logo

Slovákov čaká vstup do turnaja Futsal Fever Days v Šamoríne proti Švédsku

piatok, 12.04.2024|Posledná aktualizácia 12.4.2024 10:10

Zverenci Mariána Berkyho a Richarda Bača sa v stredu 10.apríla podvečer stretli v X-bionic v Šamoríne na sústredení a dnes ich čaká úvodný zápas na turnaji proti Švédsku.

Na zraz prišli všetci nominovaní hráči s výnimkou Filipa Rafanidesa z MIBA Banská Bystrica, ktorý sa ospravedlnil pre pracovné vyťaženie a povinnosti. Zdravotný stav najlepšieho extraligového strelca v aktuálnej sezóne Filipa Martona z Podpor Pohybu Košice sa natoľko zlepšil, že aj on sa hlásil trénerskému štábu v Šamoríne.

V stredu večer absolvovali hráči prvý z tréningov, vo štvrtok ich čakala dvojnásobná tréningová dávka. Marián Berky pred vstupom do turnaja proti Švédsku: "Pokračujeme v príprave na ďalší kvalifikačný cyklus, sme spokojní, že sme dokázali prilákať na turnaj na Slovensko Švédsko, s ktorým sme sa v novodobej histórii ešte nestretli a rovnako aj Maďarsko a Česko. Severania a Maďarsko odohrajú na turnaji po tri zápasy, my si po vzájomnej dohode sily nezmeráme s Česko, s ktorým sme hrali nedávno na turnaji v čínskom Yuline. Očakávam vyrovnané zápasy, ako so Švédskom, tak aj s Maďarskom. Výsledky nebudú veľmi podstatné, radi by sme vyskúšali nových hráčov, ktorých chceme postupne zapracovať do tímu a začať pracovať na zložení nových formácií. Vyskúšať si chceme rovnako rôzne varianty, ako v obrane, tak aj v útoku. Hlavným cieľom zostáva vidieť hráčov v zápasovom cykle, keďže od Činy sme nemali žiaden zraz."

Asistent trénera Richard Bačo by chcel v turnaji Futsal Fever Days nadviazať na dobré výkony z Číny, kde Slováci odohrali tri ťažké zápasy proti domácim, Česku a Fínsku. "Prišli noví hráči, je na nich ako sa ukážu, ale vidíme v nich veľký potenciál do budúcna. Premiéra čaká Szabolcsa Jakubíka a Miroslava Ivana. Švédi budú kvalitný súper, s ktorým sa potencionálne môžeme stretnúť aj v kvalifikácii. Pevne verím, že odohráme dnes kvalitný zápas a zvíťazíme."

Kapitánom v zápase proti Severanom bude najlepší hráč Slovenska Tomáš Drahovský, ktorého si zvolila kabína na mítingu s mentálnym trénerom Lukášov Štecákom, ktorý prišiel pomôcť aj na aktuálny zraz. "So Švédmi sme si ešte nezahrali, očakávam neľahký zápas, aj keď rankingovo sú pod nami. Majú však kvalitných hráčov, ktorí sú fyzicky mimoriadne dobre pripravení. Nálada v tíme je dobrá a verím, že aj víťazná. Spokojný budem samozrejme s dvomi víťazstvami na turnaji, ale dôležitejší bude dobrý výkon, aby sme plnili dohodnuté veci od trénerov a stále sa posúvali vpred."

Zápasy Slovenska odvysiela Niké TV, zvyšné zápasy na turnaji sa budeme snažiť odvysielať cez náš oficiálny youtubový kanál Futsalslovakia.sk.

Mohlo by vás zaujímať

4.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zvládol štvrtý zápas v Košiciach a je majstrom Slovenska

15.5.2024

3.FINÁLE PLAY-OFF: Lučenec zdolal Košice 6:2, v utorok môže spečatiť titul na východe

11.5.2024

Vyvrcholenie bojov o titul v Niké Futsal Extralige prinesie v priamych prenosoch :ŠPORT na RTVS

10.5.2024

Riadna Konferencia SF sa uskutoční 8.6.2024 v Martine

10.5.2024

2.FINÁLE PLAY-OFF: Košice uštedrili Lučencu prvú prehru v sezóne a vyrovnali stav série

8.5.2024

1.FINÁLE PLAY-OFF: Prvý dramatický duel s Košicami rozhodol domáci Lučenec v závere

4.5.2024

Štartuje FINÁLE PLAY-OFF: Košický Podpor Pohyb vyzve v repríze finále obhajcu MIMEL Lučenec

3.5.2024

Bitka o finále v utorok v Košiciach. Na postup si brúsi zuby domáci Podpor Pohyb, ale aj Levičania

29.4.2024

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

27.4.2024

Štartuje semifinálová séria play-off Niké Futsal Extraligy zápasmi v Lučenci a Košiciach

19.4.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Poprade

19.4.2024

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024