logo

Slovenských futsalistov čaká v Lotyšsku rozhodujúca bitka, ak neprehrajú, postupujú priamo ďalej

streda, 08.03.2023|Posledná aktualizácia 7.4.2023 13:00

Futsalovú "A" reprezentáciu čaká v stredu posledný zápas 2. fázy kvalifikácie o postup na MS 2024. Ak v Jelgave s domácim výberom Lotyšska neprehrajú, ako víťazi dvanástej skupiny postúpia priamo do ďalšieho kvalifikačného kola.

Matematika hovorí úplne jasne, keďže v októbrovom prvom vzájomnom súboji zdolali tohto súpera v Lučenci jasne 3:0. Zverenci trénera Mariána Berkyho sú po troch zápasoch stále na čele dvanástej skupiny, keď získali päť bodov a prípadným triumfom či remízou v Jelgave si zabezpečia priamy postup do elitného kvalifikačného kola z prvého miesta. Nebudú musieť hrať tak play-off, ktoré je na pláne od 10. do 19.apríla.

Slováci si tréningový kemp rozložili v Bratislave, v Dome Športu absolvovali štyri tréningové jednotky, po nich trénerská dvojica Berky - Bačo vybrala finálnu štrnástku. Pre chorobu z nominácie vypadol hráč MIMELu Lučenec Daniel Čeřovský, ktorý nepricestoval ani do Bratislavy, do Jelgavy necestovali napokon Filip Rafanides, obliekajúci dres MIBA Banská Bystrica a Kevin Kollár, hráč Powiatu Bochnia. Pred štvrtým zápasom majú Slováci v Jelgave, kde predkolo Ligy majstrov odohral aj slovenský zástupca z Novohradu, jasný cieľ. "O tom sa ani nemusíme baviť. Jednoznačne chceme postúpiť z prvého miesta, to je náš cieľ," povedal Gabriel Rick. Hráč českej Plzne strelil jeden z troch gólov Slovenska vo vlaňajšom prvom súboji proti Lotyšom v lučeneckej ARENE.

Slovenský tím sa bude opäť spoliehať na Tomáša Drahovského, ktorý sa pred pár dňami stal ôsmykrát najlepším futsalistom roka na Slovensku. "Vzhľadom na vývoj v skupine by bolo obrovské sklamanie, keby sme to v Lotyšsku nezvládli," uviedol 30-ročný hráč španielskeho Interu Movistar, ktorého teší ďalšie ocenenie: "Vždy je krásne dostať ocenenie za celý rok. Za prácu, ktorú človek venuje tomuto športu. Tešil som sa z neho rovnako ako z tých predošlých. Teraz sa už plne sústredíme na najbližší zápas, ktorý je veľmi dôležitý."

Tréner slovenskej reprezentácie futsalistov si tiež neželá nič iné ako spečatenie postupu do ďalšej fázy kvalifikácie o postup na MS 2024. "Lotyši už musia zvíťaziť, takže pôjdu vabank. My sa musíme sústrediť na svoj výkon. Náš hlavný cieľ je neprehrať, ale ideme tam s tým, že chceme zvíťaziť, aby sme potvrdili postup do ďalšej fázy. Verím, že si to postrážime, budeme hrať tak dobre ako naposledy v Lučenci a Lotyšov zdoláme," vyhlásil Marián Berky vo videu na oficiálnom facebookovom konte Slovenského futsalu futsalslovaki.sk.

Mohlo by vás zaujímať

Slováci spoznali súperov v elitnej kvalifikácie o MS. Môžu prepísať históriu

Včera

Slováci spoznajú troch súperov v elitnej kvalifikácii o MS už vo štvrtok v Nyone

2.6.2023

Zverenci Mariána Berkyho nestačili na Maroko ani v druhom zápase v Rabate

30.5.2023

Slováci v Rabate podľahli v prvom z prípravných duelov favorizovanému Maroku 0:3

28.5.2023

Reprezentácia pricestovala v poriadku do Maroka, v Rabate absolvovala aj prvý tréning

26.5.2023

Nominácia "A" reprezentácie na prípravné zápasy v Maroku

16.5.2023

Slováci zdolali v Jelgave Lotyšsko 4:1 a postúpili do elitného kola kvalifikácie o MS

7.4.2023

Nominácia "A" reprezentácie na rozhodujúci zápas kvalifikácie MS v Jelgave proti Lotyšsku

27.2.2023

Prestížna anketa Športovec roka 2022: Slovenskí futsalisti v prvej desiatke športových kolektívov

20.12.2022

V skvelej atmosfére v Leviciach sa diváci gólu nedočkali, Slovensko remizovalo s Nemeckom 0:0

10.11.2022

Slovákov čaká dôležitý zápas v kvalifikácii o postup na MS v Leviciach proti Nemecku

7.11.2022

Nominácia reprezentácie A na prípravný kemp a kvalifikačný zápas s Nemeckom v Leviciach

26.10.2022