Slovenské reprezentantky vysoko porazili Severné Írsko a prvýkrát v histórii postúpili z predkvalifikácie

sobota, 08.05.2021|Posledná aktualizácia 8.5.2021 13:05

Slovenské reprezentantky porazili na záver predkvalifikácie aj Severné Írsko a svoju skupinu vyhrali s najvyšším možným počtom deviatich bodov. Postúpili do druhej fázy kvalifikácie o EURO. Vo Švédsku budú na jeseň hrať proti domácemu výberu, Španielsku a Taliansku.

Severné Írsko – Slovensko 0:8 (0:3)

Góly: 2. Tyčiaková, 5. Baníková, 19. Kucharčíková, 21. Macková, 22., 22., 33. Rybanská, 30. Valová

ŽK: Weatherall, McConnell

Rozhodovali: Velikanova, Boltneva (obe RUS), Gonzalez Ruano (ESP)

Severné Írsko: Harkness (Devine) – Weatherall, McKay, Brown, McConnell, Dunne, Bell, Firth, Mearns, Dempster, Hennity

Slovensko: Červíková (23. Tišliarová) – Lišková, Rybanská, Macková, Tyčiaková, Baníková, Sedláková, Valová, Komlodyová, Wienerová, Kucharčíková

Slovenky od úvodných sekúnd začali diktovať tempo hry a postupne prišli aj góly. Už v druhej minúte potvrdila svoju skvelú streleckú formu na turnaji Klaudia Tyčiaková a ešte krajšie to bolo po ďalších troch minútach, kedy Zita Baníková zo štandardky krásne trafila do vzdialenejšieho rohu bránky. Naše hráčky mali šance, na tretí gól sme nejaký čas čakali, až krátko pred polčasom rozvlnila sieť Dominika Kucharčíková. Slovensku fantasticky vyšiel úvod druhého dejstva. Diana Macková po osemnástich sekundách napriahla a teč írskej hráčky znamenal navýšenie skóre. O minútu neskôr sa hneď dvakrát presadila Nikola Rybanská a razom sme viedli 6:0. Stretnutie bolo viac-menej rozhodnuté. Strelecky aktívna bola Kristína Sedláková, no veľa striel jej súperky zablokovali. Po jednej z nich sa však lopta odrazila a Barbora Valová ju dorazila do bránky. Po fantastickej individuálnej akcii Tyčiakovej zaknihovala počas 33. minúty hetrik Rybanská, 16-ročná hráčka ju našla na šestke skvelou prihrávkou úplne voľnú. Záver si Slovenky už iba užívali a po siréne mohli naplno prepuknúť oslavy historického úspechu.

Slovensko vyhralo skupinu predkvalifikácie s 9 bodmi. Postupne sme porazili Litvu (7:0), Srbsko (3:2) a Severné Írsko.

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko

18.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky Francúzska jasne zdolali naše reprezentantky 6:0

16.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta