logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Slovenská ženská reprezentácia porazila Srbsko a máličko nás delí od historického postupu z predkvalifikácie

štvrtok, 06.05.2021|Posledná aktualizácia 07.5.2021 09:42

Slovenský národný tím žien vo futsale porazil Srbsko a na čele tabuľky predkvalifikácie má 6 bodov. Ak večer Litva remizuje so Severným Írskom, alebo my získame aspoň bod v sobotu proti Severnému Írsku, tak prvýkrát postúpime do 2. fázy kvalifikácie o EURO.

Slovensko – Srbsko 3:2 (2:2)

Góly: 15., 27. Tyčiaková, 19. Sedláková – 13., 16. Knežević

ŽK: Tyčiaková - Izgarevič

Rozhodovali: Ruano (ESP), Pauliuts (BLR) – Velikanova (RUS)

Slovensko: Červíková (Tišliarová) – Lišková, Macková, Rybanská, Tyčiaková, Baníková, Sedláková, Valová, Komlodyová, Wienerová, Kucharčíková

Srbsko: Šipetič (Dujovič) – Trišič, Kneževič, Andrič, Vukovic, Malijar, Armuš, Batinič, Vasiljkovič, Čolič, Izgarevič

Po vysokej výhre nad Litvou sme nastúpili do najdôležitejšieho a určite aj najťažšieho stretnutia skupiny predkvalifikácie o EURO. Úvod však patril nám, no Slovenky zahodili obrovské množstvo vyložených šancí. Ak by sme po pár minútach viedli o tri góly, bolo by to úplne zaslúžené, avšak nie a nie premieňať šance. Úplne najväčšiu mala Klaudia Tyčiaková, ktorá sa ocitla sama pred bránkou, vo výskoku loptu nasmerovala tesne vedľa. Aktívna bola na pivote Nikola Rybanská, ktorej silné stránky Srbky mali naštudované. Napriek tomu sa niekoľkokrát sama natlačila do zakončenia, raz trafila krížnou strelou žrď. Nakoľko sme sa neujali vedenia, tak prišiel trest. Nastrelená lopta prepadla nešťastne za Červíkovú do siete. Naše sa hneď oklepali a Klaudia Tyčiaková bola na konci skrumáže pri bránke Srbska, prudko napálila loptu do siete. Onedlho však potiahli naše súperky kontru po ľavej strane a nastrelenú loptu usmernila do siete svojim druhým zásahom znova Kneževič. V závere polčasu sa prvýkrát dostala na ihrisko Kristína Sedláková. Rybanská jej prihrala doprava, Sedlákova si prehodila loptu na ľavačku a strelou k bližšej žrdi zaskočila Šipetič v srbskej bránke.

Klaudia Tyčiaková mala veľkú možnosť v úvode druhého polčasu, po skvelej prihrávke z rohu v päťke mierila o centimetre vedľa. Mladá hráčka si podmanila tieto minúty. Po rohu strieľala prudko do žrde, no v 27. minúte po rohu Srbska sama potiahla protiútok a strelou po palubovke na zadnú žrď rozvlnila sieť, čím nás prvýkrát v stretnutí dostala do vedenia. Chyba po štandardke nás mohla stáť vedenie, Kneževič zblízka prudkou ranou opečiatkovala Červíkovej žrď. Slovenská brankárka sa zaskvela pri strele z diaľky, ktorá letela na bránku. Tlak Srbska sa zvyšoval a priniesol obrovskú trojšancu. Červíková vychytala pred sebou osamotenú súperku a vzápätí aj dve okamžité dorážky. Srbky sa tri minúty a trinásť sekúnd odhodlali k powerplay. Červíková mala okamžite dva dôležité zákroky. Postupne sme boli pod veľkým tlakom a pri obrovskej možnosti nás zachránila žrď! Vedenie sme udržali a porážame Srbsko. Máme 6 bodov a len máličko nás delí od 100%-ného potvrdenia postupu.


Mohlo by vás zaujímať

Ženská reprezentácia Slovenska s dvomi prehrami v Slovinsku

12.9.2021

Návrat k historickému úspechu ženskej futsalovej reprezentácie v rozhovoroch

12.6.2021

TV JOJ zaradila do svojho športového spravodajstva postup Sloveniek z predkvalifikácie

11.5.2021

Úspech ženskej reprezentácie zaradila do svojho vysielania aj TA3

10.5.2021

VIDEO radosti z postupu + všetky góly

8.5.2021

Slovenské reprezentantky vysoko porazili Severné Írsko a prvýkrát v histórii postúpili z predkvalifikácie

8.5.2021

Priamy prenos: Severné Írsko - Slovensko

8.5.2021

Zostrih zápasu Slovensko - Srbsko

7.5.2021

Priamy prenos: Slovensko - Srbsko

6.5.2021

Spokojný Hirsch chválil hráčky a aj výkon tímu: "Proti Srbsku musíme premieňať šance," hovorí Rybanská

6.5.2021

Zostrih zápasu Slovensko - Litva

6.5.2021

Slovenské reprezentantky na úvod predkvalifkácie vysoko porazili Litvu

5.5.2021