Slovenská ženská reprezentácia porazila Srbsko a máličko nás delí od historického postupu z predkvalifikácie

štvrtok, 06.05.2021|Posledná aktualizácia 7.5.2021 09:42

Slovenský národný tím žien vo futsale porazil Srbsko a na čele tabuľky predkvalifikácie má 6 bodov. Ak večer Litva remizuje so Severným Írskom, alebo my získame aspoň bod v sobotu proti Severnému Írsku, tak prvýkrát postúpime do 2. fázy kvalifikácie o EURO.

Góly: 15., 27. Tyčiaková, 19. Sedláková – 13., 16. Knežević

ŽK: Tyčiaková - Izgarevič

Rozhodovali: Ruano (ESP), Pauliuts (BLR) – Velikanova (RUS)

Slovensko: Červíková (Tišliarová) – Lišková, Macková, Rybanská, Tyčiaková, Baníková, Sedláková, Valová, Komlodyová, Wienerová, Kucharčíková

Srbsko: Šipetič (Dujovič) – Trišič, Kneževič, Andrič, Vukovic, Malijar, Armuš, Batinič, Vasiljkovič, Čolič, Izgarevič

Po vysokej výhre nad Litvou sme nastúpili do najdôležitejšieho a určite aj najťažšieho stretnutia skupiny predkvalifikácie o EURO. Úvod však patril nám, no Slovenky zahodili obrovské množstvo vyložených šancí. Ak by sme po pár minútach viedli o tri góly, bolo by to úplne zaslúžené, avšak nie a nie premieňať šance. Úplne najväčšiu mala Klaudia Tyčiaková, ktorá sa ocitla sama pred bránkou, vo výskoku loptu nasmerovala tesne vedľa. Aktívna bola na pivote Nikola Rybanská, ktorej silné stránky Srbky mali naštudované. Napriek tomu sa niekoľkokrát sama natlačila do zakončenia, raz trafila krížnou strelou žrď. Nakoľko sme sa neujali vedenia, tak prišiel trest. Nastrelená lopta prepadla nešťastne za Červíkovú do siete. Naše sa hneď oklepali a Klaudia Tyčiaková bola na konci skrumáže pri bránke Srbska, prudko napálila loptu do siete. Onedlho však potiahli naše súperky kontru po ľavej strane a nastrelenú loptu usmernila do siete svojim druhým zásahom znova Kneževič. V závere polčasu sa prvýkrát dostala na ihrisko Kristína Sedláková. Rybanská jej prihrala doprava, Sedlákova si prehodila loptu na ľavačku a strelou k bližšej žrdi zaskočila Šipetič v srbskej bránke.

Klaudia Tyčiaková mala veľkú možnosť v úvode druhého polčasu, po skvelej prihrávke z rohu v päťke mierila o centimetre vedľa. Mladá hráčka si podmanila tieto minúty. Po rohu strieľala prudko do žrde, no v 27. minúte po rohu Srbska sama potiahla protiútok a strelou po palubovke na zadnú žrď rozvlnila sieť, čím nás prvýkrát v stretnutí dostala do vedenia. Chyba po štandardke nás mohla stáť vedenie, Kneževič zblízka prudkou ranou opečiatkovala Červíkovej žrď. Slovenská brankárka sa zaskvela pri strele z diaľky, ktorá letela na bránku. Tlak Srbska sa zvyšoval a priniesol obrovskú trojšancu. Červíková vychytala pred sebou osamotenú súperku a vzápätí aj dve okamžité dorážky. Srbky sa tri minúty a trinásť sekúnd odhodlali k powerplay. Červíková mala okamžite dva dôležité zákroky. Postupne sme boli pod veľkým tlakom a pri obrovskej možnosti nás zachránila žrď! Vedenie sme udržali a porážame Srbsko. Máme 6 bodov a len máličko nás delí od 100%-ného potvrdenia postupu.

Dnes

7.4.2024

6.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

PLAY-OFF 1.štvrťfinále: Nové Zámky otočili duel v Leviciach, presvedčivé víťazstvá Košíc a Lučenca

30.3.2024

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

28.3.2024

Futsal Love Serbia: Slovenské reprezentantky deklasovali na záver turnaja domáce Srbsko

18.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta