Účastník EURO 2022 z Bosny a Hercegoviny nad sily Slovákov, sústredenie v Umagu si všetci pochvaľovali

utorok, 28.09.2021|Posledná aktualizácia 28.9.2021 19:14

Slováci v chorvátskom Novigrade prehrali oba zápasy o gól, so Slovinskom 3:4, s účastníkom majstrovstiev Európy z Bosny a Hercegoviny 2:3.

Šéftréner reprezentácie Marián Berky si sústredenie v Umagu, kde našli futsaloví reprezentanti skvelé podmienky na prípravu pochvaľoval. Vyzdvihol perfektnú prácu organizátorov a prístup všetkých hráčov v tréningovom procese aj v zápasoch. Kostra reprezentantov, ktorí majú účasť na ME v Holandsku "istú" zostala doma a tak sa ostatní hráči mohli ukázať v ťažkých zápasoch.

Kapitán mužstva Martin Směřička vyzdvihol silu mužstva v krízových situáciách. "V zápase s Bosnou nám opäť nevyšiel úvod, ale tak ako v predchádzajúcom zápase, sme ukázali vnútornú silu a do zápasu sa vrátili. V prvom polčase sme nepremenili veľké množstvo šancí a tak sme išli do kabín za nepriaznivého stavu. V druhom polčase sme videli šance na oboch stranách, podržali nás dobre chytajúci brankári. V záverečnej powerplay si chlapci vytvorili viacero šancí, ale vyrovnať sa nepodarilo." Herné sústredenie v Chorvátsku, kde chlapci odohrali dva zápasy v Novigrade a trénovali v zápasovej hale, aj v Umagu, splnilo očakávania. "Sústredenie hodnotím pozitívne, šancu dostali viacerí hráči, ktorí ukázali kvalitu a tak tréneri majú v najbližšej dobe z čoho vyberať. Sústredenie tak splnilo účel dobrej prípravy s kvalitnými súpermi. Mňa osobne mrzí moje svalové zranenie z úvodu zápasu proti Bosne, a tak som v podstate celý zápas mohol chlapcov len povzbudzovať z lavičky."

Filip Rafanides z MIBA Banská Bystrica sa po turnaji Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave predstavil aj v Chorvátsku, v závere zápasu mohol vyrovnať. "Trošku bolo cítiť, že už jeden ťažký zápas sme mali v nohách, no tak isto jeden zápas v nohách mal aj súper, takže to nieje výhovorka. Na zápas s Bosnou sme boli dobre pripravení, no v prvej minúte sme hneď dostali gól, čo je veľká škoda, pretože my sa na gól nadrieme a stojí veľa síl potom ten výsledok dobiehať. Myslím si, že to bol dobrý vyrovnaný zápas, v ktorom sme zahodili veľa šancí a nechali sme vyniknúť súperovho brankára, mrzí ma že na konci som mal dosť velkú šancu na vyrovnanie, z ktorej dokážem vo väčšine prípadov dať gól, no teraz som to trafil ako čižmou. O pár sekúnd na to ešte Čeči spálil tutovku do prázdnej a to zavŕšilo našu streleckú smolu v tom zápase a bohužiaľ sme prehrali. Celkovo ale toto sústredenie hodnotím pozitívne, malo to všetko čo to má mať, makalo sa každý deň, bolo kopec srandy, kvalitné zápasy, všetko bolo na úrovni a bolo o nás naozaj dobre postarané."

Richard Oberman, gólman Podpor Pohybu Košice "Dnešný zápas sa nezačal vôbec dobre, Bosna ukázala, prečo zaslúžene postúpila na EURO, hneď v prvej minúte si vynútila tlak a zopár striel, z ktorých jedna skončila v našej sieti. Opäť sa hral atraktívny futsal a šance boli na oboch stranách, no po chybe a prečíslení sme opäť inkasovali gól. Druhý polčas sa hra nezmenila, šance boli na oboch stranách, no brankári čarovali alebo ich zachránila konštrukcia brány. Deväť minút do konca zápasu sme sa vrátili späť do hry, keď na 3x Ševo pretlačil loptu za chrbát vynikajúceho brankára hostí, z následnej powerplay sme dostali gól do prázdnej brány, no zbrane sme nezložili a Čeči mohol dokonca po góle na 3:2 aj vyrovnať, no prázdna brána mu bola malá. Čo sa týka celého sústredenia, tak ho hodnotím veľmi pozitívne, v príjemných podmienkach sme odohrali veľmi dva dobré a ťažké zápasy aj v oklieštenej zostave, plusovo hodnotím, že sme sa nevzdali v oboch zápasoch, keď sme prehrávali aj o dva góly a stále sme sa dokázali dostať do zápasu a boli v hre o body do konca duelu. Vyskúšali sme si rôzne herné situácie, vypracovali sme si strašne veľa striel so štandardných situácií, ale koncovku musíme do eura doľadiť."

Daniel Čeřovský mal na nohe v samom závere vyrovnanie. "Vedeli sme, že nás dnes čaká veľmi fyzicky náročný zápas. Súper bol veľmi tvrdý v osobných súbojoch, s čím sme sa museli vysporiadať. Zaskočil nás veľmi rýchly gól súpera v prvej minúte. Snažili sme sa streliť kontaktný gól, ale brankár ich výborne podržal. Nakoniec sa nám to podarilo až v druhom polčase. Z powerplay sme inkasovali na 1:3, ale nevzdávali sme sa a bojovali sme do konca zápasu, ale bohužiaľ sme už nedokázali vyrovnať. Ďakujem celému tímu za tímovú hru proti kvalitnému súperovi, určite nám to dalo veľa skúseností do budúcna. Na tomto sústredení sme si vyskúšali rôzne defenzívne a ofenzívne systémy. Hodnotím to pozitívne aj napriek negatívnym výsledkom, myslím si, že v každom zápase sme nechali maximum. Teraz musíme ďalej na sebe pracovať a veríme, že sa vrátime ešte silnejší."

Podľa Filipa Vaktora mrzeli tutovky zo záveru duelu. "Zápas sme nezačali moc dobre, keď sme hneď na začiatku inkasovali. Podobne ako v prvom zápase sme sa po dvoch inkasovaných góloch dostali do zápasu. Je škoda, že sme tak ako v prvom zápase museli opäť doťahovať a nedali sme prvý gól my. V druhom polčase boli šance na oboch stranách a hra bola vyrovnaná. Mrzí hlavne záverečná power play, z ktorej sme na konci nedokázali vyrovnať napriek tomu, že sme si dokázali vypracovať dostatok čistých príležitostí. Sústredenie hodnotím pozitívne aj napriek tomu že sme dva krát prehrali, v obmenenej zostave sme si myslím odohrali dva kvalitné zápasy. Videli sme ale aj naše nedostatky a chyby na ktorých treba popracovať a taktiež situácie, ktoré môžme vyriešiť lepšie."

Slovenská futsalová reprezentácia pred zápasou s Bosnou a Hercegovinou.
autor: Vladimír Ambrozek

V sústredení videl viaceré pozitíva aj Marek Kušnír, brankár MIMELu Lučenec, ktorý nastúpil proti Balkáncom z Bosny v základnej zostave. "Podľa môjho názoru sústredenie splnilo účel a ukázalo nám pozitívne veci a taktiež veci, na ktorých potrebujeme ďalej pracovať. Ak sa vrátim k zápasu s Bosnou, súper bol veľmi kvalitný, hráči súpera boli technickí a dokázali sa presadzovať v situáciách 1:1, ale aj po pekných kombinačných akciách. Opäť nám vstup do zápasu nevyšiel a už v desiatej minúte sme prehrávali 2:0 po našich chybách. Počas zápasu pri nás stalo aj šťastie, keďže súper trafil viackrát konštrukciu brány. V závere sme zase ukázali tímovosť a dokázali sme sa biť ešte o remízu. Škoda situácie, keď Čeči nedokázal vyrovnať. Celkovo si myslím, že sme odohrali dva dobré zápasy proti silným súperom a ukázali sme potenciál aj bez ťažiskových hráčov."

Strelec nášho prvého gólu Matúš Ševčík pochválil bosniackych pivotov: "Do zápasu s Bosnou a Hercegovinou sme opäť nevstúpili najlepšie, keďže sme znova prehrávali 2:0. Mali veľmi silných pivotov a tak dokázali ľahko získavať útočné pásmo. Druhý polčas sme boli ešte viac aktívnejší a dokázali sme sa výsledkov dotiahnuť. V našej powerplay sme si vytvorili množstvo situácii na strelenie gólu, ale bohužiaľ to nevyšlo a prehrali sme 3:2. Pobyt v Chorvátsku bol nadštandardný, mali sme všetko čo sme potrebovali a tak isto aj vedenie nám bolo k dispozícii za každých okolností. Toto sústredenie som si veľmi užil a hodnotím ho pozitívne aj napriek tomu, že sme dva krát prehrali."

Jeho tímový spoluhráč so Slavie Praha futsal Dominik Ostrák rovnako vyzdvihol skvelé prácu organizátorov a dobrý výber súperov v príprave. "Bosniaci boli veľmi dobre fyzicky pripravení. Mali silných pivotov o ktorých sa mohli oprieť a využívať ich. Prvý polčas sme boli trochu nekoncentrovaní a prehrali sme ho 0:2. Do druhého polčasu sme naskočili viac aktívne a nebojácne. Nechýbalo veľa a mohli sme uhrať cennú remízu, ktorá nám ušla aj kvôli našim nepremeneným šanciam. Bojovali sme až do konca, tak ako sa v reprezentácii patrí. Organizácia turnaja bola kvalitná. Domáci nám vytvorili výborne podmienky a náš realizačný tím nám bol k dispozícii v každej situácii. Osobne som si oba zápasy užil, rovnako ako cely pobyt v Chorvátsku. Je vidno, že pred blížiacim sa Eurom sa vedenie snaží vybaviť kvalitné a náročné zápasy a tieto medzi nich určite patria."

Štvrťfinálová séria play-off štartuje na Veľký piatok v Prievidzi, Lučenci, Košiciach a Leviciach

18.kolo NFE: V poslednom kole základnej časti gólové hody, skóre sa menilo až 72-krát

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Nominácia reprezentácie do 17 rokov na kontrolný zraz v Bratislave

24.3.2024

17.kolo NFE: Levice zdolali Prievidzu, vysoké víťazstvá Košíc a Pineroly na súperových ihriskách

16.3.2024

Reprezentácia do 23 rokov s prehrou aj v druhom zápase vo Fafe

15.3.2024

Slovenská U-23 prehrala vo Fafe s domácim Portugalskom 1:4, v stredu na programe odveta