V sobotu sa v Košiciach uzavrela ŽFL

sobota, 22.06.2019|Posledná aktualizácia 22.6.2020 09:49

Posledná nevylúštená tajnička sezóny 2020/2021 sa rozlúštila v Košiciach.

Už dávnejšie bolo jasné, že titul v ŽFL poputuje do Myjavy, ktorá každú sezónu, počas ktorej nastúpila do ŽFL, jednoznačne v súťaži  kraľovala. Vplyvom Covid-19 sa viac ako tri mesiace po honorovaní tímu z Myjavy rozhodlo o ostatných dvoch tímoch na pomyslenej "bedni".

Pred posledných stretnutím ŽFL mali karty lepšie rozdané domáce Košičanky, ktoré aj pod drobnohľadom reprezentačného trénera Klaudiusza Hirscha, v Hadzanárskej hale Slovomíra Šípoša privítali žilinský Makroteam. Na striebornú pozíciu im stačilo uhrať remízu. Družstvá Košíc a Žiliny tvorili v tejto sezóne v lige aj "dvojičku", takže sa poznali viac ako dobre. Z toho vyplývala aj prvopolčasová taktika, keď družstvá čakali na chybu súpera a nechceli moc hru otvoriť. V prvom dejstve mali opticky viac z hry domáce hráčky, ale paradoxne sa do vedenia dostali hráčky ŠK Makroteam Žilina, keď po zaváhaní domácich sa presadila Grečnárová 0:1. V 15 min. hostky podcenili štandardnú situáciu a lišiackym zakončením ich prekvapila Baníková 1:1. Do polčasovej prestávky išli teda spokojnejšie domáce.

Priebeh stretnutia

0'
V sobotu sa v Košiciach uzavrela ŽFL | Slovenský Futsal
Začiatok - 1. polčas
12:00
11'
Lucia Grečnárová
Gól z hry
Zita Baníková
Futsal Košice
Gól z hry
15'
NaN'
Koniec - 1. polčas
12:20
20'
Začiatok - 2. polčas
12:30
31'
Simona Pružinská
Gól z hry
38'
Veronika Sluková
Gól z hry
39'

50 divákov

0'
12:00
11'
Gól z hry
Gól z hry
15'
NaN'
12:20
20'
12:30
31'
Gól z hry
38'
Gól z hry
39'

Peter Budáč
Aktérky stretnutia o druhé miesto v ŽFL. OZ Futsal Košice a ŠK Makroteam Žilina.

20.06.2020
12:00
1 - 4
(1:1)
Ukončené
50 divákov

0'
12:00
11'
Gól z hry
Gól z hry
15'
NaN'
12:20
20'
12:30
31'
Gól z hry
38'
Gól z hry
39'

Peter Budáč

Druhý polčas bol už iný ako ten prvý a diváci pri obrazovkách TV ESO si mohli vychutnať veľmi zaujímavý polčas. Veľa šancí na jednej aj druhej strane ostalo vďaka brankárkam nevyužitých. V 31 min. však inak výborne chytajúca Belušová zaváhala pri rozohrávke a Pružinská otočila vývoj stretnutia na stranu Makroteamu. Súperky si aj naďalej na ihrisku nič nedarovali. Pre nezaujatého diváka to bolo určite zaujímavé stretnutie, ktoré spĺňalo vysoké kritéria. Nasadenie hráčok v mnohých prípadoch bolo vyššie ako pri ich mužských kolegoch. V 38 min. vystihla prihrávku Sluková a individuálne ju "doniesla" do bránky Košíc 1:3. Košičanky následne začali hrať power play, ale už sa im stretnutie nepodarilo zdramatizovať. Na konečných 1:4 pre Makroteam v 39 min. upravila Jančová.

Po stretnutí sa teda tešilo družstvo Makroteamu z celkovej druhej priečky a Košičanky teda obsadili bronzovú priečku. Tí čo sa pohybujú okolo ženského futsalu museli konštatovať, že úroveň tejto súťaže napreduje a takéto konfrontácie sa musia páčiť. Dievčatá sú úprimné, na nič sa nehrajú, preto z ihriska ide vždy kopec emócii.

Povedali po stretnutí:

Patrik Beer tréner OZ Futsal Košice: "Vzhľadom na to, čo sa dialo predchádzajúce mesiace, bol tento zápas špecifický. Naším cieľom bolo dohrať ligu, užiť si konečne zápas a hlavne sa nezraniť pretože sme mali za sebou len jeden tréning po troch mesiacoch ničnerobenia. Preto mám trošku ťažké srdce na rozhodcov, že púšťali hru až na hranicu pravidiel a viacero zákrokov, ktoré boli dosť ostré neboli ocenené žltou kartou. Mám pocit že si niekedy naši rozhodcovia robia srandu zo ženskej ligy, ale v konečnom dôsledku na to doplatia reprezentantky na medzinárodnej úrovni, kde sa píska úplne ináč a doplácajú na to. Našťastie sa nikomu nič nestalo, takže prvý a najdôležitejší cieľ bol splnený. Od samotného zápasu som očakával väčšiu fyzickú pripravenosť hráčok Žiliny, keďže viem, že na rozdiel od našich hráčok všetky hrajú veľký futbal a určite budú na tom kondične lepšie. Tomu sme podriadili našu taktiku aj systém hry, ktorý sa nám v prvom polčase darilo dodržiavať a škoda viacerých nepremenených šancí.V druhom polčase sa naplnili naše predpoklady, spravili sme viacero chýb, ktoré Žilinčanky využili. Na záver by som chcel ešte raz pogratulovať súperkám k víťazstvu a mojim dievčatám za bojovnosť a odhodlanie."

Zita Baníková hráčka OZ Futsal Košice "1. polčas bol z našej strany veľmi kvalitný vzhľadom nato, že situácia bola, aká bola, nemohli sme trénovať, ani hrať.. Z tohto hľadiska sme hrali veľmi dobre. Boli tam síce nepresnosti, ale bez tréningu sa nieje ani čomu čudovať. Mali sme šance, nastrelili sme aj brvno, tyčku, ale futsal sa hrá na góly. Súper mal jednu strelu aj to pomerne z veľkej diaľky ,ktorá, žiaľ, skončila gólom... Našťastie sme vyrovnali z priameho kopu a hralo sa odznova.. Škoda, že sme nevyužili 5 faulov súpera.. Myslím si, že v prvom polčase sa bolo na čo pozerať a diváci mohli byť spokojní.. 2 polčas sme vôbec nezvládli, odišli sme fyzicky a po 2. góle súpera už aj psychicky. Nehrali sme dobre, ak si porovnáme výkon v prvom polčase, Žilina zvýšila náskok, pridala 3. a 4. gól a my sme už museli hrať vabang... Bohužiaľ, prehrali sme 4:1 a sme sklamané, že sme neobhájili 2 miesto z minulého roka, ale aj 3 je pekné. Nedá sa nič robiť, musíme trénovať, učiť sa na vlastných chybách a ísť ďalej..."

Marián Dlobík tréner ŠK Makroteam Žilina: "Po dlhej pauze sme chceli sezónu ukončiť víťazne. Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper, preto sme chceli hrať skôr zozadu a počkať si na chybu domácich. Úvod bol v réžii Košičaniek, ale postupne sme hru vyrovnali a dostali sa do vedenia. Za stavu 1:1 nás podržala brankárka Červíková a následne sa nám podarilo využiť chyby súpera. Záverečnú power play sme zvládli na jednotku a zaslúžene zvíťazili. Dievčatá predviedli kvalitný, sústredený výkon, za čo im patrí obrovská pochvala. Zároveň by som sa chcel poďakovať Dušanovi Dobšovičovi, ktorý nám vytvoril výborné podmienky a sme radi, že ženská časť Makroteamu dokáže hrať o tie najvyššie priečky."

Klaudiusz Hirsch (tréner ženskej reprezentácie) "Vzhľadom na dlhú prestávku to bolo dobré stretnutie, vzrušujúci zápas. S obdivom som sledoval nasadenie jednotlivých tímov a zároveň uznanie trénerom, ktorí mali veľmi málo času dostať hráčky na takúto úroveň. V prvej polovici stretnutia bolo cítiť na oboch stranách ešte rešpekt k výsledku, tímy sa sústredili najmä na defenzívu. Obával som sa, že tempo v druhej polovici stretnutia klesne, ale opak bol pravdou, hra bola oveľa divácky atraktívnejšia, obe družstvá si vytvorili mnoho príležitostí na skórovanie. Myslím, že zápas sa musel páčiť nezaujatému divákovi. Ešte raz veľká gratulácia obom tímom"

SF, tak ako vo všetkých súťažiach, pripravuje projekt, aby všetky stretnutia, vrátane súťaže žien, boli vysielané online. Takže dúfame, že každý fanúšik, nielen ženského futsalu, ale aj ostatných súťaží, si v sezóne 2020/2021 bude môcť vychutnať všetky stretnutia aj v pohodlí domova. V rámci ženských súťaží by mala vzniknúť aj súťaž junioriek, aby sme ešte viac posilnili tento segment. Všetko však bude závisieť od záujmu klubov. povedal člen VV SF Ploštica Ján.

Konečná tabuľka ŽFL

Najlepšou strelkyňou súťaže sa stála iba 15-ročná hráčka Sport Ladies Club Banská Bystrica Klaudia Tyčiaková.