logo

Slovenských futsalistov čaká v Lotyšsku rozhodujúca bitka, ak neprehrajú, postupujú priamo ďalej

streda, 08.03.2023|Posledná aktualizácia 7.4.2023 13:00

Futsalovú "A" reprezentáciu čaká v stredu posledný zápas 2. fázy kvalifikácie o postup na MS 2024. Ak v Jelgave s domácim výberom Lotyšska neprehrajú, ako víťazi dvanástej skupiny postúpia priamo do ďalšieho kvalifikačného kola.

Matematika hovorí úplne jasne, keďže v októbrovom prvom vzájomnom súboji zdolali tohto súpera v Lučenci jasne 3:0. Zverenci trénera Mariána Berkyho sú po troch zápasoch stále na čele dvanástej skupiny, keď získali päť bodov a prípadným triumfom či remízou v Jelgave si zabezpečia priamy postup do elitného kvalifikačného kola z prvého miesta. Nebudú musieť hrať tak play-off, ktoré je na pláne od 10. do 19.apríla.

Slováci si tréningový kemp rozložili v Bratislave, v Dome Športu absolvovali štyri tréningové jednotky, po nich trénerská dvojica Berky - Bačo vybrala finálnu štrnástku. Pre chorobu z nominácie vypadol hráč MIMELu Lučenec Daniel Čeřovský, ktorý nepricestoval ani do Bratislavy, do Jelgavy necestovali napokon Filip Rafanides, obliekajúci dres MIBA Banská Bystrica a Kevin Kollár, hráč Powiatu Bochnia. Pred štvrtým zápasom majú Slováci v Jelgave, kde predkolo Ligy majstrov odohral aj slovenský zástupca z Novohradu, jasný cieľ. "O tom sa ani nemusíme baviť. Jednoznačne chceme postúpiť z prvého miesta, to je náš cieľ," povedal Gabriel Rick. Hráč českej Plzne strelil jeden z troch gólov Slovenska vo vlaňajšom prvom súboji proti Lotyšom v lučeneckej ARENE.

Slovenský tím sa bude opäť spoliehať na Tomáša Drahovského, ktorý sa pred pár dňami stal ôsmykrát najlepším futsalistom roka na Slovensku. "Vzhľadom na vývoj v skupine by bolo obrovské sklamanie, keby sme to v Lotyšsku nezvládli," uviedol 30-ročný hráč španielskeho Interu Movistar, ktorého teší ďalšie ocenenie: "Vždy je krásne dostať ocenenie za celý rok. Za prácu, ktorú človek venuje tomuto športu. Tešil som sa z neho rovnako ako z tých predošlých. Teraz sa už plne sústredíme na najbližší zápas, ktorý je veľmi dôležitý."

Tréner slovenskej reprezentácie futsalistov si tiež neželá nič iné ako spečatenie postupu do ďalšej fázy kvalifikácie o postup na MS 2024. "Lotyši už musia zvíťaziť, takže pôjdu vabank. My sa musíme sústrediť na svoj výkon. Náš hlavný cieľ je neprehrať, ale ideme tam s tým, že chceme zvíťaziť, aby sme potvrdili postup do ďalšej fázy. Verím, že si to postrážime, budeme hrať tak dobre ako naposledy v Lučenci a Lotyšov zdoláme," vyhlásil Marián Berky vo videu na oficiálnom facebookovom konte Slovenského futsalu futsalslovaki.sk.

Mohlo by vás zaujímať

Extraliga U-20: Štvrtý blok v Bratislave vyznel víťazne pre domácu akadémiu Pineroly, je na čele

Včera

Dohrávky 5.kola NFE: Prievidzu skolila maródka, Lučencu uľahčila cestu k víťazstvu v zápase jesene

3.12.2023

Boli sme sa pozrieť v Bánovciach nad Bebravou na futsalovom krajskom kole stredných škôl

30.11.2023

Extraliga U-15: Druhý blok v Žiline ovládol najväčší favorit a obhajca súťaže z Lučenca

26.11.2023

Úvodný seminár pre začínajúcich rozhodcov futsalu v Skalitom mal svoju kvalitu

26.11.2023

V druhom bratislavskom zápase vydretá, ale spravodlivá remíza s Francúzskom 2:2

23.11.2023

Extraliga U-17: Prvý blok v Lučenci ovládla futsalová akadémia Žiliny

22.11.2023

V prvom z dvoch prípravných zápasov U-23 v Bratislave Slováci zdolali Francúzsko 5:1

22.11.2023

Extraliga U-15: Prvý blok v Lučenci ovládol domáci MIMEL a košický Podpor Pohyb

19.11.2023

8.kolo NFE: Kolo plné gólov, Prievidza zdolala v šlágri Levice, päť gólov Rafanidesa a Škreptáka

19.11.2023

Extraliga U-20: Vyrovnanosť sezóny potvrdil aj tretí blok v Žiline, darilo sa Makroteamu a Košiciam

15.11.2023

V prvom zápase v Göteborgu futsalistky nestačili na Švédsko, podľahli mu 5:8

14.11.2023