Slovensko vysoko porazilo Grécko, Rick strelil hattrick

štvrtok, 04.03.2021|Posledná aktualizácia 4.3.2021 18:51

Slovenskí reprezentanti vyhrali tretí zápas skupinovej fázy kvalifikácie o postup na EURO 2022. V Bratislave porazili Grécko. Najbližšie sa predstavíme 7. marca v Aténach práve proti Grécku.

Slovensko – Grécko 6:0 (2:0)

Góly: 14., 27., 30. Rick, 17. Doša, 22. Zaťovič, 34. Směřička

Rozhodovali: Tamulynas, Pomeckis (obaja LTU), Peško (SVK)

Slovensko: Karpiak (Oberman) – Rick, Kozár, Zaťovič, Drahovský, Rafaj, Serbin, Smeřička, M. Zdráhal, Kyjovský, Doša, Ševčík, Turek

Grécko: Zervas (Theofilou) – Kondylatos, Karavidas, Stavrakopoulos, Manos, Malovits, Gousis, Panou, Tsinas, Delaportas, Asimakopoulos, Tarnanidis, Ntatis

Do stretnutia sme vstúpili podľa očakávaní hernou prevahou. Od začiatku sa naši hráči snažili kontrolovať hru a aj sa im to darilo. Väčšinu času mali loptu na svojich halovkách. Postupne prichádzali šance. Rick strieľal z osi ihriska tesne vedľa, následne Serbin nastrelil loptu pred bránku, ale nik ju netečoval dnu. Chýbala nám síce početnejšia streľba zo strednej vzdialenosti, avšak gólu sme sa dočkali v štrnástej minúte. Ešte predtým Drahovský prihral v prečíslení dvoch proti jednému Serbinovi, ten trafil brankára. Následne už ale uspel Gabriel Rick, keď si spravil priestor na pravej strane a krížne trafil do opačného sita. Zakrátko bol faulovaný Martin Doša, súper ho bolestivo odstrčil do reklamných bannerov. Práve Doša rozohral štandardku a prudkým zakončením nás poslal do vyššieho vedenia. Ešte krajšie to mohlo byť pri šanci Kozára, ten sám pred brankárom namieril zakončenie do ruky Zervasa.

Gréci museli byť po zmene strán aktívnejší, lenže už v 22. minúte si našiel Patrik Zaťovič prihrávku pred prázdnou bránkou a pohodlne napol sieť. Tento zásah nám veľmi pomohol a mohli sme hrať o niečo uvoľnenejšie. Postupne sme niekde stále v diaľke mohli zazrieť náznak troch bodov, keď sa po ľavej strane individuálne prehnal Gabriel Rick a trafil milimetrovo. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času skvelú prácu odviedol Tomáš Drahovský. Pri rohu Grécku vypichol loptu a išiel sám na kasu, no neulakomil sa. Prihral vedľa seba, takže Rick mohol jednoducho zaknihovať hattrick. Poltucet sme dovŕšili v 34. minúte, kedy kapitán Kozár zachytil loptu a pred odkrytú bránku ju ponúkol Martinovi Směřičkovi. V záverečných piatich minútach to už od nás bola miestami exhibícia, Gréci fyzicky trochu odišli. Množstvo veľkých šancí ale ostalo nevyužitých.

Slováci si vyskúšali palubovku v Göppingene, cieľ je jasný, priniesť na Slovensko všetky body

14.10.2023

V skvelej atmosfére v Leviciach sa diváci gólu nedočkali, Slovensko remizovalo s Nemeckom 0:0

10.11.2022

Rasťo Behančín reprezentoval Slovensko na záverečnom turnaji EURO do 19 rokov

17.9.2022

Slovensko vyzve vo štvrťfinále Akademických MS domáce Portugalsko

22.7.2022

Kto bude reprezentovať Slovensko na akademických MS v Portugalsku?

7.7.2022

Predstavujeme hráčov pred ME: # 5 Gabriel Rick

3.1.2022

Slovensko zvíťazilo v Brne nad Českou republikou 3:1 a vyhralo turnaj 4Futsal Nations

18.12.2021

2.kolo SLF: Lučenec sa v Komárne pomalšie rozbiehal, v druhom polčase strelil 8 gólov

16.9.2021

Futsalisti Slovenska zdolali USA 3:2. O víťazstve rozhodol v závere Rick

6.9.2021

Gabi Rick získal unikátny majstrovský hetrik, z mesta piva sa preč nechystá

15.8.2021

„Sezóna bola Armagedon, ale zároveň najúspešnejšia v mojej kariére,“ hovorí Gabriel Rick

7.6.2021

Drahovský strelil hattrick a definitívne sa stal najlepším strelcom španielskej ligy