logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Spokojný Hirsch chválil hráčky a aj výkon tímu: "Proti Srbsku musíme premieňať šance," hovorí Rybanská

štvrtok, 06.05.2021|Posledná aktualizácia 06.5.2021 07:11

Naše ženské reprezentantky vo futsale ani nemohli vstúpiť do predkvalifikácie o EURO lepšie. Proti domácej Litve vyhrali jednoznačne 7:0, ale radosť sa po polnoci odložila. Vo štvrtok hráme najdôležitejší duel so Srbskom.

Poľský tréner nášho tímu Klaudiusz Hirsch však mohol byť po záverečnom hvizde spokojný. Slovensko malo stretnutie vo svojej réžii od úvodu do konca a góliky naskakovali: „Výsledok je veľmi dobrý, čo je pre nás najdôležitejšie, pretože sme sem prišli vyhrávať zápasy. Teší ma aj to, že po tak dlhej prestávke, akú sme mali od posledného zápasu na Ukrajine, hráčky pracovali dobre a nezabudli to ako sa hrá futsal. Na začiatok zápasu prišlo pár strát a chýb, ale to je po takej prestávke normálne. Super, že sme dali veľa gólov. Teší ma predvedená hra. Na konci bola taká situácia, že každá hráčka chcela ísť na ihrisko, neboli unavené a pýtali sa, či môžu ísť hrať. Pre mňa ako trénera je to najlepšie, keď vidím, že hráčky chcú hrať aj za takého rozhodnutého stavu. Neboja sa, majú odvahu, chuť do hry a pozitívne emócie na ihrisku. Dievčatá, ktoré debutovali, hrali veľmi dobre, takisto obe brankárky chytali super,“ nanajvýš spokojne hodnotil Hirsch vysokú výhru.

Od skončenia úvodného stretnutia po ten ďalší proti Srbsku neprejde ani 24 hodín. Náš štvrtkový súper na úvod porazil Severné Írsko 3:1, no to dlho držalo výsledok 1:0 vo svoj prospech. Ostrovný tím bol veľmi nepríjemný. To ale nič nemení na fakte, že Srbky sú pre nás ten najdôležitejší súper: „Verím, že proti Srbsku budeme bojovať minimálne rovnako. Necháme tam srdce. Bude to ťažší súper a zápas. Srbi sú favoritom. Prvé stretnutie proti Litve nám však dalo mentálnu silu,“ doplnil Hirsch.

K siedmim gólom proti Litve prispeli štyri hráčky. Raz sa presadila Barbora Valová, dvakrát 16-ročná debutantka Klaudia Tyčiaková, ktorá sa stal najmladšou hráčkou histórie Slovenska so štartom v seniorskom národnom tíme a zároveň aj najmladšou strelkyňou, dva razy rozvlnila sieť litovskej bránky i Diana Macková, hlavne jej gól na priebežných 4:0 stál za to, keď z osi ihriska presnou strelou od žrde nedala gólmanke šancu a našu cestu za výhrou odštartovala Nikola Rybanská.

„Veľmi sa tešíme z výhry. Pekne si sme si to na tomto turnaji rozbehli. Dúfam, že budeme takto pokračovať aj ďalej. Všetky sme tam nechali srdce, hrali jedna za druhú a plnili si svoje úlohy na palubovke tak ako sme si povedali pred zápasom a ako sme trénovali. Boli tam aj menšie chyby, ale z tých sa poučíme a zapracujeme na nich. Teraz sa musíme skoncentrovať a zregenerovať na zápas so Srbskom. Bude to veľmi dôležité stretnutie, ale ako som už spomínala, keď budeme plniť všetko ako si povieme, tak verím, že sa budeme tešiť z víťazstva. Bude dôležité premieňať šance, mať pokoj na lopte a vychádzať z dobrej obrany. Do toho Slovensko,“ hovorí Rybanská.

Slovensko nastúpi proti Srbsku vo štvrtok o 15:00, v sobotu hrá o 11:30 so Severným Írskom. Streamy na oba zápasy by sme mali mať k dispozícii, takže vám ich prinesieme. Sledujte naše sociálne siete a stránku.

Zostrih zápasu

Celý zápas zo záznamu


Mohlo by vás zaujímať

Návrat k historickému úspechu ženskej futsalovej reprezentácie v rozhovoroch

12.6.2021

TV JOJ zaradila do svojho športového spravodajstva postup Sloveniek z predkvalifikácie

11.5.2021

Úspech ženskej reprezentácie zaradila do svojho vysielania aj TA3

10.5.2021

VIDEO radosti z postupu + všetky góly

8.5.2021

Slovenské reprezentantky vysoko porazili Severné Írsko a prvýkrát v histórii postúpili z predkvalifikácie

8.5.2021

Priamy prenos: Severné Írsko - Slovensko

8.5.2021

Zostrih zápasu Slovensko - Srbsko

7.5.2021

Slovenská ženská reprezentácia porazila Srbsko a máličko nás delí od historického postupu z predkvalifikácie

7.5.2021

Priamy prenos: Slovensko - Srbsko

6.5.2021

Zostrih zápasu Slovensko - Litva

6.5.2021

Slovenské reprezentantky na úvod predkvalifkácie vysoko porazili Litvu

5.5.2021

Klaudia Tyčiaková sa môže stať najmladšou hráčkou v histórii reprezentácie, od starších zbiera skúsenosti

3.5.2021