesta, to je náš cieľ," povedal Gabriel Rick. Hráč českej Plzne strelil jeden z troch gólov Slovenska vo vlaňajšom prvom súboji proti Lotyšom v lučeneckej ARENE.

Slovenský tím sa bude opäť spoliehať na Tomáša Drahovského, ktorý sa pred pár dňami stal ôsmykrát najlepším futsalistom roka na Slovensku. "Vzhľadom na vývoj v skupine by bolo obrovské sklamanie, keby sme to v Lotyšsku nezvládli," uviedol 30-ročný hráč španielskeho Interu Movistar, ktorého teší ďalšie ocenenie: "Vždy je krásne dostať ocenenie za celý rok. Za prácu, ktorú človek venuje tomuto športu. Tešil som sa z neho rovnako ako z tých predošlých. Teraz sa už plne sústredíme na najbližší zápas, ktorý je veľmi dôležitý."

Tréner slovenskej reprezentácie futsalistov si tiež neželá nič iné ako spečatenie postupu do ďalšej fázy kvalifikácie o postup na MS 2024. "Lotyši už musia zvíťaziť, takže pôjdu vabank. My sa musíme sústrediť na svoj výkon. Náš hlavný cieľ je neprehrať, ale ideme tam s tým, že chceme zvíťaziť, aby sme potvrdili postup do ďalšej fázy. Verím, že si to postrážime, budeme hrať tak dobre ako naposledy v Lučenci a Lotyšov zdoláme," vyhlásil Marián Berky vo videu na oficiálnom facebookovom konte Slovenského futsalu futsalslovaki.sk.

Mohlo by vás zaujímať

Slováci odštartujú kvalifikáciu o ME doma s Moldavskom, skupinu zakončia v Bratislave proti Poľsku

12.6.2024

Správa o exekutíve SF 2024: Po konferencii v Martine novým šéfom súťaží Jozef Kunštár

9.6.2024

Riadna Konferencia SF sa uskutoční 8.6.2024 v Martine

7.6.2024

Nominácia na kontrolný zraz ženskej futsalovej reprezentácie v Šamoríne

5.6.2024

Reprezentácia do 17 rokov pokračuje v príprave, čaká ju sústredenie v Šamoríne

4.6.2024

Ženská futsalová reprezentácia zabojuje o MS vo Švédsku proti Belgicku a Lotyšsku

31.5.2024

Slováci v kvalifikácii o ME 2026 v 3. skupine s Poľskom, Moldavskom a Tureckom

12.6.2024

Ženská reprezentácia sa v Nyone dozvie súperov pre kvalifikáciu o MS 2025 na Filipínach

23.5.2024

Slováci budúci týždeň spoznajú súperov v kvalifikácii o postup na ME 2026 v Litve a Lotyšsku

23.5.2024

4.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zvládol štvrtý zápas v Košiciach a je majstrom Slovenska

15.5.2024

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zdolal Košice 6:2, v utorok môže spečatiť titul na východe

11.5.2024

Vyvrcholenie bojov o titul v Niké Futsal Extralige prinesie v priamych prenosoch :ŠPORT na RTVS

10.5.2024